Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek helytálló ez az...

Szerintetek helytálló ez az idézet?

Figyelt kérdés

Na sziasztok! Igazából nem idzet az az idézet, ugyanis most találtam ki, így hogy nem tudod elaludni. Ha szerintetek jó akkor a továbbiakban fogok ezzel példálózni.

.

.

.

.

.

Egy anyuka ikreket vár. A hasában az egyik iker azt mondja a másiknak:

-Én mondom neked hogy így van! Apánk létetik, csak mi nem láthatjuk. De hiszen ő teremtett minket, nem jöhettünk csak úgy a semmiből.

-Nem a semmiből jöttünk. Szépenk a petesejtből fejlődtünk ki lassan. Ráadásul te hallottad már valaha Apát? Láttad már valaha? Nincs semmilyen Apa aki vigyázna ránk, születés után is egyszerűenegszűnünk létetni. Méghogy egy jobb helyre kerülünk Apa mellé...


Viszont ez az iker nem tudja, hogy a petesejtből nem lesz csak úgy magától gyerek. Valakinek meg kell termékenyíteni, be kell indítani a folyamatot.

.

.

.

.

.

Szerintem ez egy egész jó példa, modern kori tanmese, amivel még az evulúció-t is össze lehet egyeztetni a vallással. Nektek mi a vélemémyetel? Szívesen várok hideget, meleget :D



2015. jan. 6. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az evolúció semmilyen formában nem egyeztethető össze a Biblia kijelentésével. A Biblia szerint nem alulról haladunk felfelé, hanem ennek az ellenkezője igaz, a kezdetkor voltunk a legfeljebb, azóta csak süllyedünk. Eljön azonban az áttörés ideje, csak előtte vigyázni kell arra, hogy a jó oldalra álljunk!
2015. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Vigyük tovább a történetet:

Tegyük fel, hogy megszületik a két magzat. Másnap mindkettőt holtan találják egy kukában.

Kérdés: melyiknek lett igaza?

Mi tudjuk, hogy létezett egy apa, de ez a két magzat szempontjából sosem bizonyosodik be. Azt is tudjuk, hogy az ígérettel ellentétben nem kerültek jobb helyre születésük után, hanem - ahogy a második magzat állította - "megszűntek létezni" (meghaltak).


Számított bármit is a két magzat "túlvilágról" alkotott képzete? Melyikük esett pofára jobban? Aki azt remélte, hogy egy jobb helyre kerül, vagy az, aki eleve nem várt semmi jót?

2015. jan. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha tisztában lennél az idézet fogalmával...SEM lenne értelme.

Emeletes baromság. -szubjektív-


Csak, a kötözködés végett, amit te, itt leírtál, az egy dialógus.

2015. jan. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Ez mi a franc? Apánk? Most a biológiai apjukról van szó, vagy te Istent az Apádnak hívod? Mert akkor csúnya nagy tévedésben élsz. Illetve miért szűnnének meg létezni születés után? És ki mondta volna nekik, hogy "jobb helyre" kerülnek? Meg mi ez a keverés a petesejttel? Ha a petesejtről tud, akkor valószínűleg a hímivarsejtről is. Felvilágosítalak: nem Isten termékenyíti meg a nőket. A gyerekeket nem teremtik. Ádámot és Évát teremtették. A gyerekek fogannak. Egyébként alapvetően blődség az egész írásod, nincs alapja, nincs értelme, se nem tudományos, se nem vallásos, mivel egyikhez sem értesz. Ráadásul írni sem tudsz, sem fogalmazni, ami még többet ront az összhatáson. Tanulj meg rendesen írni, járj szépen biológia órákra, olvasd el a Bibliát, és utána SE írj ilyen szösszeneteket, mert bölcsességet sajnos egy könyvből sem lehet tanulni.
2015. jan. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, ez egy gyermek fantáziálása. A valóság kissé más, a logika is más alapokon nyugszik. Formális hasonlóságokkal nem lehet jó következtetésekre jutni.
2015. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet szerintem valahol jó, bár olyan érzésem van, mintha már hallottam volna valahol. Talán én hernyókkal. :) De viccen kívül.

Ettől függetlenül nekem nem igazán tetszik. Hatásvadász. Amolyan Coelho-s szöveg szerintem (bocs, Coelho rajongók!).

2015. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az eredeti idézet:

[link]

2015. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, kérdező, még hazudsz is. Elolvastál egy kis történetet, az ikreket megjegyezted belőle, aztán leírtál egy elképesztő baromságot, aminek semmi értelme. Most komolyan elgondolkodtam rajta, hogy rendben vagy e mentálisan. És nem bántani akarlak, de ekkora butaságot épeszű ember nem találhat ki.
2015. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A valláskárosultaknak soha sincsenek önálló gondolataik, így nem lepődtem meg.
2015. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A Biblia szerint nem alulról haladunk felfelé"


Miért? Mi alapján haladunk alulról felfelé a buta tévképzeteiden kívül?

2015. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!