Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszik el amit a...

Miért nem hiszik el amit a Biblia kijelent Jézusrol, hogy egyenlő Istennel? Pedig a Biblia Isten szava, maga Jehova mondja, hogy Jézus Isten! Miét nem értitek?

Figyelt kérdés

Ezek után Jézus a templomban találta őt, és ezt mondta neki: „Íme, egészséges lettél. Többé ne vétkezz, nehogy valami rosszabb történjen veled.” 15 Az ember elment, és elmondta a zsidóknak, hogy Jézus gyógyította meg. 16 Ezért hát a zsidók üldözni kezdték Jézust, mivel sabbaton tette ezeket. 17 Ő azonban így válaszolt nekik: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom.” 18 Emiatt aztán a zsidók még inkább azon igyekeztek, hogy megöljék őt, mert nemcsak hogy megszegte a sabbatot, hanem Atyjának is nevezte az Istent, egyenlővé téve magát az Istennel.


Ez elég egyértelmű,bibliai igazság,gondolkodjatol el ,és higyetek!


Imádkozzunk:

Úr Jézus Krisztus,neked van hatalmad az emberi sziveket átformálni,csak te tudod a gondolkodásokat helyes irányba terelni,kérlek légy kegyelmes az eltévedt ,magukat Jehova Tanúinak nevező, hamis úton járó embereken is.Hiszen olyan búzgóság van bennük de nem a helyes ismeret szerint,térítsd meg őket,a Te akaratod szerint.Ámen.


2015. jan. 27. 13:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


A kérdésre nem szeretnék reagálni mert nem vagyok Jehova Tanúja,viszont az imára annyit mondhatok,hogy;

Ez szép volt tőled! :)

Minden emberért így kellene imádkozni mert ez Jézus Krisztus akarata.


Az Úr Áldjon!

2015. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Fiam állj le a drogokkal, nagyon rossz dolgok ezek.
2015. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Majd mindjárt jön egy-két Tanú, hogy üldözöd őket. :)

Pedig csak imádkoztál értük.

2015. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
18%

szia


a 3-as válaszolónak szeretnék először válaszolni


Az üldözés nem innen kezdődik, mi magunk is imádkozunk másokért, még az ellenségeinkért is.

Tudod egyáltalán mit jelent üldözni valakit negativ értelemben?

Gondolkozz el és akkor rá jössz hogy alaptalanul irtál velünk kapcsolatban pedig nem hatalmaztunk erre sem téged sem mást.

Engedd meg hogy az Én gondolataimat Én mondjam el, mert nem egyezik a Tiddel


a rosszindulat sok mindenre készteti az embert mások ellen....

2015. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%

kedves Kérdező, ezzel kapcsolatban a következőket kivánom elmondani a bibliában leirtak szerint:


A HÁROMSÁG bizonyítására felhasznált másik írásszöveg a János 5:18. verse. Ez azt mondja, hogy a zsidók (miként a János 10:31–36-ban is) meg akarták ölni Jézust, mert „az Istent is Atyjának nevezte s így egyenlővé tette magát az Istennel”.

De ki mondta, hogy Jézus egyenlővé tette magát az Istennel? Nem Jézus. Ezt már a következő versben (19) tisztázza, amikor tiltakozik a hamis vád ellen.


(János 5:19) 19 Jézus azért még ezt mondta nekik válaszul: „Bizony, bizony mondom nektek, a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. Mert amiket Az tesz, azokat teszi hasonlóképpen a Fiú is.


Ezzel Jézus kimutatta a zsidóknak, hogy ő nem egyenlő Istennel, és ez okból nem cselekedhetett saját kezdeményezéséből. Vajon el tudjuk-e képzelni arról, aki egyenlő a Mindenható Istennel, hogy olyasmit mondjon, hogy ő semmit sem tehet a saját kezdeményezéséből? (Vö. Dániel 4:34, 35, [4:31, 32, Károli].) Érdekes módon, mind a János 5:18, mind a 10:30. vers szövegösszefüggése azt mutatja, hogy Jézus a zsidók hamis vádaskodásával szemben védekezik, akik — miként a trinitáriusok — téves következtetéseket vontak le.


„Istennel egyenlő”?

A FILIPPI 2:6-ban az 1609-es katolikus Douay fordítás (DY) ezt mondja Jézusról: „Aki isteni létformájában nem gondolta rablásnak, hogy Istennel egyenlő.” A Károli fordítás így adja vissza: „Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.”


ha megfigyeled kis i betüt használ, mert Isteni létformát használ, ami nem jelenti azt hogy Ő a mindenható teremtő Isten. Tehát nem abban az értelemben Isten mint az Atya


1965: „Ő — aki igazán isteni természetű volt! — magabiztosan soha nem tette magát Istennel egyenlővé.” Das Neue Testament, átdolgozott kiadás. Fordította: Friedrich Pfafflin.

1968: „aki bár isteni formában volt, az Istennel való egyenlőséget nem tekintette olyan dolognak, amit mohón ki kellene sajátítania magának”. La Bibbia Concordata.

1976: „Ő mindig az isteni természet birtokosa volt, de nem gondolta, hogy erőszakkal kellene kísérletet tennie az Istennel való egyenlővé válásra.” Today’s English Version.

1984: „aki, bár Isten formájában létezett, nem gondolt arra, hogy erőszakkal megragadja azt, tudniillik, hogy Istennel legyen egyenlő”. Szent Iratok Új Világ fordítása.

1985: „Aki, amikor isteni formában volt, nem tekintette az Istennel való egyenlőséget olyasminek, amit meg kellene ragadnia.” The New Jerusalem Bible.


Sátán is mondhatni isteni létfrmában volt, és Ő valóban megragadta a lehetőséget, hogy Istenné tegye magát, és sokan imádják is... jobban mint Jehovát,

2015. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
14%

A Filippi 2:6 az eredeti görögben távolról sem azt akarja állítani, hogy Jézus magát Istennel egyenlőnek gondolta volna, éppen ellenkezőleg, a szöveg tárgyilagos olvasásából az tűnik ki, hogy Jézus nem gondolta illőnek, hogy Istennel legyen egyenlő.

A környező versek (3–5, 7, 8, DY) szövegösszefüggéséből egyértelműen kitűnik, hogyan kell a 6. verset értelmezni. A filippieket Pál erre kéri: „Mindenki alázatosan a másikat tartsa magánál kiválóbbnak.” Pál Krisztust kiváló példának tekintette ebben a vonatkozásban. „Az a gondolkodásmód legyen bennetek, amely volt a Krisztus Jézusban is.” Mi jellemezte az ő gondolkodásmódját? Talán az, hogy ’ne gondolja rablásnak, hogy egyenlő legyen Istennel’? Nem, ez pontosan az ellenkezője lenne annak, amiről itt szó van! Voltaképpen Jézus, aki ’az Istent önmagánál többre tartotta’, sohasem akarta volna ’megkaparintani az Istennel való egyenlőséget’, hanem inkább „megalázta magát, engedelmes lévén mindhalálig”.

Ez a vers tehát nem beszélhet a Mindenható Isten valamely részéről. Inkább magáról Jézusról szól, aki tökéletesen megvilágította, mire gondolt itt Pál — vagyis az alázat és engedelmesség fontosságára az iránt, aki Feljebbvaló és aki Teremtő, vagyis Jehova Isten iránt.


S köszönjük a kedvességedet az imát tekintve

2015. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
21%
emlékeztek, a farizeus hogyan imádkozott? kicsit elbizakodott volt, lenézte az adószedőt, és elítélte szívében, miként te is lenézed a tanúkat kérdező, az imád legalábbis erre utal. amiért írom, mert a farizeus russzul látta a dolgokat. nem jelentheted ki, hogy hamis úton járnak a tanúk, mert Jézus soha nem akarta, hogy összekeverjék Istennel. emlékszel mit tett, mielőtt feltámasztotta Lázárt? Imádkozott a Teremtőhöz, és felhívta a körülötte állók figyelmét, hogy amit tenni fog, nem a saját erejéből teszi. Jézus alázatos, és szelíd. sátán viszont félrevezeti az egész világot. óvatosan.
2015. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
14%

Talán még annyit, hogy Jézus azt mondta az imával kapcsolatban, hogy az imát az atyjához kell intézni nem hozzá, de persze Jézus nevében


(János 15:16) . . ., hogy bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek.

(János 14:13) 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által.


minden esetben az Atya dicsőségére tesz a fiú nem a magáéra, sehol nem irja hogy Jézushoz kell az imát intézni vagy más "szentekhez"

Jézus a közvetitő közben járó az ima meghalgatásáért az Atyánál, mert nála nélkül az atya nem halgat meg senkit, hiszen olyan állapotban vagyunk jelenleg, hogy a tökéletlenségünk nem tesz méltóvá hogy közvetlen az Atyához szóljunk ahogy egykoron a mág Tökéletes Ádám tette, ezért is kellett közben járó,


Jézus elötti időkben a Főpapok közvetitették ezt majd Jézus lett a Főpap melkisédek rendje szerint hogy esedezzen értünk Jehovánál.

2015. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 lőrinc3 ***** válasza:
17%
De, egyet nem értek,a Farizeusok mind okos és művelt emberek voltak,értették a jövendöléseket,azaz a próféciák beteljesedését,akkor,hogy lehetek ennyire naivak,hogy ezt ennyire benézték.A lényeg abban rejlik,hogy mi volt az a kiváltó ok amiért annyira berágtak Jézusra amiért azt mondta hogy ő az ISTEN FIA.Most ha nekem valaki azt mondja hogy Jézus az Isten fia nem az fog,rögtön eszembe jutni róla hogy egyenlő Istennel.Akkor miért képzelték ezt rögtön Jézusról,még egyszer hangsúlyozom,okos és művelt emberekről van szó.
2015. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%

Isten csak egyetlen van!!! Egyetlen és oszthatatlan!!! Nincs neki fia, sem társa, sem senki aki egyenlő lenne vele, mert Ő az Egyetlen Úr, a Teremtő!


116. És mikor Allah azt mondta: „Jézus, Mária fia! Vajon azt mondtad-e az embereknek: „Vegyetek engem(Jézust) és az anyámat két istenként Allah mellé!”? Azt mondta (Jézus): „Dicsőség Neked! Nem volt való nekem, hogy olyat mondjak, amihez nem volt jogom. Ha ezt mondtam volna, akkor Te bizonnyal tudtad volna! Te tudod, hogy mi van bennem, de én nem tudom, hogy mi van Benned. Bizony, Te, csak Te vagy a Láthatatlan Tudója!


117. Nem mondtam nekik mást, csak amit Te parancsoltál, hogy mondjak, hogy: „Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!” és tanú voltam felettük, amíg közöttük voltam, de amikor Magadhoz vettél engem, te voltál a Felvigyázó felettük, és Te vagy Tanú minden dolog felett.


118. Ha megbünteted őket, hát bizony a Te szolgáid ők, és ha megbocsátasz nekik, hát bizony Te vagy a Mindenható, a Bölcs.


119. Allah azt mondta: „Ez az a Nap, amikor az igazaknak hasznuk származik az igazságukból. Sokszorosan megkapják érte a jutalmukat. Kertjeik lesznek, amelyek alatt folyók folynak, abban fognak lakozni örökké. Allah elégedett velük, és ők elégedettek Vele. Ez a hatalmas siker.”


120. Allahé az egek és a föld uralma, és mindené, ami bennük van. És Ő mindenek felett hatalmas.

2015. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!