Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha nem akarok...

Asdnoname kérdése:

Mit tegyek, ha nem akarok Jehova Tanúja életet élni, és szüleim ellenkeznek ez ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves srác vagyok, születésem óta beleszülettem ebbe, és 3éve már nem járok gyülekezetbe, cigizek, járok bulizni, rengeteget iszok, és már elfogadták úgy ahogy, de még mindig bízna kbenne, hogy idővel visszatérek erre az útra, nem szeretnék, és ez így oké élem az életem... 7 barátnőm volt már, ebből hálistennek 3 volt csak 1 hónaptól több, és mindenki úgy van szerintem, hogy maximum 1 hónap után már illik a családnak bemutatni stb... És volt barátnőm, de fater elől titkolnom kellett anyám is falazott nekem, és nem aludhatott itt a barátnőm nekem meg tiszta szégyen volt ,hogy mindig a barátnőmnél aludtunk, ha már smároltunk és látta ránkszólt... Elegem van! Az egy dolog ,hogy sok midnent megtehetek már, de rendes emberi életet akarok élni, ahogy egy átlag ember... Ilyeneket vágnak a fejemhez, hogyha tetoválást csináltatok akkor megyek a háztól stb... 18évesen már mehetnék, de mégis tanulóként hova? meg miből? Szeretném végre már azt, hogy ha van egy barátnőm aludjon nálam nyugodtan, filmezzünk, a családom befogadja, de a paráznaság miatt félnek, ami már megtörtént, de nem tudják, és jobbis... (paráznaság: házasság előtti szexuális nemi élet) és ők úgy vannak vele, hogy inkább nem alszik itt egy barátnőm se, hogy ne következzen be, hiába mondom ,hogyha akarjuk akkor megtesszük máshol a hely a legkevesebb... persze úgy tudják még ,hogyszűz vagyok, olyan jó lenne ,ha csak úgy szó nélkül felhozhatnék egy csajt meg ilyenek... Tudnék én ez ellen tenni is valamit, hogy ha lenne barátnőm újra akkor itt aludhasson, meg rendesen befogadják?
2015. jan. 31. 01:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egyébként ezért kezdtem el inni, hogy nemtudtam/tudok normális életet élni, 2 évig drogoztam is aktívan, ebbe menekültem, tehát így lehet nem nagy dolog, de átélni, olyan mint egy Mount Everest nagyságú hegyet viszel a válladon... Barátaim se tudják ezt rólam... Szerencsére már nem drogozok 8 hónapja... És ítélhettek akármekkora parasztnak ezért, de ez van, olyan ember vagyok akinek ha azt mondják a szülei hogy ezt meg azt csináljam azért is az ellenkezőjét
2015. jan. 31. 01:59
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Mi leszel, ha nagy leszel?


Amúgy a Dankó bor nagyon finom. Messze ver egy csomó másik drágább bort.

2015. jan. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"olyan ember vagyok akinek ha azt mondják a szülei hogy ezt meg azt csináljam azért is az ellenkezőjét"


Ezzel nem csak te vagy így. Kamaszokra általánosan igaz ez, és a szüleid ilyen szempontból sajnos elbuktak. De a lényeg, hogy próbálj túlnőni ezen a dacos csakazértis dolgon. Nem kell se tanúnak, se hívőnek lenned, de amíg ott laksz náluk, addig (egyelőre) valamennyire alkalmazkodnod kell. Még pár év és rájössz majd, hogy a szülői hatás nem is olyan erős, mint kamasz korodban volt. Akkor már érezni fogod, hogy nem kell szétpiálnod a májad meg szétvarratnod magad, ha valami nem tetszik, csak legyinteni kell rá, és kész. Kapcsolj megalkuvó, túlélő módba még egy-két évig, és akkor talán nem szúrod el a hátralévő egész életed.

2015. jan. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Hogy 17 évesen ennyire lüke lennél???..... Iskolába csak jársz, vagy oda sem? Ki fog téged eltartani?


Ugye képzelt történetet írsz. Ennyi butaságot nem csinál senki sem, ha csak egy picit is normális.

2015. jan. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem csinálhatsz semmit, ezek ilyen begyepesedettek.

Majd lelépsz otthonról, amint lehet és elmégy koleszba, ha már főiskolára vagy egyetemre jársz.

Én is így voltam, mondjuk neked csak simán gyökerek voltak a szüleim és nem Tanúk.

2015. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
*nekem
2015. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen járok iskolába és jövőre érettségizem :) 3,7 átlagom lett most félévben :) CNC esztergályos szakmát fogom letenni
2015. jan. 31. 12:39
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

Látod, ha egyáltalán igaz ez a furcsa történeted, ha egyáltalán igaz, a szüleid etetnek-itatnak, pelenkáztak, éjjel édesanyád vigyázott rád, amikor beteg voltál.


Sok pénzükbe is kerül az iskoláztatásod és te ilyen csúnyán gyalázod a szüleidet. :(


Egyszer te is szülö lehetsz, fogsz akarni egy ilyen hálátlan kölköt mint te vagy?


Remélem elmúlik rólad hamarosan ez a puberta, és férfi lesz belöled.

2015. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

..és még ez lemaradt


nefélj.... akad elég sok szerencsétlen, hajótörött az élet tengerén, akik szeretnének téged magukkal rántani.


Kívánom hogy okosabb legyél, mint hogy engedd, hogy manipuláljanak veled mint egy szalmabábbal.

2015. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Mutasd be nekik néhány szekta belső életét. Ennél jobbat nem tehetsz.
2015. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!