Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a fontosabb a katolikus...

Vk_anna kérdése:

Mi a fontosabb a katolikus értékek szerint: hogy a családapa elmenjen vasárnap misére, vagy hogy legalább hétvégén minél több időt töltsön a gyermekével akit hétköznap alig lát, mert dolgozik?

Figyelt kérdés
Tudom az ideális az lenne, ha a teljes család együtt járna misére, de az anya nem hívő, a gyerek meg még csak 3 hónapos... valahogy nekem nem fér bele egy család-központú vallásba, hogy az legyen a helyes, ha az apa még hétvégén is eljár otthonról.
2015. febr. 23. 12:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
18%

Hát az a helyes, ha az anya nem vallalsos is megy, hiszen akkro higyan fogja megteremteni azt a nevelési közeget, ami vallásos..

A helyes az, hogy viszi a gyereket, hogy szokássá váljon, mire már annyi idős, hogy felfogja.


Ezt úgy mondom, hogy én magam nem vqgyok vallasos, és hívő..

2015. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
49%
Ha eddig nem okozott problémát a világnézeti különbség, akkor ezt is meg lehet beszélni. A vallásgyakorlásnak nem a templomba járás az egyetlen módja, de ha az apa mindenáron misére akar menni, szokott lenni hétköznap is elvileg, pont azoknak, akik nem tudnak hétvégén menni. Egyébként meg ilyen helyzetekben "józan paraszti ésszel" nézve is a családnak van elsőbbsége, nem a vallásnak, egyértelmű, hogy velük érdemes töltenie a hétvégéket.
2015. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
72%
A gyerekre viszont nem illik ráerőltetni, egyszerűen jól kell nevelni, aztán ha már fel tudja fogni, hogy mit jelent, akkor eldöntheti, hogy vallásos vagy "világi" életet szeretne élni. És ugyanilyen szempontok alapján az anya világnézetét is tiszteletben kell tartani, ha egyszer ő is elfogadja, hogy a férje katolikus.
2015. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Az előbbi, a gyerek fejlődése nem igazán érdekli a katolikus értékrendet.
2015. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%

Nem hiszem el hogy pont az az egy ket ora hianyzik egy 3 HOS csecsemovel.

Ezert nem szabad felemas igaba belemenni

2015. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
31%

Az ideális az lenne ha pap nélkül a saját szívéből imádkozna otthon, és a vasárnapját a saját családjára fordítaná.

Viszont ha a férfi úgy érzi ezen a módon tud Istenhez kapcsolódni, és kérni hogy minden rendben legyen a munkahelyén és a családjával akkor tiszteletben kell tartani azt a két óra hosszát amit erre szán. Aztán hazamegy , lehet a családjával.

Örülj neki hogy nem kocsmába, vagy haverokhoz , esetleg nőzni jár. Értetek imádkozik. Az ő lelkének erre szüksége van. Tiszteletben kell tartani.

Mint ahogy azt is tiszteletben kell tartani neki ha a feleségnek van szüksége kikapcsolódásra a napi robotból és addig neki helyt állni a kisgyerek mellett otthon.

2015. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
40%
Ahogy a Bibliában is benne van Istent a saját szívünkben kell keresni. A saját szívünkben kapcsolódni vele és kérni, megköszönni bármit. A Bibliában nincs templom és nincs pap, ezt már később erőltették az írástudatlan hívőkre hogy irányítás alatt tartsák őket. Isten mindenhol jelen van.
2015. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
52%

Egy templomban ülni nem tesz jobban katolikussá, mint autóvá az, ha egy garázsban ülsz.


Az, ha valaki hívő, vallásos, azt nem (csak) a templomban kell gyakorolni. Olyankor úgy illene, hogy a szívedben hordozod a számodra kedves istenséget, és az ő tanításai szerint élsz, bármi is az. Bármely vallás esetén. Nem attól leszel jó katolikus/református/repülő spagettista/akármi, ha templomban ülsz. Hanem a hétköznapi viselkedésedtől.


Így a kérdésre a válasz: a család a fontosabb.


Sajnos a való életben ezt sok hívő ember nem így látja, mert a beléjük nevelt dogmák szerint gondolkoznak.


Ja, egyházellenes vagyok. Ateista éppen nem, csak egyházellenes.

2015. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
1.) "A helyes az, hogy viszi a gyereket, hogy szokássá váljon, mire már annyi idős, hogy felfogja." - Azt kívánom, bár ne láttam volna bele, mi megy az egyházban. Szokássá vált, aztán mikor megláttam, mi megy a háttérben, óriási ellentmondás lett bennem, és évekig harcoltam az érzéseimmel, mert addigra a rutin már megvolt, és közben nem akartam ilyen közösséghez tartozni, és vívódtam. Ne váljon szokássá, ezt ne, így nem lehet! Mára nem vagyok vallásos, csak egyszerűen hívő. Nem Istennel van bajom (vagy nevezze mindenki hite szerint, ahogy érzi), csak ezzel az egész emberek alkotta álszent szervezettel. Ne szokásból legyen valaki hívő, hanem szívből.
2015. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 piroska és a farkas válasza:
74%
A férjem ateista. Én hívő vagyok. van egy kisbabánk. Misér hármasban járunk, mert a bárhol szívesen van, ahol velünk lehet. Közös program, általam máshogy átélt, de áltaa is meghallott gondolatokkal. Azon túl, h egy 3 honapost még nem feltélenül vinnék hideg templomba, nem tudom, mi ezen a helyzeten olyan bonyolult. Jön a szép idő, lehet menni együtt is.
2015. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!