Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás témakörben fel tett...

A vallás témakörben fel tett kérdésre miért válaszol valaki, aki nem vallásos?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért látogatja az oldalt? Mit szeretne megtudni? Miért olyan fontos neki, hogy elmondja az Istenben hívőnek, hogy nincs Isten? Amikor megírja a hívőnek: Nincs Isten! akkor ő mit csinál? Ha a hívő megírja neki: van Isten, az miért nem ugyan az? Ha valaki arra kíváncsi a hívők mit gondolnak erről? akkor ő miért válaszol? És miért kezdi el közülük néhány ócsárolni a hívőt, ha az nem látja be a "tévedését"?
2010. febr. 16. 13:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Kéne ebbe a topicba egy olyan altopic, hogy Ateizmus, ahová a hívők megírhatnák, hogy van Isten. :-) Akkor kvittek lennénk.
2010. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

Biztos gondjuk akadt a szövegértelmezéssel. Itt nem olyan nagy gond csak az érettségin. :)

Egyébként meg azt mondanak amit akarnak, semmit nem jelent. Én hiszem hogy van Isten és kész. Nincs az az ateista meggyőzés ami ettől eltántorít, és semmissé teszi a megtérésem óta eltelt 16 évet, mikor számtalanszor megtapasztaltam Isten jelenlétét.

2010. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Amiért a vallásosok a Valláskritikában lepontozzák azt aki kritizál.
2010. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

Én szerintem a válasz annyi:Rengeteg bolond ember jár ide és csak szórakozásból is írogatnak hülyeségeket.Sajnos anonim az oldal így nem lehet azonosítani őket számunkra és szólás szabadság miatt kitiltani sem lehet.


Pl autós topiban 1 hét alatt kb 5x kérdeztek különböző luxus autóról azt ,hogy ez jó lenne-e első autónak.

Nem vicces?

Mellesleg ilyenek az emberek:(

Van aki ráér itt szórakozni és írni a hülyeségeket ahelyett ,hogy komolyan venné a komoly dolgokat.

2010. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
40%

Nos, a magam részéről, ateistaként csak azt tudom mondani, hogy - már történelmi távlatból nézve - nem mi kezdtük el mondogatni az embereknek, hogy nincs Isten, hanem a hívők, hogy van. Mi ezt csak ellensúlyozzuk.


Mára ezzel szerencsére egyre több hívő hagy fel, de sokan még mindig terjesztik az igét. Amíg ők nem állnak le, addig mi se tehetünk mást, mint hogy tovább ellensúlyozunk.


Ha nem lesz több igehirdetés, ellensúlyozásra se lesz szükség.


Ilyen egyszerű.

2010. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

"Ha a hívő megírja neki: van Isten, az miért nem ugyan az?" Mert ez tévedés:D Amúgy házi feladatnak feladom neked, hogy írd be a wikipediára a logikai hiba szavakat és keresd ki te melyikbe estél bele.

"Egyáltalán miért látogatja az oldalt?" Lol, te miért látogatod az oldalt?

2010. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
és az miért van, hogyha én felteszek bármilyen kérdést, aminek semmi köze a valláshoz, biztosan jön egy vallásos és beírja, hogy csak higyjek Jézusban meg Istenben, meg imádkozzak és akkor minden megoldódik?
2010. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Nyilván nem titok, én hívő vagyok, ezt az oldalt képviselem, nem vagyok elfogulatlan.


"Nos, a magam részéről, ateistaként csak azt tudom mondani, hogy - már történelmi távlatból nézve - nem mi kezdtük el mondogatni az embereknek, hogy nincs Isten, hanem a hívők, hogy van. Mi ezt csak ellensúlyozzuk."


Történelmi távlatban az én nem egyetemi szintű műveltségem szerin, az ember vallásos volt, mióta csak írásos emlékeink vannak. Az ateizmus ehhez képest viszonylag fiatal dolog.



"Ha a hívő megírja neki: van Isten, az miért nem ugyan az?" Mert ez tévedés:D"


Erről most ne nyissunk vitát, meg tettük ezt már máshol többször is, és lesz is rá alkalom máskor is.



és az miért van, hogyha én felteszek bármilyen kérdést, aminek semmi köze a valláshoz, biztosan jön egy vallásos és beírja, hogy csak higyjek Jézusban meg Istenben, meg imádkozzak és akkor minden megoldódik?


Ha a vallás témakörben teszed fel, vagy a valláskritikában, akkor ez természetes. ha ettől eltérő témakör, akkor egyedileg lehet megvizsgálni az ügyet. Ha azt kérdezted: miért nem szeret senki, akkor arra korrekt válasz, hogy Jézus szeret téged. Fogadd el, hogy aki írja, legjobb meggyőződéséből teszi. Ha azt kérded, hol kapsz gumit a kocsidhoz, és erre jön válasznak, hogy Jézus segít gumit venni is, ezt bár magam igaznak tartom, de talán jogos, ha bosszant.

2010. febr. 16. 17:43
 9/30 anonim ***** válasza:
57%

""Ha a hívő megírja neki: van Isten, az miért nem ugyan az?" Mert ez tévedés:D"


Erről most ne nyissunk vitát, meg tettük ezt már máshol többször is, és lesz is rá alkalom máskor is." Csak viccnek szántam :) Azért nem írtam semmi eszmefuttatást mert általánosságokban beszélsz és így úgy tünteted fel a helyzetet mintha csak neked lehetne igazad... Te is írtad hogy egyedileg kell megvizsgálni az esetet.

Például itt van a te kérdésed, vallás kategóriában de az ateistákról írsz ide azért írnak ilyenek is. Ha általánosságban kérdezed ezer oka lehet.

2010. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
15:06: vagyok, ilyesmikre szokták, mikor pénzügyi gondokat akarok megoldani, vagy betegség tüneteinek az enyhítésére kérek valami házipraktikát, ilyesmik....olyankor nagyon zavaró ám, mert konkrét gyakorlati tanácsot kérek, és mégis jön mindig egy ilyen, himádkozz, meg Isten megsegít, meg hasonlók :)
2010. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!