Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimoknak ki van adva,...

A muszlimoknak ki van adva, hogy nem muszlim, külföldi feleséget szerezzenek maguknak és így terjesszék a vallást?

Figyelt kérdés

Már annyi muszlim megtalált és házasságot ajánlott 2-3 nap chatelés után, pedig én csak az angol tudásom akartam fejleszteni, ezért beszélgetek külföldiekkel, de sok az arab, török, iraki, pakisztán, akik pár mondat után flörtölni kezdenek, majd komolyan ide akarnak jönni és megkérni a kezem.


Arra gondoltam, hogy ennek valami vallási terjeszkedés van a hátterében, ugyanis úgy tudom, hogy ha bárki feleségül megy egy muszlimhoz, egyúttal a állampolgárrá is válik és mint ilyen, a férje rendelkezik a szabadsághoz való jogaival, egyedül nem utazhat, fel kell vennie a vallást, stb.



2015. ápr. 15. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem, csak ertheto modon inkabb elnenek Europaban, mint a sajat, nem eppen gazdag es szabad orszagaikban.
2015. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Szedjük ketté:

Mint minden vallásban az iszlámban is vannak normális hívők,akik teszik a dolgukat vallásuk szerint,ki többé,ki kevésbé.

Mint minden vallásban itt is vannak fanatikusok,erőszakos terjesztők,akiknek bizony "ki van adva" de legtöbbször a vallást csak ráhúzzák valami nagyobb mocsokra,mondjuk terrorizmus(itt sajátosan értelmezik az agymosott szélsőségesek a vallási szabályrendszereket,kisarkítják az egyes tételeket).


Ennek a vallásnak sajátosága a sok feleség,mai világban a feleségek száma az státusszimbólum lehet,ugyanis a Korán szerint max.4 felesége lehet,feltéve ha egyaránt igazságos és szeretetteljes velük.

Lehet csak ezért "nyomulnak" ennyire.

2015. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Tartózkodási engedélyt szeretnének Európában.
2015. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia, én tavaly jártam egy török sráccal. Fél évig (amíg teljesen magába bolonditott) teljesen jól megvoltunk. Aztán elkezdett beszélni nekem a Koránról, meg is szerezte nekem az arab-angol változatát, könyvekkel halmozott el amik arról szóltak, hogy miként válhatok muszlimmá.


Bár én nyitott voltam a vallása iránt, szerettem amikor megosztott velem mindenféle érdekes dolgot a kultúrájából, de amikor elkezdett úgy beszélni a vallásomról mint valami nagyon rossz dologról, az nem tetszett.


Meg állandóan mondta nekem, hogy ha majd muszlim leszek, akkor Allah szemében tiszta lappal kezdhetem újra az életem, és ő sok jó pontot fog kapni Allahtól, mert megtérített engem, a sötétben tévelygőt. Na az ilyet nem szeretem.

2015. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Két dolog lehet. Letelepedési engedélyt akarnak, vagy úgy látták olyan csaj vagy akit könnyen megkaphatnak. Lehet okot adtál rá, de az biztos hogy nem az van amit írtál. Amúgy ha csak az angol tudásodat akarod fejleszteni miért nem lányokkal chatelsz? Az sem biztos hogy muszlimok, vagy legalább is nem vallásosak. Ha muszlimok lettek volna és vallásosak kizárt hogy megkérjék a kezed 2-3 nap után.


4-es, a te esetedben viszont az a török srác szerintem szeretett és komolyan gondolta. Mivel muszlim, nyilván azt tartotta helyesnek, és jónak neked is, azért próbálta megmutatni a kultúráját. Ha csak futó kalandként tekintett volna rád, nem beszél ilyenekről, de ahogy látom nem esett le neked.

2015. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elsősorban a saját köreikből kell házasodniuk. A gyerekeik pedig úgyis muszlimnak születnek.
2015. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Talán az sem mellékes,hogy a nem muzulmán nők sokkal szabadosabbak,könnyű kihasználni őket.Még házasság nélkül is.
2015. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyik török kollégám azt mondta: imád ide járni csajozni, mert ha itt "megvan" neki egy lány a diszkóban vagy akárhol, holnap semmi sem történik, ugyanaz a lány elmegy mellette - v mert nem emlékszik vagy mert nem érdekli. Kinn nincs ilyen. Másnap már a lány családja követelné vasvillával, hogy vegye el a lányt. Ezért szeret ide járni. Kell ennél többet mondani? ezt mondta, ezt tapasztalta. Ja, majdnem minden EU-s országban van ilyen csaja. Láttam.
2015. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Mert az európai nők (és úgy általában a fehér ember) szellemileg, erkölcsileg, jellemét tekintve elkurvult, elkorcsosult, és egyre lejjebb csúszik.
2015. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Most akkor szégyellhetjük magunkat.

Ilyenek vagyunk,és csak ilyen lányokat sikerült nevelnünk?

2015. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!