Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! A kulturális...

Muszlimok! A kulturális szokások felül írják a Koránt? Mert én mindig kultúrába botlom, családi, népi szokásokba és nem látom a korán tanításaikat az életükben.

Figyelt kérdés
Nem célom senkit megbántani ezzel, csak tapasztalat.Vannak magukat muszlimnak valló ismerőseim (sok) nem magyar muszlimok ,hanem külföldiek ,de azon kívül ,hogy a napi 5 ima megvan semmit nem látok.Se nem kedvesek ,egymás között gyűlölködnek ,lenéznek mindenkit mintha felsőbbrendűek lennének egymáson élősködnek.A korán semmit nem ír kedvességről ,szeretetről ,hogy nem bántjuk azt aki minket nem bánt?
2015. ápr. 19. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne idealizáld az embereket :)


Vallástól függetlenül vagyunk kedvesek vagy éppen bunkók, mindegy hogy a Korán szerint próbálunk élni vagy a legvadabb ateista nézeteket valljuk.


Egyébként természetesen nem, nem írhatja felül semmi a Koránt, de mint mondtam, senki sem tökéletes, én nem is várom el senkitől, hogy maradéktalanul be tudjon tartani mindent. Különösen erős a kultúrális hatás, az a környezet, amiben az illető szocializálódott. Akár tudta nélkül is simán gondolhatja, hogy ő most erkölcsösen él (lásd a sok idióta iszlamistát).

2015. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi nem írhatja felül a Koránt. Az, ha valaki nem megfelelően él, az az ember egyéni hibája.

Az emberiség ilyen: senki nem egyforma. "lenéznek mindenkit" - lehet. Ő hibájuk. Annak a pár főnek a hibája, nem az egész muszlim társadalomé. De tudva levő, hogy azok, akik lenézik a másikat, azok nem valami jó emberek. Plusz nincs felsőbbrendű ember. Az ítélkezés nem az emberek joga.

2015. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doomsday16 válasza:

Érdekes. Mostanában elég sok muszlimot ismertem meg a világ minden tájáról és kivétel nélkül mindegyik kedves, udvarias. Távol áll tőlük az élősködés, a nők megalázása, más vallások gyűlölete, vagy a felsőbbrendűség.

Az általad feltett kérdést már én is feltettem nekik és mind azt mondták: "Ne keverd össze a vallást és a kultúrát!"

2015. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!