Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nem gondoltatok...

Jehova Tanúi! Nem gondoltatok még arra, hogy saját, önálló, autonóm országotok legyen?

Figyelt kérdés
Még most az életetekben, nem utána. Nem tartotok ünnepeket, nem folytok bele a politikai, gazdasági életbe. Az értékeitek egész mások, mint a többi embernek (vér, rokonság, stb). Nem lenne nektek könnyebb? (meg a nem Tanúknak is)

2015. máj. 6. 20:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Én még támogatnám is őket, csak menjenek innen.
2015. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 acelsziv ***** válasza:
100%
aha és mégis honnan akasztanál le nekik egy országot? Látod mi folyik most a Krímben?
2015. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Jó, nem feltétlenül országra gondolok akkor. Hanem ilyen társadalomból kivonult közösség, amikre próbálkozás volt is. Pl Thoreau (bár ő egyedül vonult ki :D ), vagy a Hawthorne regényben (Derűvölgy románca), vagy a Falu című fil, hogy kortársabbat említsek.
2015. máj. 6. 21:50
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Kedcves kérdezö,

mi NEM hiszünk a halál utáni életben.


Ezt nem tanítja a Biblia. A Biblia azt tanítja /és mi elhiszük/ hogy a halál a tudatlanság állapota. Nincs ott semmi, se szenvedés, se öröm SEMMMMMI !!


Tudod milyen parancsot adott Jézus a követöinek?


Cselekedek 1:8: "tanúim lesztek ...a Föld legvégsö határáig"


Isten akarata, hogy az emberek megtudják, hogy szép jövö áll elöttünk, és hogy mit kell tennünk, hogy Isten tetszését elnyerjük. Ezt mind a Bibliából támasztjuk alá.


Jézus amikor imádkozott Atyjához a János 17 részében ezt mondta: "Nem arra kérlek, hogy vedd ki öket a világból, hanem hogy örködj felettük a gonosz miatt"


Kedves kérdezö, mi abból nem csinálunk problémát, hogy egyes emberek sokszor gonoszul viselkednek velünk szemben.

Ez azért is van, hogy valakitöl helytelen információt szedtek fel. Vagy elhiszik ezt -azt.


Nagyon sok olyan testvérünk van, akik szószerint az ellenségeink voltak, és ma már felismerték, hogy nem igaz a sok vád. Söt a saját Bibliájukban megtalálták, hogy amit beszélünk arról ír a Biblia....és most közösen velünk együtt hirdetik az Isten országa jó hírét. :)


Ez a hirdetés tetözödik világszerte. De nem fog örökké tartani. A Máté 24:14-ben Jézus azt jövendölte, hogy a "királyság jó híre hirdetve lesz az egész Földön, bizonyságul minden népnek és akkor jön el a vég"


Isten akarata, hogy az emberek mindenhol megtudhassák, hogy nem muszály depresziózni a jövö miatt....

2015. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Valamikor ők is tartottak ünnepeket,pl.a Karácsonyt.Aztán ki tudja hányadikszor "megvilágosultak"és nem tartották többé.Ami pedig a politikát illeti nyakig benne voltak az ENSZ-el való kapcsolatban csak tagadják.Akkor léptek vissza amikor kezdett kiszivárogni a dolog. Egy ex JT.
2015. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

74-es tudod miért?


Mert mi állandóan kutatjuk az Írásokat.


Tudják ezt már a nagy egyházak is, hogy Jézus nem karácsonykor a született, mégis nagy pompával ünneplik. Az ö dolguk természetesen. :)


De amikor mi felismertük, hogy Jézus nem karácsonykor született és mi az ünnep eredete, abbahagytuk ünnepelni.


Mond ez miért baj? Senkit sem kényszeritünk, hogy ne ünnepelje.


Ha a vallásközösségek, egyházak felülvizsgálnának tradicióikat, dogmáikat hidd el, sok mindent eltávolítanának a tanításaikból.


Kinek mi a fontosabb, a tradíció, vagy az igazság.

A Tanúk valamikor dohányoztak is, de amikor nyilvánvaló lett a sok káros hatása a cigarettának a saját és a dohányos környezete számára, abbahagytuk.


Mi ezen a rosz? Te soha sem változtattad meg a nézetedet és tetteidet, amikor felismerted hogy valami nem volt helyes?

2015. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

szia


irnék neked egy Biblia verset:


(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


Jézus itt az Atyjához intézett imájában elmondja, hogy a tanitványoknak a keresztényeknek a világba a többi emberrel kell élniük.

a Többi okot testvérem is elmondta.

Egyébként hogyan teljesednének az irások,

s akkor a szét választó munkára sem lenne szükség...

juhokra és kecskékre...

2015. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Én láttam Tanút dohányozni!!


Szoktak állni a kiskocsijukkal a téren, mindig ugyanaz a 4 ember, változó párokban. És egyszer az egyik férfi kicsit távolabb állt a párjától, mint szokott és dohányzott.


Nem mintha ez nagy tragédia lenne, csak gondoltam jelzem. :D


De köszi a válaszokat.

2015. máj. 7. 10:15
 9/29 anonim ***** válasza:
28%
nagyon jó kérdés, már én is gondolkoztam ezen. most akkora helyen építkeznek a testvérek, sok jó ember kis helyen is elfér, biztos tiszták lennének az utcák, nem lőzöngenének hajnalban részegen, borigatva a kukákat. nem száguldoznának, nem lopnának, nem gyilkolnának, nem pereskednének, nem dohányoznának, nem tartanának fenn hadsereget, rendvédelmi szervet. évente pár hónapra meglátogatnánk ezt az államot, aminek a vallásunk lévén lennénk állampolgárai, mert néha mégiscsak jó lenne ha csak rövid időre is, egy szellemi paradicsomban lenni, élvezni a testvéri társaságot, Isten szellemét.
2015. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
26%

szia


Hogy ne lenne baj, ha dohányzik akkor alapelvek ellen vét, s hidd el előbb utóbb a Teremtő felszinre hozza a gyülekezetben és akkor nem lehet része Isten népének.

s egyébként az is lehet, hogy kivan közösitve csak Te nem tudsz róla.

2015. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!