Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek jó keresztény...

Hogyan lehetek jó keresztény feleség? Feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés

A férjemben mostanában sokat csalódtam. Nem közvetlen velem kapcsolatos a dolog, nem a házasságunkkal van baj, csak olyan dolgokat tett, amiért sorozatosan csalódtam benne. Nehéz így szeretni, nem elítélni, mellette állni, őt támogatni. Egy kicsit megtorpantam az úton, elgyengültem a hitemben. Istennek mi a célja ezzel? Nem tudok szabadulni attól az érzéstől, hogy neki minden könnyebb, a könnyebb utat választja, nem hoz áldozatokat az életben, míg én próbálok a helyes úton haladni, ami igencsak megpróbáltatásokkal teli. Én gyötröm magam az ő bűnei miatt is, míg ő jól érzi magát. Igazságtalannak érzem az életet. Egy kicsit megrekedtem ezen a ponton.

Tudtok nekem tanácsot adni? Olyan válaszolók segítségét kérném, akik hisznek Istenben, lélekben, hitben erősebbek mint én, és tudnak nekem útmutatást adni erre az állapotra. Ha kell, leírom férjem néhány dolgát, de azt hiszem ez a probléma szempontjából mellékes.



2015. máj. 21. 10:36
1 2 3
 1/25 Mulder614 ***** válasza:

mindenkinek egyénileg kel majd a tette szerint felelni Isten előtt.

nem erőszakolhatod rá a férjedre hogy olyat tegyen amit nem akar.

viszont a te jó példád segíthet a legtöbbet. mindig légy jó példa előtte, úgy bánj vele ahogyan te szeretnéd h veled bánjon.

mindenképpen mond el ezeket az éréseidet neki is, ne miattad változzon hanem maga miatt. De ha igazán szeret akkor úgyis mindent megtesz hogy jó férj legyen.

2015. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nagy elnagyolt frázisokra nagy elnagyolt frázisokat mondhatok, de írnál legalább egy példát, hogy mire gondolsz, amikor a bűneiről írsz?
2015. máj. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Ozmium42 ***** válasza:
Hakuna matata
2015. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Ok. 15 éves házasok vagyunk, gyerekeink vannak, együtt voltunk jóban-rosszban. Ő vallásos nevelést kapott, én nem. Felnőttként magam keresem az utam Isten felé, ő inkább elfelé távolodik, a szülei nagyon ráerőltették a vallást gyerekkorában, emiatt utálja az egyházat, és a szüleit álszent képmutatónak tartja. Nincsenek jó viszonyban, ez most odáig fajult, hogy egy pár hónapja nem beszélnek egymással. Hiba mindenkiben van, de rá kellett jönnöm, hogy a férjem bosszúálló és haragtartó, nem képes megbocsátani. Engem bánt a legjobban ez a helyzet, és mélységeset csalódtam benne. Nemrég volt a keresztlányunk szülinapja, és amiatt nem mentünk el, mert a nagyszülők is ott lesznek. Kértem a férjemet, legalább a keresztlányunkra legyen tekintettel, de azt mondta, nem érdekli. Mondtam neki, hogy nem jó példát mutatunk a saját gyerekeinknek, de azt mondta, nem érdekli, ő nem akarja látni a szüleit és kész. Neki így kényelmes, ezzel a probléma számára meg van oldva. Ezzel a történettel világossá vált számomra a férjemnek egy olyan tulajdonsága, hogy csak addig szeretek valakit, amíg az megfelelően viselkedik számomra, ha csalódást okoz, akkor hátat fordítok, és önzően saját kényelmemet magam elé helyezve nem hozok áldozatot a szeretteim kedvéért.

Nincs igazam? Vagy rosszul látom?

2015. máj. 21. 11:30
 5/25 Mulder614 ***** válasza:

szerintem igazad van. én magam is férj vagyok de soha nem tudok ellenállni annak ha a feleségem kér tőlem valamit.

egyrészt az a baj hogy talán nagyobb a szülei iránti gyülölete mint az irántad érzett szeretete.

sajnos az embert gyerek kora otta szeretni tanitják.

szeresd anyádat, apádat, nagyszüleidet barátaidat, pedig tanítani NEM lehet a szeretetet. nem lehet erőltetni. egy rózsát sem nyithatsz ki erővel különben elpusztítod.

a gyülölet nem tanitották ezért az érintetlen marad és tiszta. a szeretet lehet képmutatás, de ha gyülölsz aszt szívből teszi. ez lehet a férjeddel is sajnos.

egyébként milyen vallásba nevelték bele ilyen erőszakosan?

2015. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
az okos ember elkerüli a bajt. hallottad, mi volt egy esküvőn? az egyik rokon többeket lelőtt. lehet, hogy jobb lett volna, ha ő sem megy el. lehet, nem is akart, csak a felesége unszolta...
2015. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

szia


csak egy javaslat a jw.org honlapon vannak kiadványok az egyik könyv címe: családi boldogság titka

ez Biblia alapján ir a család tagok szerepéröl is

de szavak alapján is kereshetsz forrás anyagot ami ebben a témában segítségedre lehet

2015. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Minden embernek vannak rossz tulajdonságai. Ha a férjednek ezek a legnagyobb bűnei akkor összeteheted a két kezed. Tarts ki mellette, próbáld rávezetni a helyes útra, de ne túl erőszakosan mert az ronthatja a ti kapcsolatotokat. Én szerencsére jóban vagyok a szüleimmel, de amúgy azt kell mondjam, hogy mi férfiak érzelmi analfabéták vagyunk.
2015. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az ő kapcsolata a szüleivel az ő dolga és a szülei dolga. Ahogy Ő sem tud megérteni téged, olybá' tűnik, Te sem tudod őt. Úgy látszik, ahogy írod, "hogy csak addig szeretek valakit, amíg az megfelelően viselkedik számomra, ha csalódást okoz, akkor hátat fordítok" Szerintem ezek alapján, amit írsz, és csalódsz benne, ezt a tulajdonságot magadban is megkeresheted. Ez tipikus szálka gerenda esete.

Ne avatkozz bele, a Te dolgod, hogy szeresd a férjedet, de idézve a Bibliából féljed őt. Hát az itteni hisztidhez semmi köze sem szeretetnek, sem félésnek. Ezzel konfliktust szerzel magatok között is, hogy feltételeket szabsz, mintha nem lenne elég az, hogy konfliktus van ő és az ő szülei között. A gyerek ebben mit lát? Azt, hogy a feleség dolga, hogy megítélje a férjét, és irányítsa? Nem azt, hogy egy családnak a béke a legfontosabb pillérje kellene lennie, de mit lát? Apa köpköd nagyszülőkre, ezért anya köpköd apára. Mert te kitaláltad, hogy mekkora hatással van a gyerekre az apának a viszonya a nagyszülők felé. Gerenda, drága, gerenda. Aztán lehet piszkálni a szálkákat. De attól elég messze vagyunk még...

2015. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom számít-e, milyen vallásról van szó, a férjemék családja görögkatolikusok. Anyósoméknak valóban a külsőségek számítanak, minden vasárnap ott kell lenni a templomba, gyónni kell, áldozni kell, adakozni kell, zarándokútra menni kell stb. Kissé bigott felfogás ez, s ezzel párhuzamosan a férjemmel személyesen azt tapasztaljuk, hogy ezek a dolgok sokkal fontosabbak számukra, mint saját gyerekeik, unokáik boldogulása.

Mikor anyagilag padlón voltunk egy bebukott vállalkozás miatt, nem segítettek (nem is kértük), és rosszmájúan mondogatták, úgy kell nektek, a saját kárán tanul az ember, amikor meg anyagilag rendeződtünk és elkezdtünk szépen gyarapodni, annak sem örültek, hanem csak irigykedtek, minek a nagy ház, minek a kocsi, minek a sok játék a gyerekeknek, minek, minek. Ők az unokáknak nem nagyon vesznek ajándékot, mert a szeretet nem abból áll, mondják, de a templomtorony felújítására több százezret adományoztak... Hosszú dolog ez. Én nem bántom őket, de a férjem már nem tudja elfogadni a viselkedésüket, egy-két elfajult vita után hátat fordított nekik. Én meg magyarázkodok a gyerekeimnek, hogy miért is nem megyünk nagyiékhoz...

Ha én jó keresztény szeretnék lenni, akkor mit kell tennem ebben a helyzetben? Álljak ki a férjem mellett, hogy igaza van? Vagy próbáljam őket békíteni? Én ugyan mivel mutassak példát a saját viselkedésemben?

Szóval azt szeretném megtudni, hogy szerintetek egy keresztény feleség akkor is az ura mellé áll, ha tudja, hogy az bűnt követ el, akkor is támogatja, mert a felesége? Vagy szembefordul vele?

2015. máj. 21. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!