Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karrier a Katolikus Egyházban?

Karrier a Katolikus Egyházban?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és nem tudom hová felvételizzek.

Felmerült az a lehetőség, hogy papnak megyek, de van pár probléma.

Hatalomvágy, kapzsiság, hogy csak ezeket említsem.

Jó szónok vagyok, szeretem a politikát, és mindig is szerettem a "szervező-szervezkedő" feladatokat.

Szerintetek ilyen tulajdonságokkal van esélyem karriert befutni az egyházban?

Igaz, hogy nem a középkorban élünk, de szerintem az egyház belső köre aligha változott az elmúlt évszázadokban...de lehet hogy tévedek :D

Szóval meg akarom vizsgálni ezt a lehetőséget is, és ebben kérem a segítségeteket.



2015. máj. 23. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
jó, hogy látod, hogy ilyen tulajdonságaid vannak. Jézus szerint a szelídség és az alázat az, amit ő értékel.
2015. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha a 3. sorban írottakat megveted, nincs esélyed.

De az életnek sok egyéb területe van, amelyben hasznosíthatod kedvenc tevékenységeidet. A politika is többek között, de ha azt túl rázósnak tartod, a műszaki és kulturális élet számos területe áll nyitva.

2015. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Jó szónok vagyok, szeretem a politikát, és mindig is szerettem a "szervező-szervezkedő" feladatokat."


És mitől vagy katolikus? És mi a helyzet Istennel?

Mert ezek alapján lehetnél valami kampány stratéga egy politikai pártban, vagy valami középvezető mondjuk egy logisztikai cégnél...


A hatalomvágy és a kapzsiság rád vonatkoznak?

2015. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elég betegesnek hangozhat, de rendszeresen vezekelek ezekért a bűnökért. Imával és önostorozással.

Hiszek Istenben, hiszek az egy Szent Katolikus és Apostoli Anyaszentegyházban...

A hitemmel nincs gond.

2015. máj. 23. 09:28
 5/14 anonim ***** válasza:

"A hitemmel nincs gond."


Hát, ha te mondod... De azért valljuk be: valami nagyon nem stimmel ebben a sztoriban, ha ezt az egész kérdést nem a lelkiatyáddal beszéled meg...

2015. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már...lelkiatyám...
2015. máj. 23. 10:08
 7/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ne ostorozd magad a tulajdonságaid miatt, fogadd el őket, hogy ezek benned vannak!


Ha te tisztán látod a tulajdonságaidat, akkor te a tulajdonság szemlélője vagy a tulajdonság vagy? Egyszerűen felmerülnek a tudatodban ezek és ha csak megfigyeled ezeket szertefoszlanak. Figyeld amikor felmerülnek, tárgyiasítsd őket és a figyelmed hatására eltűnnek. Minél gyakrabban figyeled kívülről ezeket, annál erőtlenebbé válnak, végül eltűnnek. Először magad légy a tanuló, aztán taníts másokat!

2015. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Hagyjuk már...lelkiatyám..."


Ezek szerint nem is vagy katolikus. Vagy ha esetleg annak vagy keresztelve, katolikusként egyáltalán nem gyakorlod a hitedet. Akkor mégis csak valami gond van a te hiteddel.

2015. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
önostorozáááás?! erről hol olvashatok a bibliában?
2015. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még akár pápa is lehet belőled. Sok sikert!
2015. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!