Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Bahá'i segítségét kérném,...

Egy Bahá'i segítségét kérném, néhány kérdés a szabályozásokkal kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

Tulajdonképp két-három kérdésem lenne a vallás néhány területére, szabályaira.

1. Hogy lehet bekerülni a vallásközösségbe?

2. Bahá az alkohol fogyasztást teljesen tiltja vagy mértékletességre int? (mármint 1-2 sör belefér ritkán, mivel ettől az ember nem veszti el a döntés képességét)

3. Vannak az éves bölytön kívül étkezéssel kapcsolatos szabályozások?


2010. febr. 26. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2010. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2010. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
böJt
2010. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket olvasgattam csak el elmélkedtem azon hogy úgy értelmezi-e az "alkohol fogyasztása tilos" dolgot mint néhány mohamedán hogy néha azért el sörözgetnek de nem részegednek le.
2010. febr. 26. 16:32
 5/5 anonim válasza:

1. A programok nyilvánosak, elkötelezettség nélkül is látogathatóak. Ha valaki egyetért a Bahá’u’lláh alapelveivel, akkor előbb-utóbb bahá'ínak érzi magát. Általában egy közösségi találkozón szokták elmondani, hogy felismerte, hogy Bahá'u'lláh korunk isteni megnyilvánulása.

2. Orvosi rendelvény kivételével teljes alkoholtilalmat ad törvényül Bahá'u'lláh. A bahá'í lelki élet törvényeit a bahá'iok a fizikai élet törvényeihez hasonlítják: ha valaki nem szeretne tudomást venni a gravitációról, akkor megteheti ezt, de vannak következmények... Lelkünk boldogságához is vannak törvények, de ezek nem oly nyilvánvalóak, mint a gravitáció. Mivel én egyetlenegy olyan családot sem ismerek, ahol az alkohol nem okozott családi bajokat, így nekem nem volt nehéz elfogadnom ezt a törvényt. A bahá’í alapelvek inkább inspirálni akarnak (pl. az emberiség egysége felismerésével), mint tiltani. A bahá'í hit célja a lelki átalakulás, és ez nem megy egy csapásra. Ezért ha valakinek nehéz egy törvényt betartania, akkor a többiek segíthetik, de nem ítélhetik el.

3. Nincsenek a böjtön kívül más étkezési korlátozások.

2010. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!