Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia vagy Isten tiltja a...

A biblia vagy Isten tiltja a drogozást?

Figyelt kérdés
Isten alkotott meg mindent ami körülöttünk van azért hogy felhasználjuk nem? akkor ha én most kábitószert fogyasztanák vagy csempésznék nem követnék el bűnt Isten előtt mert nem loptam meg semmi csak ebben a társadalmi rendszerben tiltják a fogyasztását árusitását. mondjuk fűvel üzletelek abban nehéz meghalni túladagolásban. ha pedig kokainnal és ismerem hogy milyen mennyiség a megengedett és nem szennyezett és elmodom a fogyasztóimnak és mégis meghalnak túladagolásban az már nem az én bűnöm hanem az övék én elmondtam mennyi a megengedett ők nem figyeltek. a bibliába nem tudom hol van leirva hogy ne drogozz
2008. aug. 31. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
A 10 parancsolatban van leírva, hogy ne paráználkodj. A drogozás is beletartozik. csak abban az időben még nem volt ilyen elterjedt, hgoy a biblia is kitérjen rá. A kábítószeres élvezetek bűnök, és az árulása meg pláne. Teljesen függetlenül attól hogy mekkora a te felelőséged abban hogy vki meghal e , vagy fogyasztja e. Ha ennyire hívő vagy inkább ne foglalkozz ilyenekkkel. De menj el egy gyűlekezetbe ott mindenre választ kapsz.
2008. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de ha én nem fogyasztom csak árulom
2008. aug. 31. 17:53
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Az még nagyobb bűn a Biblia szerint, akkor is ha nincs leirva benne bűnnek számit. Abban az időben amikor a Biblia iródott nem voltak ilyen bűnök, de ha mai szemmel nézed bűnnek számit, mert a törvény is tiltja. Tehát bűnt követsz el, Isten szerint is.
2008. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%

Ugylätom te egy drogdiler vagy szoval a pokolra fogsz jutni

Isten is igy akarja

Légy ateista és a mennybe kerülsz

2008. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

A drogozás ingerlékenységhez, beszédzavarhoz, homályos látáshoz, szédüléshez, légzési zavarokhoz, hallucinációkhoz és halálhoz vezethet. Előbb-utóbb függőséggé válik, és az anyagi fedezet megteremtéséért bűntényt is elkövethetnek a drogozók. Az alkoholizmus is hasonló következményekkel jár (Példabeszédek 23:29–35). Azok, akik ilyen szokások hatalmába kerülnek, azt gondolják, hogy szabadok, de aztán már túl késő, amikor rájönnek, hogy a bűn rabszolgái lettek. A bűn pedig milyen kegyetlen úr!

Igen, "rabszolga" lesz mindenki, aki függővé válik.


A biblia nem tíltja a dohányzást sem, mert nem volt még abban az időben, de fontos alapelvek vannak, amik fényében tisztán láthatsz ezekben a kérdésekben.


De mi az alapelv?

A kábítószer-használat, sem a cigi, sem a mértéktelen alkohol, nem egyeztethető össze azzal a bibliai paranccsal, hogy „tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől” (2Korintusz 7:1)


Tehát, nem helyt álló az az gondolkodás, miszerint a Biblia alapján nem lehet eldönteni e kérdéseket.

Ha terjeszted a drogot, akkor te függőséget, betegséget, halált terjesztesz, vagy nem?

Ha viszont így van, vajon hágy bibliai alapelvet sértesz meg?

2008. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Azért ennél ez komolyabb téma, hogy ostoba viccet csináljunk belőle, kedves ateistám!
2008. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Én értem az eszmefuttatást. És nem feltétlenül vicccsinálás, bennem is felmerülnek ilyen kérdések, bár nem vagyok ateista (csak az egyházzal van bajom). Komolyabb hozzászólásként csak azt a "Ne paráználkodj!" dolgot szeretném megemlíteni... Ami eredetiben sokkal inkább úgy hangzik, hogy "ne törj házasságot" avagy 2ne hűtlenkedj"... Tehát nem tartozhat bele a drogozás... Viszont a "ne lopj" már sokkal inkább idetartozik. Hiszen azzal hogy drogot árulsz, ami tiltott szer, így nem adózod le a jövedelmed, meglopod az államot (igaz a politikusok is ezt csinálják, de ugye a konkurenciát nem szeressük...)
2008. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
18%
Benne van a 10 parancsolatban: "Ne ölj." Te ezt teszed. Úgyhogy tiltja. Remélem a börtönbe fogsz megrohadni.
2008. aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Hát komoly bajok lehetnek ezzel a társadalommal, ha valaki ilyesmit kérdez.

Teljesen mindegy, mit mond a Biblia, TE MIT MONDANÁL, HA VALAKI A GYEREKEDNEK KÁBÍTÓSZERT ADNA?????

Nem vagyok egy agresszív ember, de komolyan mondom, addig pofoználak, amig a megfelelő válaszra rá nem jössz magadtól!!!!!!!

2008. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

nem érted ha a teremtő nem létezne akkor mi

akadályozna abban hogy drogot árulj a társadalom?,

amiben hazudnak? teremtő létezik tehát egy felsőbbrendübb

elme nagyobb bölcsebb mint mi rajtunk itélkezik.

2008. szept. 1. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!