Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam egy olyat, hogy az...

Hallottam egy olyat, hogy az muszlimok bálványimádók mert (lent kifejtem), szerintem elég fonák érvelés de nem tudtam ellene mit mondani, valaki elmagyarázná? (Jehova tanúi és ateisták kíméljenek a jehovásoktól privát üzenet sem kell! )

Figyelt kérdés

szóval van Mekkában a Kába, abba az irányba kell nézni imádkozás közben amerre az van, abból ugye csak egy van, afelé kell imádkozni, ahoz kell elzarándokolni, ha baja esne akkor valami fontos veszne el végérvényesen az Iszlám számára, és elvileg ezért bálvány, mert mondjuk ha csak jelkép lenne, vagy fontos történelmi "erekje" az más lenne, mert pl ha egy katolikus templomban összetörik egy szobor, akkor nem mondják, hogy a katolicizmust nagy sérelem érte, hoznak egy újat, vagy csak megszokják ,hogy már nincs ott a szobor, tehát az nem annyira bálvány, mert ugye magát a szobrot semmiféle vallásos tisztelet nem illeti, viszont a Kábát igen, mert abból csak egy van és ha megsemmisül abból komoly probléma adódna, pl hogy onnantól fogva merre kell fordulni imádkozáskor, vagy hogyan és hova kell zarándokútra menni.


Gondolom ez a kérdés már a muszlimok közt is csomószor felmerült csak én még nem hallottam a választ.


Kérem hogy azok írjanak akik vagy maguk is muszlimok, vagy nem azok de értenek hozzá



2015. jún. 10. 06:02
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
és akkor már légyszi azt is írjátok meg, hogy kinek van joga bemenni a kábába? (tehát magába abba a kis kocka épületbe)
2015. jún. 10. 06:05
 2/33 anonim ***** válasza:
38%

Valóban szembemegy a Kába kő rituális szerepe az iszlám bálványellenességével, Mohamed kortársai is értetlenkedtek, de a kő csak a rituálé része, nem bálvány. Egyetlen hívő muszlim élete is többet ér a Kába kőnél.


„Én tudom, hogy te csak egy kő vagy, nem segíthetsz, és nem árthatsz nekem semmit, és ha nem láttam volna Allah prófétáját ekként cselekedni, én sem tennék így.”


Hogyha esetleg eltűnne a kő, akkor szerintem maradna az irány a szent mecset felé, de igazából ahogy előbb is írtam, nagyobb a jelentősége az igaz hittel történő imának, mint annak, hogy melyik irányba teszi az ember.

2015. jún. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Hozzáférés: [link]
2015. jún. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
és ha az egész épület, vagy város eltűnne? pl víz alá kerülne valamilyen természeti katasztrófa következtében, és búvárok kutatásai bizonyítanák, hogy "hírmondója sem maradt?"
2015. jún. 10. 07:22
 5/33 anonim ***** válasza:
59%
A katolikusok meg egy kereszten haldokló embert ábrázoló szoborhoz imádkoznak. Ez nem bálványimádás akkor?
2015. jún. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Ez már nagyon hipotetikus, ennyire nem vagyok jártas a témában :D Talán maradna az "egykori" Mekka iránya, vagy visszaállna az eredeti jeruzsálemi irányba.
2015. jún. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

70%-os-nak köszönöm a válaszokat NEM én szavaztalak le


utolsó előtti: azért nem bálványimádás, mert nem előírás kereszt vagy bármi irányába imádkozni, még csak nem is "javallott" sok kereszt van, és ha egy tönkremegy maximum vesznek másikat, ez is mutatja, hogy nem magát a tárgyat tisztelik hanem inkáb csak használják, mint pl a muszlimok az iránytűt (most olvastam a linklet wikipedia cikkben h használnak)

2015. jún. 10. 07:48
 8/33 anonim ***** válasza:
52%

Muszlimok nem a kőhöz imádkoznak vagy az épülethez, hanem Istenhez. Ha a kő nem lenne ott akkor is abba az irányba imádkoznánk, nincs jelentősége. Ha pedig az épület megrongálódna, vagy teljesen összedőlne újjáépitenék, ahogy a történelem folyamán többször újraépitették. Egyébként a belseje üres, szinte semmi sincs benne.


Ha bálványimádókat keresel nézz szét a keresztények között. Az összes katolikus bálványimádó.

2015. jún. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

nem értek egyet, ugyan akkor a kábával illetve a kiblával kapcsolatos válaszodat köszönöm, annyiban igazat adok, hogy a katolicizmus valóban esélyt ad a bálványimádásra, ha az adott hívő nem kellően iskolázott, ezért jobb lenne eleve nem használni az ábrázolásokat, végülis a katolikusok szerint sem kell csak lehet használni.


Olyanok meg ne írjanak akik csak mások leszólásával "védekeznek" vagy nem is védekeznek, már csak azért sem mert ez az infantilis "de nem csak én voltam" hülyegyerek hozzáállása. Attól, hogy a katolicizmus valamit rosszul csinál az iszlám nem csinálhatja szintén rosszul? (szeretném világosan leszögezni, egyik felekezetet sem tartom bálványimádónak, csak elméleti síkon "beszéltem")

2015. jún. 10. 07:57
 10/33 A kérdező kommentje:

„Én tudom, hogy te csak egy kő vagy, nem segíthetsz, és nem árthatsz nekem semmit, és ha nem láttam volna Allah prófétáját ekként cselekedni, én sem tennék így.”



itt szeretném megjegyezni, hogy ez már önmagában megérne egy örjöngést, hogy "a kőhöz beszél, bálványimádó!" biztos vagyok benne, hogy a 45%-os hozzászólótól hasonló esetben keresztények meg is kapnák, azért gondolom így mert olvastam a hozzászólásait más kérdéseknél is, de én inkább nem követem a példát és nem értetlenkedek szándékosan

2015. jún. 10. 08:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!