Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták hogy vélekednek a...

Az ateisták hogy vélekednek a vallásos ismerőseikkel történt csodákról?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki elment az orvoshoz, és mondták, hogy valami baja van. Este otthon nagyon imádkozott, aztán elment megint az orvoshoz és azt mondták, hogy már nincs baja.

Elesett az utcán, felsegítették, de ő nem látta a felsegítőket sehol se, miután már lábra állt. Szerinte angyalok voltak.


Ez ijesztő :(


Más ilyenekről is hallottam már, miért van ez?


2015. jún. 13. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem csodák...

"Valami baja van", oké, de mi?

Megfázás, meg van dagadva kicsit mondjuk a mandulája, fáj a torka? Ezek viszonylag el tudnak múlni hamar, maguktól. Esetleg rákkal/HÍV-el diagnosztizálták? Tuti nem, mert az másnapra nem lesz "jobb", max, ha előtte félre diagnosztizálják.


A felsegítős sztori is hülyeség...

2015. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én úgy általában a "csodákkal" kapcsolatban szkeptikus vagyok, de nem vetem prekoncepciózusan, tehát azt mondom végülis lehetséges, bár nem tartom valószínűnek
2015. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1) Mi ijesztő azon hogy felkelsz miután elestél?


2) Ezek nem csodák. Ezek unalmas szóbeszédek, amikre itt rögtön mondok ésszerű szekuláris magyarázatot.


3) Ha szerinted "angyalok voltak", kérlek felelős pozícióban, vagy olyan helyen ahol csapatban kell dolgozni ne helyezkedj el.

2015. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
# 3 De te se dolgozz csapatban, mert túl okos vagy hozzá!
2015. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

Ha a kisköcsög arra vár hogy majd "angyalok segítenek", és b**ik ő maga segíteni, akkor én nem akarok vele egy csoportban dolgozni.

2015. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ezt amúgy ki mondta egyáltalán? :D Én is úgy gondolom van más magyarázat, orvosi vélemények is lazán eltérhetnek, ebben nincs semmi különös


de attól még miért kell így nekiugrani valakinek?


ezen az oldalon már nincs egy ateista sem aki nem fasiszta módon gondolkodik?

2015. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokatestvérem is beteg lett, de sokat imádkozott. Aztán meghalt.
2015. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kollégám meg elesett, felsegítettük, de nem emlékezett rá. Mert részeg volt, mint az atom.
2015. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az, angyalok az agyad. :D

Szerintem a hozzátok hasonlókat vissza kéne rakni az oviba, mert kb. azon a szinten vagytok.

2015. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg nem történnek ilyen csodák. De Isten segíti azokat, akik követik őt.


Példa: egy ateista sofőr megengedett sebeséggel közeledik egy kanyarhoz és amikor elkezd kanyarodni hirtelen meglátja, hogy a szembesávba jön felé egy autó. Sikerül kikerülnie és bár megijjedt, de úgy gondolja ezt a rutin és tapasztalatának köszönheti.


Ugyanez megtörténik a vallásossal és ő pedig Istennek köszöni meg, hogy nem esett baja.


Mi a különbség?

Az ateista természetesnek veszi a dolgokat, a hívő pedig hálás érte.

2015. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!