Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szent István Társulat...

A Szent István Társulat bibliájában (2014-es kiadás) benne van-e a Jahve, vagy Jehova név?

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, de lábjegyzetben leítják ,hogy az eredeti szövegben JHVH és nem lehet biztosan tudni hogy kell kimondani


más fordításokban onnan lehet tudni, hogy ott JHVH van hogy az Úr szó szerepel, és az r egy kis méretű nagy R, ha kis r van akkor az eredetiben valószínű "Addonai" van ami szó szerint urat jelent

2015. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Molnár Sándorné ***** válasza:
54%

T. Kerdezo!

Nekem van egy ketkotetes Bibliam amit a Szent Istvan Tarsulat adott ki, meg az l980-as evekben. Ebben szerepel a "Jehova" nev tobbszor is.

HOgy a 2014-esben benne van-e, ezt nem tudom. Udv: Judit!

Meg hozzafuznek annyit: Az "Adonaj szo Urat jelent, az Elohim pedig Istent.

Isten szemelyes neve: Jehova.

A Roma 10:13 vers ezt irja: "Mindaz aki segitsegul hivja az Ur nevet, megtartatik."

Lathato, hogy fontos Isten neve. Mert ha nem igy lenne, akkor a vers igy szolna; "Mindaz aki segitsegul hivja az Urat, megtartatik."

Latnivalo, hogy a "nevet" kell segitsegul hivni.

Csak ennyit szerettem volna kiegesziteni.

2015. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szp72 ***** válasza:
62%

A Szent István Társulat Bibliája fent van az interneten:


[link]


Ha a keresőbe beírjuk a Jahve szót 27 találatot kapunk.

2015. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. jún. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!