Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná mondani nekem...

Valaki el tudná mondani nekem hogy mi az a jehova tanui?

Figyelt kérdés
Mindig hallom valahol valami szófordulatban, de eddig sose jöttem rá hogy mit csinálnak, miben hisznek...

2015. jún. 21. 19:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Miért nem hagyják az igazságosan ítlőre?


Én ezt a mások személyes becsmérelésére, vagy életének eltörlésére irtam ezt,

ha nem értesz egyet egy tanítással, akkor sem személyeket kell olyan szavakkal illetni amik itt előfordulnak.


Sem Én sem a Testvéreim, nem írtam személyekre, olyanokat amiket itt merészen megengednek egyesek maguknak.

a Tanításbeli eltérésekre van rossz, vagy jó véleményem, de nem fogok az egyén személyét ócsárólni a lehető legtrágárabb szavakkal.

S nem Zrt,

egyébként pedig a tanulmányok is a tanításokra irnak negatív vélemnyt nem személyekre.



Marianne

2015. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A Jehova tanúi mozgalom, mely a XIX. század második felében született Amerikában, a szekták paradicsomában, a többi mozgalomhoz hasonlóan, a Bibliát bálványként kezelik, s úgy gondolják, hogy amit abból kiolvasnak, az számukra Isten üzenete.


Ezek az emberek nagyon beszűkült gondolkodású és nagyon jámbor emberek, akik óriási anyagi háttérrel rendelkeznek Amerikából, s vezetőiket vakon követik.


E mozgalmat Russel indította el 1879-ben. Az Őrtornyot (Sión Őrtornya = Zion”s Watch Touwer), ami 1939-től „Jehova királyságát hírül adó Őrtorony” címen jelenik meg, a Jehova tanúi tévedhetetlennek tartják. A mozgalom székhelye ma Brooklynban van.

Alapítója, Russel is, már 1909-ben ide költözött. Jó hírnevét megtépázta, hogy hatvanszoros áron adott el bizonyos „csodás” gabonaszemeket, felesége pedig törvényesen elvált tőle önzése, hatalmaskodása és hűtlensége címén. – Erről bővebben olvashatsz Giuseppe de Rosa „Vallások, szekták és a kereszténység” c. könyvében.


A Jehova tanúinak nagy értéke, hogy komolyan veszik azt, amit igaznak tartanak, de csökkenti ezt az értéket az, hogy éppen beszűkültségük következtében vehetik komolyan a Biblia fundamentalista módon való kezelését. Sajnos azt is meg kell mondanom, hogy bizony hamisítják is a Bibliát. Vezetőik számára nem jelent gondot az, hogy ahol én jelen időt használtam pl. János 8:58-ban, ott ők múlt időt használnak egyes könyveikben, mikor idéznek. Pl. „A legnagyobb EMBER, aki valaha élt” című tankönyvükben. Fontos, hogy ne lógjak ki abból a skatulyából, melybe próbálnak beilleszteni. De van még pár hely, melyet azért kénytelenek hamisítani, mert másképpen ellentétbe kerülnének önmagukkal. Giuseppe de Rosa könyvében megtalálhatod ezek egy részét.


Mindez nem von le semmit azok buzgóságából, akik időt és fáradságot nem kímélve törekszenek képviselni az általuk felismert igazságot.

Legtöbbjük nem vétkes tudatlanságban szenved, hanem olyan tudatlanságban, melyről nem tehet.

Nagyon kell szeretni a Jehova tanúit is, de ki kell mernünk mondani, hogy nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek, aki bennünk értelmünket és akaratunk által működni akar. Jézus Krisztust semmiféle intézmény nem képes beszűkíteni önmagába.

2015. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
kedves mariann többedjére leírom, hogy vegyél elő egy őrtornyot. első belső oldal, apró betűs rész. megtalálod benne, hogy inc, ami lefordítva zártkörűen működő részvénytársaságot jelent. azaz zrt. akárhányszor írod le ennek tagadását, saját szervezeted állítását cáfolod. amit pedig az ócsárlásról írtál, az a tanúk nyilvánnosságnak szóló tanítása. a valóság egészen más.
2015. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mozgalom?


szörnyű.

Marianne

2015. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igaza van a 13-asnak! Ott van az Inc. Itt tartom a kezemben a folyóiratot. Ha utánnanézel kedves Marianne (ird be a googleba hogy mit jelent angolul az Inc.) akkor láthatod hogy RÉSZVÉNYTÁRSASÁG! Ez nem kérdés, ez nem vita tárgya, ez tény.
2015. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
most kérdezd meg magadtól, mariann, hogy hány örtornyot olvastál eddig, és hányat terjesztettél el... és hányszor hazugoztál le engem, és másokat azért, ami mások számára egyértelmű, csak te nem vagy hajlandó elismerni. megdöbbentő egyébként, hogy a második keresztelkedés előtti kérdés pont aról szól, hogy Jehova földi szervezetéhez tartózóként fognak azonosítani, de amiről a keresztelkedők 100%-ának, és az évtizedes tanúk 99,99% -ának fogalma sincs, hogy egy cég, hogy egy céghez fog tartozni, és egy cégnek végez ingyenmunkát, egy cégért hozza az áldozatokat.
2015. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi sajnos a materialista értelemközpontú kereszténységet testesítik meg itt a Földön. Sjanos magukat próbálják jobbá tenni és nem a Szent szellem által, aki munkálkodik a hivőkben. Náluk Isten nem gyógyít, nem szól, nem vezet nem csinál semmit. Ezért nincsenek saját személyes bizonyságaik Istenről. Egy valláso szervezet, akik isemret által akrnak üdvösségre jutni. Állandóan tanulnak, tanulnak a helyes imádatról, de nincsenek közösségben Istennel."Kik mindenkor tanulnak de az Igazság ismeretére el el nem jutnak"

Azt hiszik nincs pokol.....de ha így lenne, akkor minek a megtérés, minek az Istent imádni, akkor, ahogy Pál mondja együnk, igyunk úgy is meghalunk

Sajnos a szervezet kihasználja a sebezhetőségüket és azt hiszik, hogy szerető otthonra leltek, ezért érzik úgy, hogy aki a szervezetet kritizálja az őket, mint egyéneket kritizálja. Sértödékeny emberek, mert ha ellenük szólsz, akkor te már vádló, becsmérlő ember vagy.

Mindig arra hivatkoznak,h őket azért gyűlőli a világ, mert Jézust is gyűlölték, de abba nem gondolnak bele, hogy más keresztény csoportokat is gyülől a világ, de a szcientológiát is gyűlöli a világ, szóval megideologizálják hogy jó helyen vannak.

Kérdezz engem, nehéz volt kijönni tőlök, de felnyílt a szemem és most már jó helyen vagyok .-)

2015. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. jún. 23. 03:21
 19/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"a 2-es válaszoló nem fél, sőt egyenesen élvezi, hogy kifordított hazugságaival minden féle ártalmas hírnevet tulajdonítson a békében élő testvéreim ellen is.'


Marianne! Amennyiben valóban hazugság akkor az könnyen megcáfolható. Hiszen Isten elvezet az igazságra és akkor a 2-es válaszoló fogcsikorgatva tud csak vicsorogni rád. Kérd a bölcsességet istenedtől hogy megválaszolj a kérdésre!

Én is békében élek a testvéreimmel. Sőt más egyházak híveivel is békében élek s ha ez nem lenne elég még a világiakkal is békében élek.


"vajha keresztény tanítványa lenne Jézusnak nem tenne ilyet hanem rá bízná az igazságosan itélőre,

mindazon által messze elmarad a szeretet gyakorlásától,"


Mutass neki példát! Kíváncsian várom hogy milyen lesz a példamutatásod.


"s az eszébe se jut, hogy mások megalázása a saját felmagasztalását segíti elő akarva vagy akaratlanul.

mások mocskolása által az egyén saját magát emeli ki mintha különb lenne másoknál,

ám aki felmagasztalja magát...."


Igen ez így van.

Jehova tanúi sokszor kiemelik hogy ők az elsők között segítenek a katasztrófák helyszínei. Az én testvéreim ezt nem szokták kiemelni. Megteszi helyettük a világi média.

Vagy kiemelik a kongresszusaik alkalmával hogy mennyi időt töltöttek a szolgálatban egy számadat segítségével. Vagy azt is szokták hangoztatni a tanúk hogy ők az igazságban vannak.

S még lehetne sorolni....


"ám ha az sértegetés, és ócsárolásnak veszik hogy a Biblia helytelen tanítáára rá világítunk, az már egyéni értékelés, akinek nem inge,,,"


Akkor miért nem úgy fogod fel hogy vannak mások is akik pontosan ezt teszik csak ők nem Jehova tanúi?


"...hogy rosszul tanítják, és értelmezik a szentírást. sez a tanításnak szól nem személyek becsmérelésének."


Kérlek idéznéd azt a részt amikor személyeket ócsárol a 26%?!!

Mert én akárhogy nézem nem találom!

2015. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
#5: Azért figyelmeztetnélek, hogy II. Szent János Pál pápa bocsánatot kért az Egyház nevében minden elkövetett bűncselekményért (inkvizíció, keresztes háborúk, stb.).
2015. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!