Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez valóban elismert történet...

Ez valóban elismert történet a keresztények körében, vagy csak kitaláció?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de az alábbi történet felkeltette az érdeklődésem, viszont én sosem hallottam sem erről, sem hasonló történetről. Ez csak egy kitaláció, ami a Wikipédiára felkerült, vagy valóban elismert történet a keresztények körében?


"Bár a Biblia nem ír a macskáról, a keresztény néphagyomány megemlékezik arról, hogy az újszülött Jézust a jászolban egy macska tartotta melegen. A történet egy másik változata szerint a macska pusztította el azt a mérgeskígyót, amit a sátán küldött, hogy végezzen Jézussal. Köszönetképpen Szűz Mária megsimogatta az állatot, melynek fején M betű, hátán pedig sötét sáv vált láthatóvá, amely a cirmos leszármazottain is megmaradt."


Köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 24. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Sosem olvastam még ilyet a Bibliában.
2015. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezzel nem mentem sokra, mert így kezdődött: "Bár a Biblia nem ír a macskáról..."

:)

2015. jún. 24. 22:38
 3/12 anonim válasza:
A budhista vallásban a reinkarnácíó utolsó fázisa a macska lét onnan egyenesen a mennybe mennek,macskákkal foglalkozó oldalon olvastam amit ídézel de nem hallottam elötte soha róla
2015. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Második: ez viszont érdekes volt.

Nem teljesen ide vág, de a Mohamed féle Muezza történetnek van valóságalapja?

2015. jún. 24. 22:42
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Nincs olyan, hogy keresztény néphagyomány. Maximum katolikus néphagyomány van, de az nem keresztényi. Ami nincs benne a Bibliában, mint ez is, az kitaláció, így nem keresztényi.
2015. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hm, jogos :) Mint említettem, nem vagyok vallásos, így kb. semmit nem tudok a kereszténységről. Köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 24. 22:44
 7/12 anonim ***** válasza:

nem vagyok katolikus de ezt az eltúlzott nézőpontot sem tartom helyesnek, a "hagyomány" gyakran meglehetősen jól bizonyított, pl a katolikusok megemlékeznek Pál és Péter kivégzéséről, amit a biblia már nem tartalmaz, de a (tudományosan alátámasztott) hagyományban megmaradt


tény hogy a Biblia bőven elegendő ahhoz, hogy az ember a helyes keresztény életet élje, ezt a katolikus egyház is elismeri, de attól még nem kell túlzásokba esni, hogy minden hagyomány biztosan téved


de, hogy válaszoljak én sem tudok ilyen hagyományról, lehet, hogy egyszer született valahol valamikor egy népmese, mert élt a faluban egy m betűs macsek, de ilyen hagyományt nem tartanak a katoliusok sem


a Buddhista postot is érdemes korrigálni ,a buddhizmusban nincs mennyország, a nirvana nem mennyország, hanem "ébrenlét" oda eljutni erősen zanzásítva azt jelenti ,hogy megsemmisülsz, végleg


a távolkeleti vallások világképe szerint az ember állandóan újjászületik, ők a végleges megsemmisülésre vágynak, sok feljegyzés van európai keresztényekről akik keleti emberekkel beszélgettek, hogy mennyire csodálkoztak egymáson, a keresztények csodálkoztak ,hogy a buddhista meg akar halni végleg, a keresztények épp ezt szeretnék elkerülni, a buddhista csodálkozott, hogy a keresztény fel akar támadni és örök életet akar, ő pont ezt akarja megszüntetni

2015. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szp72 ***** válasza:

Számtalan vicces történet szól például arról, hogy az Úr Jézus Szent Péterrel járja a világot, s Péter mindig csinál valami hülyeséget.

Ezeket a meséket szórakozásból találták ki, nincs történeti értékük. Ezt a macskás jézusos népmesét én még soha nem hallottam, aligha lehet általánosan ismert.

2015. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én se hallottam még róla, nem hiszem, hogy olyan elismert történet lenne.
2015. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Neeeee.Kész vagyok...
2015. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!