Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erről szól az igazi hit...

Erről szól az igazi hit (vallástól függetlenül), vagy csak parasztvakítás volt?

Figyelt kérdés

Egy évet töltött az iskolánkban egy lány, aki japánból jött. Az apja magyar, ezért folyékonyan beszél magyarul. Rengeteg élményt kaptunk tőle, mert számunkra valahogy felfoghatatlanul okos és bölcs volt. Most itt a hitről való tanítását osztom meg és kérek véleményt róla. Nálunk egy isten van, ezer arccal, ezek a szellemek (kamik). Mindenhez tartozik kami. Úgy döntöttünk, hogy szentélyt építünk az osztályunk szellemének. Meg is lett, de a lány szerint ez így nem jó, ilyen csúnya helyen egy szellem sem szeret lakni. Így hát önerőből lefestettük a padokat, új faliújságot csináltunk stb. Olyan szép lett az osztály, hogy öröm oda belépni. A lány erre azt mondta, hogy lám, mire képes a hit. Mondtuk, hogy nem a hit csinálta, hanem mi, de erre ő: a kami nélkül is megtettétek volna?


16L


2015. júl. 2. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez szenzációs sztori, tényleg nagyon okos és bölcs ez a lány! :-)


Nos én a japán vallásról nem tudok mesélni neked, mert ebben nincs tapasztalatom. Amiről tudok mesélni az a kereszténység. Jómagam 15 évesen tértem meg egy református ifjúsági táborban, és ezután alaposan megváltozott az életem. Közepes tanulóból az osztály legjobb tanulója lettem, felvettek az egyetemre kiváló pontszámokkal. Sokat jártam délutánonként Öregotthonba beszélgetni az idősekkel, és minden szabadidőmet bibliaolvasással és imádkozással töltöttem. Párhuzamosan jártam 3-4 ifjúsági körbe, melyek különböző felekezetekhez tartoztak.


18 évesen ismertem meg a feleségemet 3 évig udvaroltam neki, majd elvettem feleségül, mindez 23 éve történt azóta boldog családi életet élek.


Én azt gondolom, hogy a hit valóban csodákra képes, egy gyengébb képességű átlagemberből is sikeres, boldog és kiegyensúlyozott emberré tud tenni. Nemrég voltam osztálytalálkozón, hát mondhatni szinte 1-2 ember volt a 30-ból aki hasonlóan nyilatkozott volna...


Üdv. Péter

2015. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2. Ha neked az jött le a történetből, hogy semmit sem tudtuk előtte Japánról, akkor nem mi vagyunk alulműveltek. Egyrészt ilyenről egy szót nem írtam, de még ráutalót sem, másrészt meg itt nem a kulturális különbség a lényeg, mert ezt bárki tette volna, bármilyen vallással, szerintem ugyanolyan nagy dolog lenne.
2015. júl. 2. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Kitalált lények nélkül is lehet szép osztályt csinálni.

De most erre mit mondjunk? Feltalálta a spanyolviaszt. Ti meg vakultatok rendesen.

2015. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, a hit nem ez. A hit az, amikor mindent Isten kezébe teszek és bárhogy dönt én elfogadom ls akarom is, hogy ő döntsön, mert pontosan tudom, hogy a bennem élő bűn képes tévútra vinni. Ez a hit.

Ti kifestettetek egy osztályt más agyafúrtsága miatt.

2015. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy éli meg a (másfajta) hitét. Ti azt hittétek (gondoltátok), hogy jó az az osztály, ahogy van, ő meg hitt abban, hogy lehet jobb is. Elhitte, hogy meg tudjátok csinálni, jobbá tudjátok tenni a helyet. Persze, ti csináltátok, de a hit tud erőt adni a véghezvitelhez, az indítja be az eseményeket. Ez csak elméleti megközelítés.
2015. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is kb. erre gondoltam. :)
2015. júl. 4. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Összegezve, sokszor a természetes dolgokhoz is kell hit.
2015. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Random szellemekkel kapcsolatba kerülni nem ajánlott, ezek általában démonok, a sátán szolgái.
2015. júl. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyümölcseiről meg lehet ismerni. Szerintem nem minden random szellem rossz, csak az ószövben mondja az Úr, hogy az idegen szellemekkel ne barátkozzunk.
2015. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!