Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Alföldi Róbert a Bibliát...

Roland G. kérdése:

Alföldi Róbert a Bibliát magyarázza, s érvel hogy a homoszexualitással nincs baj! (Ruff Tibor teológussal értek egyet) Véleményetek?

Figyelt kérdés

Íme a link:


[link]


2015. júl. 6. 13:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az egy dolog,hogy ki miben hisz,de szerintem inkább az a nagy sötétség,hogy egy meleg ember a Bibliára hivatkozva akarja a homoszexualitását igazolni.Mondaná inkább azt,hogy nem érdekel ki mit mond,de ne a Szentírásra hivatkozzon!
2015. júl. 6. 13:58
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Elkéne olvassa rendesen
2015. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Ezért is írtam, hogy ciki, hogy komolyan veszik. Nem csak a hitgyüli, de akár egy meleg ember is. Ez az én véleményem.
2015. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nemcsak a Hit Gyülekezete hisz a Bibliában,hanem az emberiség elég nagy része,de természetesen tiszteletben tartom a véleményedet.Engem az zavar,hogy pont egy olyan könyvre hivatkozik,amihez semmi köze és pont tiltja a homoszexualitást,mert természetellenes és utálatosság.

Ennek ellenére egy értékes emberről van szó,sőt intelligens is,épp ezért csodálkozom,hogy miért csinált ilyen ostobaságot.De hát ő tudja..

2015. júl. 6. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:

nos, robi ezt idézte:


"A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény"

galácia 5:22-23


jó tanú lenne belölle, mert a következő verset már nem idézte:


"24 Ezenfelül, akik Krisztus Jézushoz tartoznak, azok a testet szenvedélyeivel és kívánságaival együtt oszlopra feszítették."


ugyanakkor egyet kell értsek ferenc pápával: tökéletlen ember vagyok, és tudom, hogy csak magamat kell ítélnem, mert amilyen ítélettel ítélek, engem is olyannal fognak. tudomásul kell vennem, hogy sátán világában élünk, és hogy sátán a szex miatt lecsábította az angyalokat is az égből. a Teremtő nem a mostani élet alapján fog ítélni, hanem a feltámadás utáni élet alapján. ez alapján az ítélet alapján lehet, hogy hitler egy jó fej csávó lesz, lehet, hogy robi nem lesz meleg, és kulka sem. meglátjuk,nem az én dolgommegítélni, sem nem a tiéd.a cselekedetet elítélhetjük, de az ember ítélése a Teremtő feladata. hacsak nem vagy bíró, akit Isten nevezett ki.

2015. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
A.R. csak ne magyarázza a Bibliát.A homokozást elítélték mindig is mióta ember a Homo Sapiens....Ma már nem halálos bűn (legalább is a fehérek lakta vidéken),de azért ez a mostani nyomás,hogy el kell fogadni (mi több természetes,majdhogynem követendő!!!) az már tényleg gáz.Hogy gyerekek ezt lássák...Tényleg megérett az emberiség a pusztulásra...
2015. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
erről van szó! ha nem látnánk ilyeneket, nem mondhatnánk, hogy közel a vég. ügyes vagy.
2015. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem érdemes komolyan venni. Csak magát járatja le.
2015. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Az, aki a testet részesítik előnyben a lelki élet helyett és tudja, hogy van tovább is halál után, az szeret kibúvót keresni. Magyarázkodik.
2015. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a cikket, mert lényegtelen. A Biblia a szeretetről ír, Isten pedig elvileg arról beszél, hogy mindenki egyformán a gyermeke. Ennél fogva egyszerűen nincs értelme vitázni, egy keresztény ember úgy nézi ezt, hogy Isten nem csak heterókat teremtett és ez így van rendjén. Aki a 2015-ben szó szerint értelmezi a Bibliát és képtelen kiragadni belőle azokat a fő gondolatokat, amik a mai társadalomban is érvényesek, az nem vallásos, hanem simán buta.
2015. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!