Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak veletlenek? Vagy az...

Vannak veletlenek? Vagy az alabbi sztori megiscsak a Gondviseles muve?

Figyelt kérdés

27 eves no vagyok. Volt egy baratom a kozeli varosbol, akivel szakitas utan is tartottam a kapcsolatot, neha talalkozgattunk. Megismerkedtem egy masik ferfival is, ugyanabbol a varosbol. Valami dolgom akadt abban a varosban, rovid egyeztetes utan dolgom vegeztevel meglatogattam az uj pasit, azzal a gondolattal, hogy majd az utolso busszal hazamegyek. Hazaindulaskor az otlet nem tetszett neki, szerette volna, ha nala alszom, de en ragaszkodtam az eredeti tervemhez. Az illeto csak az ajtoig kisert ki, fel sem ajanlotta, hogy elvisz a buszmegalloba (ami eleg rosszul esett, bar nem kertem meg). Mivel amugy is nehezen tajekozodok, mas varosba voltam, sotet volt, eltevedtem. Bepanikoltam, hogy lekesem a buszt, mar majdnem sirni kezdtem, amikor a regi baratom telefonal... Autoba volt, epp mellettem ment el, meglatott, hogy ketsegbeesetten sietek valahova, aztan elvitt a megalloba es megvarta velem a buszt. Mindvegig halalkodtam, hogy mi lett volna velem, ha nem talal meg, o meg nyugtatott, hogy ugyan, nincs gond, nincs mit megkoszonnom.

Lehet ez veletlen?


2015. júl. 6. 16:36
1 2 3
 1/23 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha csak nem rejtett nyomkövetőt a ruhádba, akkor bizony, ez a véletlen műve volt - bár igen szerencsés műve.
2015. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

"és előre nem látható események történnek mindannyiukkal."


prédikátor 9:11

2015. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Ozmium42 ***** válasza:
Véletlen nincs, csak a felszínen. Ez azonban nem jelenti azt, hogy van gondviselés.
2015. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mojjo ***** válasza:
Nocsak, Ozmium42, akkor te azt az elképzelést tartod igaznak, hogy a végletekig, minden részében előre determinált a világ? Magyarán egy t időpontbeli állapotban, ha mindenről minden szükséges információ végtelen pontossággal rendelkezésre állna, és végtelen pontossággal ismernénk, egy, a világ működését leíró modellt, akkor megjósolható lenne _bármely_ t+t' időpontban bekövetkező esemény, tekintet nélkül arra, hogy t' mekkora (negatív irányban nyilvánvalóan max 13,7 milliárd év jelenleg)?
2015. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Ozmium42 ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy ez van.
2015. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Mojjo ***** válasza:
Egyébként, ha nincs véletlen, azért arra kíváncsi lennék, hogy mondod meg egy adott elektron helyzetét egy adott időpillanatban egy atomban :)
2015. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Ozmium42 ***** válasza:
Ha teljesen véletlen lenne, akkor a hullámfüggvény sem működne.
2015. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mojjo ***** válasza:

Hát, Ozmium42, el kell, hogy keserítselek, ez - ennyit biztosan elmondhatunk - egészen bizonyosan nincs így. Lsd: előző kérdés. De mondok jobbat. Van neked mondjuk teszem azt egymilliárd darab 14-es szénizotóp atomod. Ez ugye egy radioaktív izotóp, meghatározott felezési idővel, azt hiszem, pár ezer év körül. Kiválasztunk közülük egyet. Mondd meg, hogy mikor fog elbomlani. Nem azt, hogy a fele mennyi idő alatt bomlik el ennek az egymilliárd izotópnnak, vagy háromnegyede. Hanem az a kiválasztott egy darab. Ugye meg tudunk jósolni minden eredményt :)


Elárulom: NEM tudod megmondani, hogy pontosan az az egy darab szénatom mikor bomlik el. Valószínűségi értékeket (igen, bizony azt) lehet hozzárendelni, de ennyi. És ez csak két példa volt az elektronossal együtt.

2015. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Mojjo ***** válasza:
A hullámfüggvény segítségével tudsz végtelen pontosan jósolni bármit, vagy valószínűséget tudsz rendelni hozzá? :) Érted...
2015. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Ozmium42 ***** válasza:
És az mit bizonyít, hogy TE (vagy én, vagy akárki) nem tudod megmondani? Főleg egy félkész modell alapján? Nos igen, létezik véletlen, a felszínen. Nekünk az a véletlen, amit nem tudunk megjósolni. Régen a villámcsapást, most meg a radioaktív bomlást. Gondolod, hogy ez tényleg minden oki előzmény nélkül történik?
2015. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!