Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülekezet az milyen?

Cukor222 kérdése:

A hit gyülekezet az milyen?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok (vallásos) szeretnék hit gyülekezetbe menni. Viszont nem vagyok teljesen tisztába a dolgokkal. Ha csak így be állítok 14 évesen mit szólnak(szülő nélkül)? Vagy, hogy mennek ott a dolgok?

2015. júl. 12. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Legyen sok lóvéd...
2015. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Én csak "mendemondákat" hallok folyamatosan, de ezek egyértelműen megerősítik, hogy egy pénzéhes szekta, mely kizsigerel.
2015. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Rossz helyről tájékozódtok. Ez egyáltalán nem igaz. Hit Gyülekezetében mindenkit szeretettel fogadnak, örülnek ha új arcok jönnek a gyülekezetbe. Szeretettel viszonyulnak az emberekhez. Szerintem Magyarország egyik legjobb gyülekezete. Jelek és csodák szoktak történni, betegek meggyógyulnak, problémáktól megszabadulnak az emberek. Az előttem levő kommentelők rémhíreket hallottak az adakozásról, ami nem igaz. Adakozás szokott lenni, adakozni lehet, de nem kötelező. Ha úgy érzed adj, ha nem az se gond.
2015. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Soha nem engedtem meg, hogy mások gondolkodjanak és döntsenek helyettem, különösen nem egy olyan fontos kérdésben, hogy milyen életpályát válasszak, abba beleértve mindent, ami beleérthető. Mindig jöttek önkéntes "jóakarók", akik "jóindulatúan" és kéretlenül figyelmeztettek arra, hogy dönteni bizony súlyos dolog, mert soha nem tudhatjuk, hogy milyen következményei lesznek. Ha pedig megnéztem az életüket, egytől egyig be voltak savanyodva a saját kis világukba, mert soha nem mertek egy komolyabb döntést meghozni.


Engem arra tanítottak, hogy nincs Isten, és az értelmileg-érzelmileg labilis embereknek van szüksége vallásra. Aztán azt láttam, hogy az ezt fennhangon hirdetők a pszichiátrián, vagy a kocsmában kötöttek ki, rosszabb esetben a temetőben. Kb. olyan idős koromban kezdtem komolyabban foglalkozni a gondolattal, hogy talán mégiscsak van Isten, mint amennyit mondasz magadról. Nagyanyámat kivéve nem volt a közvetlen környezetemben olyan, aki hitt volna Istenben, vele pedig nem sokat beszéltem erről. Vallásos és okkult könyvekből igyekeztem tájékozódni, de nagy zűrzavart okoztak bennem. Erre a zűrzavarra jöttek rá a jehovisták tanításai, amelyek még rátettek erre pár lapáttal. Az első olyan dolog, ami némi fényt jelentett a számomra Derek Prince A kereszténység hat alaptanítása című könyve volt, mert ez végre érthetően és világosan értelmezte a Bibliát, amit olvastam ugyan, de nem értettem. 23 éves koromban volt, hogy találkoztam két lánnyal a Bástya mozi előtt, akik elmondattak velem egy megtérő imát. Ekkor éreztem életemben először Isten jelenlétét. Aztán láttam egy filmet a Hit Gyülekezetéről és azonnal beleszerettem. Amikor rögös-tekervényes-ingoványos úton mégiscsak eljutottam a Gyülibe, ott sokszoros mértékben éltem át az Istennel való találkozást újra és újra. Onnan kezdve nem érdekel azoknak az embereknek a károgása, akik valakitől hallottak valami elmarasztalót a Hit Gyülekezetéről, bár ők maguk sem győződtek meg arról, amit fennhangon állítanak, mert én 1992 óta tapasztalom az ellenfelek által kiokádott mocsoknak az ellenkezőjét.


Úgyhogy javaslom, ne higgy senkinek - nekem se-, hanem győződj meg róla magad, hogy milyen hely a Hit Gyülekezete, utána pedig dönts a belátásod szerint! Nyugodtan elmehetsz, be fognak engedni, és természetesen ki is fognak engedni, ha menni akarsz, és semmire sem fognak kényszeríteni.


A fentebb károgóknak hadd mondjam el, hogy a Hit Gyülekezete semmi olyan pénzösszeget nem kap az államtól, amit a törvény nem ír elő az állam számára, szemben a katolikusokkal és másokkal, akik állami pénzekből tartatják el magukat. A Hit Gyülekezete a kezdetek kezdetétől fogva a saját tagságának az önkéntes adományaiból és tizedeiből tartja fenn önmagát. Semmilyen nyilvántartás nem készül arról, hogy ki, mennyit adott, és hosszú évekig lehet valaki a Hit Gyülekezete tagja úgy, hogy egy kanyit sem dob bele a kosárba. Én magam is szoktam adakozni, több alkalommal is adtam nagyobb összeget, pedig nem élünk nagy lábon. A tizedet is fizetem hónapról hónapra, mert így akarom, nem pedig azért, mert bárki kényszerítene. Könnyen be tudnám csapni őket. Amikor körbeviszik a kosarat, aki viszi, nem is láthatja a kosár száját, a pénzt pedig senki sem szokta lobogtatni, hanem diszkréten teszik bele a kosárba, azaz ha ökölbe szorított kézzel nyúlok a kosár szájához és nyitott tenyérrel veszem el a kezemet, akkor senki sem gondolna arra, hogy nem tettem a kosárba semmit. A tizedet zárt, névtelen borítékban szokták a kosárba dobni, mivel mindig tesznek a kosárba borítékot is, ha üres borítékot tennék bele, utólag senki sem tudná megmondani, hogy kitől jött. Ezen kívül meg sem tudom mondani, hogy hányszor kaptunk a Gyülekezetben a tagoktól kisebb vagy nagyobb összeget. Éppen a múlt hónapban kaptunk egy testvértől hetvenezer forintot. Nem is tudjuk, hogy kitől jött, mert ő csak a postás volt. De kaptunk már máskor negyvenezret többször is - legalább négyszer. Gyülekezetünk egyik nyolcgyermekes vezetője elvitt egyszer cipőt venni. Harmincezret költött rám. Neki magának legalább három évig nem volt autója. Egy másik öt gyerekes főember a Gyülekezetünkben negyvenezer forintot költött az autómra, ugyanekkor a Gyülekezettől ötvenezret kaptam szintén az autómra. Többször voltak ingyen a gyerekeim a Balatonnál, pedig én magam 1990 óta nem voltam három napnál többet nyaralni, olyan is csak egyszer volt 2009-ben Cserkeszőlőre. Amikor a feleségem és a kislányom kórházban voltak, egy másik öt gyerekes apuka finanszírozta a vonatjegyre valót a családnak, hogy meg tudjuk látogatni őket. Ezen kívül meg sem tudom mondani, hogy hányszor és mennyi ruhát, cipőt és élelmiszert kaptunk a Gyülekezettől. De gyerekágyat, babakocsikat, játékokat, számítógépet, szintetizátort és sok egyebet is kaptunk. Ja, karácsonykor minden évben gyerekenként tízezer forintot kapunk. Miért mondom ezeket? Azért, mert ha legendákat meghallgatja az ember, azt gondolhatná, hogy a Gyülekezetben elveszik az emberek pénzét, az embereket pedig fejős teheneknek tekintik. Ez nem így van. A Gyülekezet támogatja a rászorulókat, és a tehetősebbektől sem vesz el semmit. Aki úgy dönt, hogy ad, az ad, aki úgy, hogy nem ad, az nem ad. Én is évekig nem fizettem tizedet, de soha senki nem kérdezte tőlem, hogy fizetem-e. Amikor beláttam, hogy Isten rendelkezése a tizedfizetés, akkor hoztam egy döntést és azóta fizetem. Ennyi.

2015. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Engem a név egy kicsit emlékeztet a Népek Templomára. Nézz utána mi volt az és úgy dönts arról, belépsz-e bármilyen vallásos szektába.

Az a véleményem, hogy ahhoz, hogy gyakorold a vallásod, imádkozz, ahhoz nincs szükséged semmilyen brigádra.

2015. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én kapásból ötven vallást/felekezetet tudnék mondani, ami sokkal jobb, mint a Hit Gyülekezete.


Mielőtt még a torkomnak ugranának a tagok elmondom miért.


Teljesen álszentek a vezetők, Németh Sándorról, a führerről nem is beszélve, akinek tíz rolex órája, bazi nagy vityillója van meg a Jóisten tudja hány dzsipje...


Teljes mértékben liberális felekezet.

Adják itt a "nagy" anti-homoszexuálisokat, amott meg ezt leszámítva mindenben egyetértenek a liberálisokkal.

Az is szánalmas, hogy Németh Sándor is folyton az USA-ról áradozik, hogy ilyen meg olyan ideális állam.

Aki szerint hazudok az gondolkozzon el, hogy miért volt az, hogy egyetlen egy Pride-on sem volt egyetlen egy hitgyülis sem tüntetni. Bezzeg, amikor a Jobbik a legapróbb rendezvényét is csinálja, akkor egyből ott vannak a hitgyülisek bezavarni.

Ők indították és pénzelték tavaly a "Szavazz a Jobbik ellen" gyűlöletkampányt is. Biztos találkoztál velük te is.

[link]


Azelőtt még külön átkozták is a többi pártot, csak akkor még nem a Jobbikot, hanem a MIÉP-et. Olyanról is tudok, hogy az egyik átokba Orbán Viktort Nabukodonozornak kellett nevezni.

Én voltam személyesen is az egyik gyülekezeten is. Ott gyakorlatilag másról sem volt szó minthogy szavazz az SZDSZ-re mert a tagjai mind zsidók, és ugye az SZDSZ is teljes mértékben keresztény értékrend ellenes liberális párt volt. Ez csak az előbb tett kijelentésemet erősíti meg.


Egyszerűsítve tehát politikai szekta.


Továbbá rendkívül katolikus csúfolóak is, amikor elmentem, folyton csak a Szűzanyát gyúnyolták.


Teljes mértékben Ószövetségiek, folyton csak valami elavult ószövetségi szakaszokkal akarják igazukat bizonyítani, holott Jézus világosan megmondta, hogy új törvényeket hozott, a régiek már nem érvényesek, ez már az Újszövetség.


A hit Gyülekezete még mindig kiválasztott népként tekint a zsidókra, ami nem lenne baj, csak akkor ne nevezzék magukat keresztényeknek, hanem zsidóknak.

"A körülmetéltség semmi, és a körülmetéletlenség is semmi, egyedül csak Isten parancsainak megtartása fontos.

Mindenki maradjon meg ugyanabban a hivatásban, amelyben meghívást kapott.

...

Mindenki maradjon meg abban a hivatásban Isten előtt, amelyben meghívást kapott."

(I. Korintusiaknak írt levél 7:19,20,24)


Továbbá Németh Sándor a halálbüntetést népszerűsíti, amikor Jézus nyíltan elítéli a bosszúállást és az efféle Ószövetségi kegyetlenkedéseket.

https://www.youtube.com/watch?v=rumm5ueoT_w

[link]


És ennek tetejében még a cionozmust hirdetik és kiállnak az izraeli kegyetlenkedő katonák mellett is.

Ez lenne a Krisztusi szeretet?

Holott még némely zsidók is ellenzik Izrael állam létezését:

https://www.youtube.com/watch?v=EeiJnUtQZAM


Németh Sándor meg folyton az álkeresztény Pat Robertsonról áradozik meg a 700-as klubról, sőt még személyes pajtása is Pat Robertson.

Ez a Pat és műsora meg hírhedt a gyűlölködő, keresztényeket és muzulmánokat egymásnak ugrasztó, zsidó felsőbbrendűséget hirdető műsorairól.


És még az is szomorú, hogy Németh Sándor és szektája rendkívül okkult és komoly kapcsolatban áll a szabadkőművesek nevű titkos társasággal:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=5fx8b5Zh2Ek


Ha komolyabban meg akarod érteni milyen erők működnek itt ajánlom neked ezeket a felvételeket is:


https://www.youtube.com/watch?v=kIqDr5wzfmA

https://www.youtube.com/watch?v=17Z8NDW5kMI

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc

https://www.youtube.com/watch?v=Z1U6b4QcrK8&feature=youtu.be


Ha részletesebben is érdekel a téma ajánlom olvasásra ezeket is:

[link]

(itt megtalálod a Hit Gyülekezetét is.)

[link]


És érdekes még elolvasni itt a kommenteket is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

----------------------

A végére elmondom, hogy vannak rendes emberek is nyílván, akikre nem tudok rosszat mondani.

De sajnos mindannyian alá vannak vetve Németh Sándor lelki terrorjának és agymosásának, még ha nem is tudnak róla.


Fiatal vagy még! Előtted áll még az egész élet!

Foglalkozz értelmesebb és komolyabb dolgokkal mint a hitgyüli...


Remélem segíthettem


Isten áldjon és kísérjen téged utadon!


Üdv,

Rasztás Dzsimi

2015. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Te kinek a lelki terrorjának és agymosásának vagy alávetve?
2015. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Érdemes kerülni a szektákat!
márc. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!