Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen az őskeresztény egyház...

Milyen az őskeresztény egyház nevű felekezet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
az, hogy őskeresztény, nem fedheti a valóságot, mivel 1 igaz vallás van, ami nem változott a kimondása pillanatátol kezdve mind a mai napig, azaz nem lehet ős, mert olyan nincs. amelyik vallást Jézus követte, azt kövesd te is. ha Jézus keresztet használt az imádatába, és meghalt emberekhez, szentekhez imádkozott, tedd te is azt. ha a bibliát elfogadta Isten szavának, aszerint élt, és a falukat járva tanította az embereket, tedd te is azt. ha mindig azt teszed, amit Jézus is tett, nem lehet baj. ne feledd, Jézus azt mondta, hogy a vég idején, azaz napjainkban, már lesz földi szervezete. hol van? melyik az? a biblia segít azonosítani ezt a szervezetet.
2010. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak a késő ókorban, majd Rómába beolvadó őskeresztényekről hallottam, amelyet az apostolok vezettek, és továbbították Jézus Evangéliumát. Lehet, hogy újraszervezték egyesek, róluk nem tudok, de az biztos, hogy korántsem olyan hiteles, mint az őskeresztényeké.
2010. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vav22 ***** válasza:
92%

Ha az őskeresztény apostoli egyházra gondolsz én már voltam náluk.

Nekem a legszembetűnőbb különbség a katolikus és ezen vallás között az volt, hogy ők úgy tartják, hogy egy kisgyereknek nincsenek bűnei, Jézus meghalt a bűneinkért, és nincs keresztelés náluk, mert azt vallják, hogy nem lehet valakire ráerőltetni egy vallást, hanem saját magának kell döntenie arról, hogy milyen utat választ. Ezen kívül semmi különösebbet nem vettem észre, Bibliából ugyanúgy felolvasnak, de szabadabb volt valahogy a lékör, zenéltek is együtt, nagyon az összetartás, olyan családias volt az egész és az való életben is segítenek egymáson és másokon is amennyire tőlük telik. Nem éreztem semmi képmutatást és nem akarják ráerőltetni a vallást senkire. Én nagyon szeretnék eljárni hozzájuk, de sajnos ahol én lakom itt nincs ilyen gyülekezet. A baptiskák állnak talán a legközelebb hozzájuk.

2010. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
bizony, egy ember által jött be a világba a bűn, majd a bűn minden emberre átterjedt. mondja a biblia. mivel mindannyian ádám leszármazottai vagyunk, mindannyian, természetesen beleértve az újszülötteket is, (sőt, már a megtermékenyített petesejt is) genetikailag örököltük a tökéletlenséget, és a bűnt. valójában Jézus uralma után 1000 évvel válhatunk csak tökéletessé.
2010. ápr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves JT.

A kérdésre válaszolj, ne a válaszokra.

2010. ápr. 6. 17:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha még érdekelnek a válaszok, akkor had áruljak el neked egy olyan dolgot amit a jobbik próbál elnyomni.Az őskeresztény egyház amit az apostolok irányítottak méag ma is létezik, csak mivel ma már sok hamis keresztény vallás jött létre nehéz megtalálni közöttük az elsőt, főleg ha 1000 évig a katolikus egyház le varázslózta, majd megölette őket. Magyarországon már gyülekezetük van, Budapesten például a kőbányai Hit Gyülekezete, de van sok vidéki gyülekezete is, de a pesti gyülekezet Magyarországon a fő, az egyház neve pedig: Pünkösdi Karizmatikus Mozgalom (Angolul: Pentecostal Charismatic Movement). Már a neve bizonyítja hogy ez az az egyház amely pünkösd napján az apostolok hoztak létre. de más jelei is vannak (pl:bűnözők térnek meg, nyelveken szólnak, szent szellemmel töltekeznek meg, sokan látomást is kapnak közben, gonosz szellemek felfedik magukat isten dicsérése közben stb...)
2014. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mire is:

3. Fellázadnak a nemzetek és megpróbálnak Isten igaz népe ellen fordulni. "Gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért” (MÁTÉ 24:9) - ezt még itt az utolsó napok jövendölésénél találhatod meg a Mátéba.

4. Megpróbálja betiltani Isten népét.

5. A hamis próféták sokakat megpróbálnak elhitetni ezekben az utolsó időkben (Máté 24:24) - ez már most is van!

2014. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, és izraelről beszéltem, hogy a katolikusok rosszul tudják az egészet, nem a zsidók a gonoszok akiket utálni kell, hanem ők a jók, és ezt jézus mondta
2014. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kormi26 válasza:
Az Őskeresztény létező vallás kb 40 éve legalábbis még létezett.Nagyon kevesen voltak már akkor . Többször nyaraltam egy családnál ahol szombatonként istentiszteletet tartottak,időnként úrvacsorát tartottak akkor több helyről jöttek az országból.Csodálatos őszinte szeretettel teli emberek voltak.Sehol nem tapasztaltam akkora hitet és szeretetet mint nàluk.Szeretném megtalálni őket ha még léteznek
2020. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!