Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miben hisztek a Darwin...

Ti miben hisztek a Darwin féle evolúció elméletben? Ami több millió éves Vagy a 6 ezer éves isten teremtette világban. Érveket is ha lehet.

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 00:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Hogy lehet érvelni a bibliai teremtéstörténet mellett miután vannak százezer éves élőlény maradványok a múzeumokban. Ez nem olyasmi amit hamisíthatsz.
2015. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Egyesek nem hisznek Istenben és a teremtésben, csak az evolúcióban. Mások úgy hiszik, hogy minden szóról szóra úgy történt, ahogy azt a Biblia leírja.

Mivel az ókori emberek még keveset tudtak a világról, ezért a Bibliában is sok dolgot jelképesen írtak le, olyan módon, ahogy ők meg tudják érteni. A teremtéstörténeteket (mert kettő van közvetlen egymás után: az első a 6 nap alatti teremtés, a második pedig Ádám és Éva története) nem szó szerint kell értelmezni. Az én tanárom azt szokta példának felhozni, hogy a kígyó megátkozásánál szerepel, hogy "Port fogsz enni", miközben nem port eszik, csak porban siklik. A

2015. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

A tudományos rovatban miért a hitet kérdezed?

A tudomány NEM a hiten alapul!

Az evolúció és a több milliárd (nem millió) éves Föld bizonyítva van.

Ettől még lehet akár teremtett is - de az NINCSEN bizonyítva!

2015. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%

Egyesek nem hisznek Istenben és a teremtésben, csak az evolúcióban. Mások úgy hiszik, hogy minden szóról szóra úgy történt, ahogy azt a Biblia leírja.

Mivel az ókori emberek még keveset tudtak a világról, ezért a Bibliában is sok dolgot jelképesen írtak le, olyan módon, ahogy ők meg tudják érteni. A teremtéstörténeteket (mert kettő van közvetlen egymás után: az első a 6 nap alatti teremtés, a második pedig Ádám és Éva története) nem szó szerint kell értelmezni. Az én tanárom azt szokta példának felhozni, hogy a kígyó megátkozásánál szerepel, hogy "Port fogsz enni", miközben nem port eszik, csak porban siklik. A Biblia nem természettudományos, hanem lelki, teológiai megközelítéssel írja le a dolgokat. Leírja, hogy mi történt, de azt nem szó szerint írja le, hogy hogyan.

Ez ahhoz hasonlít, hogy a próféták is sokat írtak, például a Megváltóról, a világ végéről, Jeruzsálem pusztulásáról, de ezek a könyvek, és a Jelenések könyve is ködösek, nehezen érthetőek. A Teremtést visszatekintő próféciának szokták nevezni (legalábbis nálunk).

Így tehát, hogy a Biblia és a tudományok más síkon közelítik meg a dolgokat, összeegyeztethető a kettő. (Ezt a tanárom ahhoz hasonlította, hogy két út egymás fölött megy el, így az autók nem ütköznek össze.) Én hiszek Istenben is, és az evolúcióban is.

2015. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Jaj, ez a gyakorikérdések a félkész válaszomat IS elküldte... (Véletlen sikerült entert nyomnom, bocsánat, csak a második üzenetemet akartam elküldeni, az első véletlen ment el)
2015. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Én teljes mértékben az evolúció-elméletben hiszek, nekem az tűnik elfogathatóbbnak a bizonyítékok miatt.



"Hogy lehet érvelni a bibliai teremtéstörténet mellett miután vannak százezer éves élőlény maradványok a múzeumokban."


Ehhez viszont még hozzáfűznék valamit: Valakitől egyszer hallottam, hogy azokat a leleteket Isten tette a földbe, hogy megrendítse az emberek hitét. Hát ha így van akkor sikerült neki...

2015. aug. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%

Azt valószínűnek tartom, hogy egy felsőbbrendű lény - Isten - teremtette meg a világegyetemet. Azt meg kevésbé valószínűnek, hogy a Földet ő népesítette volna be.


Szerencséd, hogy ide tetted fel a kérdést. A többi kategóriában három-négyen bizonygatnák egyszerre hogy a reptoid és annunaki földönkívüliek teremtették az embert, ők teraformálták a Földet is, és az annunakik a saját ürülékükkel javították fel az emberi DNS-t, meghogy a magyarok a Szíriuszról jöttek, miután egy nagy csillagközi háborúban legyőzték őket a krixkraxiak és menekülniük kellett...

2015. aug. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy a 6 ezer éves isten teremtette világban"


Nem vagyok egy nagy vallásszakértő, de nekem úgy rémlik, hogy ez a 6000 év csak a keresztényeknél van így. És a hindukkal mi van? A mohamedánokkal? Meg a többi vallással? A többi vallás mást mond, akkor melyiknek adjunk igazat? :D


De előttem már leírták, van 6000 évnél jócskán idősebb lelet földön és égen, ez nem elég?

2015. aug. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Az idő relatív,ami valakinek 1 perc, az másnak millió év is lehet. De mondok mást. A Biblia szerint Isten a negyedik napon teremtette a Napot és a csillagokat, tehát az első három napon ezek nem léteztek. Amit mi egy napnak hívunk az az idő ami alatt a Föld egyet fordul a tengelye körül. Ha a nem létezne semmi a Földet leszámítva, se Nap, se Hold, se a csillagok, akkor miből vennéd észre, hogy a Föld egyet fordult a tengelye körül, azaz eltelt egy nap ? Illetve mi világítja meg a Földet ? Minden nap így zárul: "Azután este lett és reggel". Ha nincs olyan égitest ami világítson akkor mitől lenne este és reggel ?
2015. aug. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk az is bizonyítva van, hogy a Nap idősebb mint a Föld ha már itt tartunk.
2015. aug. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!