Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a mostani...

Mit gondoltok a mostani migrációs kérdésről keresztényként?

Figyelt kérdés

Nem akarok a kérdésemmel senki felett pálcát törni, Függetlenül attól, hogy mit gondol a kérdésről, se pro, se kontra, valamint nem is akarom bebizonyítani senkiről, hogy keresztény-e valójában, a véleménye tükrében, Avagy sem.

Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, ki mit gondol, a maga keresztény identitása tükrében, a háborús és/vagy gazdasági menekültekről, illetve illegális határátlépőkről és bevándorlókról, illetve egyáltalán a menekült kérdésre adandó/adható (helyes) választ illetően, a jelenlegi helyzetre figyelemmel(?)


2015. aug. 9. 21:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Egy keresztény nem avatkozik bele a világi ügyekbe.


Sajnálatos az hogy itt tartunk, ám nem váratlan a helyzet, valamikor be kell következnie, ami le van írva.

az utolsó napok egyik jellegzetessége, hogy nehezen elviselhető válságos idők lesznek, nem csak a keresztények számára, hanem mindenki számára.


csak a keresztényeket nem éri váratlanul.

2015. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én a magam részéről megértem, ha valakiknek adott esetben zsigerileg ellenérzéseik vannak az idegenekkel kapcsolatban, feltételezett betegségekkel, terrorizmus gyanúval, szemeteléssel, gazdasági gondokkal, iszlám vallással együtt, ugyanakkor talán Jézus nem hagyott különösebben sok kérdést, vagy kételyt (szerintem), a keresztényként a kérdésre adható választ, magatartást illetően.


Ez is az ellenség szeretet kérdésköre...?


„Fogadjátok be egymást, ahogyan Krisztus is befogadott titeket Isten dicsőségére.”


"Karoljátok fel tehát egymást, amint Krisztus is felkarolt benneteket Isten dicsőségére."

/Róma 15.7/


"Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, s nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be;..."

/Máté25.42/


De ha ez nem azt jelenti, aminek látszik, javítsatok ki, ha tévedek.

2015. aug. 9. 21:59
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

nem hiszem el, jehova tanúi igazán kiírhatnák már, hogy "jehova tanújaként az a véleményem" mielőtt így "a keresztény gondolkodás"


keresztényként szerintem szolidárisnak kell lenni a menekültekkel(menekültek! akik menekülnek, nem az aki idejön mert szeretne jobban élni aztán rádrobbantja a metrót mert te nem akarsz muszlim lenni) ezért szoktam is menni a baptista szeretetszolgálattal segíteni amikor időm engedi


viszont "átlag emberként" be kell valljam félek a társadalmi problémáktól amiket ez a jelenség későb szülhet

2015. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

White Dove, egy keresztény a világ része. Az őrtorony és Jehova is a világ része.

Egy ember aki él beleavatkozik a világba.

Az is, aki becsönget.


Kifejtenéd mire gondoltál?

Tőled elpusztulhatnak, mert a kiadványt úgy sem értik?

2015. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet erről általános véleményt mondani, minden konkrét eset más és más.


Korábban végig önkénteskedtem a délszláv háború menekülthullámait, most is próbálok itt-ott besegíteni, miközben igazából én is segítségre szorulnék. Nem panaszként mondom, de ez van.


Sajnos lesz még rosszabb is, egyre többen fognak jönni, az EU meg bénázik, nem tudja vagy nem is akarja kezelni a problémát.

2015. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A nagy részük gazdasági menekült. Segélyre pályáznak. Felégették a saját hazáikat és most jönnek ide. Meg kell nézni Nyugat-Európát. Angliában pl. már félnek a muszlimoktól. Egy muszlim szemében mi magyarok alsóbbrendűek vagyunk. Jó hír, hogy a fundamentális iszlám vallás szerint, amelynek az Isis tartja magát, a keresztények jobban járhatnak mint a hitetlenek. Mivel 3 választásuk van. Vagy áttérnek, vagy adót fizetnek, vagy fejnyisszantás. A hitetlenek vagy áttérnek vagy nyissz. Kinti ismerős állitása szerint Angliában a muszlimok sokkal vehemensebben téritenek az utcákon mint a keresztények. A népszaporulattal együtt csak egy-két évtized kell ahhoz, hogy muszlim többségű nagyvárosok legyenek Angliában és Franciaországban.

Kérdezem. Kellenek nekünk is ide?

2015. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
A megoldás az lenne, hogy az Únió leállitaná a befogadásukat és ott helyben próbálna segiteni rajtuk. Élelmiszerrel, ruhákkal, vizzel.
2015. aug. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha csak fele annyit foglalkoznank a mi sajat hajlektalanjainkkal, szegenyeinkkel, arva gyerekeinkkel, kobor allatainkkal mint most ezekkel a budos arabokkal, akkor jobb lenne az elet.


Nehogy mar azt higgyetek, hogy ez nem a penzrol szol? Mert arrol bizza!


Miert nem Putyinhoz mennek az afganok? Kozelebb lenne.


Jo lenne a varmegyeseknek egy kis szabadkezet adni, majd Ok rendet raknanak a hataron ... meg kerites sem kellene.

2015. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Miert nem jonnek az ukranok? Pedig hatarszomszedaink es haboru is van.
2015. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ez a nagy globalizacio, demokratikus baromsagok es az unioskodas fogja tonkretenni egesz europat ... abba kellene mar vegre hagyni ezt a liberalis ideologiat, ami tulajdon keppen csak piacot teremt a hatalmasoknak es megnyomoritja az atlag ember eletet. Majd ha kitor a 3.vilaghaboru, lesz mirol gondolkodni a loveszarkokban es a legopincekben.
2015. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!