Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttkeresztségnél mi a...

Felnőttkeresztségnél mi a korhatár? Esetleg ez gyülekezetenként változik?

Figyelt kérdés

A felnőttkeresztség mellett azzal szoktak érvelni, hogy érett fejjel, felelősségteljesen kell elköteleződni.

De nemrég láttam néhány olyan videót, ahol baptista közösségben alig tizenéves kiskamaszokat kereszteltek. Egy volt közülük idősebb, ő talán lehetett 18 körül, de a többiek gyerekek voltak. Most akkor hogy van ez?



2015. aug. 11. 12:24
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdésem azokra a felekezetekre vonatkozik, amelyek elutasítják a csecsemők megkeresztelését.
2015. aug. 11. 12:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, hogy pl. a gyermekem 6 hónapos kora óta keresztény körökben mozog és már érett fejjel el tudja dönteni (16 éves), hogy szüksége van-e Istenre? :-)

Én soha, egyetlen szóval sem erőltettem a dolgot.

2015. aug. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a tanúk már 6-8 éves gyerekeket is megkeresztelnek, ami szörnyű, tekintve hogy tudják, hogy Jézus 30 éves kora után keresztelkedett meg. Szerintük nem a fizikai, hanem a szellemiérettség számít. Ezért van az,hogy 3 tanú gyerekből 2 elhagyja a vallást...
2015. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es válaszolónak:


A 16 éves tényleg határeset, mert lehet hogy ezt el tudja dönteni, hogy szüksége van-e Istenre.

Bár hozzátenném, hogy ez szerintem inkább valami más, nem szellemi érettség. 16 éves korban azért elég ritka a szellemileg érett ember. :)



Viszont a problémám az, hogy még fiatalabbakat, olyan 12-13 év körüli gyerekeket is láttam a videókon.

2015. aug. 11. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem:

Az Istennel való szövetségkötés alapfeltétele,a felelős döntés képessége.Ez,minden embernél változó.Ha egy gyermek valóban Krisztust követő családban nő fel,és módja van megismerni Istent,akár 12 éves korában is dönthet szövetségkötéséről.

Ezt akkor is így gondolom,ha példák millióit hozzák,melyekben ezek a gyermekek eltértek szövetségüktől.Jobb megismételni idősebb korban azt,mint eltiltani,s ezzel megalázni egy gyermeket!

2015. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most tavasszal fogok bemerítkezni 15 évesen és nekem is az a véleményem hogy az Isten mellett döntés egyéni, saját döntés kell hogy legyen nem pedig gyermekkeresztség
2016. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!