Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Önkielégítést végeztem. A pap...

Önkielégítést végeztem. A pap azt mondta, utána nem mehetek áldozni, csak ha meggyónom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt mondta, bármikor lehet gyónni, csakhogy ha valaki mise előtt akar gyónni akkor, nincs ideje , mise után meg siet és nem ér rá.


Azt se tudom, hogy mehetnék utána, anya tudja, hogy havonta járok, de ha most így egy hét után elmennék, mit mondanák neki? Ha el mondom neki, hogy mi miatt kell mennem gyónni, akkor nekem szó szerint végem :(


Most mit tegyek? Nem áldozhatok és nincs lehetőség gyónásra?



2015. aug. 12. 12:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
F/16
2015. aug. 12. 12:56
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Döntsd el, mit akarsz. Elfelejtheted, kivárod, míg lesz időd, vagy szakítasz rá időt. A te életed, a te döntésed.
2015. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán a papnak mi köze hozzá?

Minek mondtad el a papnak?

2015. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem:

- megbeszéled a pappal, hogy mikor akarsz gyónni, és anyukádnak azt mondod, hogy elmész sétálni, vagy egy haverral találkozol. Ez nem is hazugság, mert a pap is lehet barátja valakivel, meg a gyónásban Jézussal találkozol, tehát a legjobb barátoddal.

- vagy kivárod az 1 hónapot, és addig nem áldozol.

2015. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
"szó szerint végem"? Elégetnek máglyán?
2015. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
80%
én római katolikus vagyok és hívő, de nem vallásos, templomba el szoktam menni, viszont az egyház tanításaival nem igazán értek egyet. te csak verjed a farkad és kész, ez ebben a korban tök természetes és én orvostanhallgatóként azt mondom neked, hogy ez még egészséges is, szóval nem kell lelkileg tönkretenned magad amiatt, mert kiverted 20/f
2015. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukádnak nem kell tudnia, hogy mit gyónsz meg.
2015. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Szerintem mondd meg anyukádnak, hogy szeretnél menni gyónni, és ha megkérdezi, miért, akkor mondd meg neki, hogy ez titok. Semmi köze hozzá, csakis a papnak kell elmondanod.


Másrészről, ha igazán megbánsz egy bűnt, akkor mehetsz áldozni, akkor is, ha nincs lehetőséged a gyónásra. De ez szerintem inkább arra vonatkozik, hogy nem akarsz útnak indulni a hóviharban, vagy nem kerültél sorra, vagy nincs pénzed buszjegyre - de akár itt is alkalmazható, döntsd el.


Harmadrészt nem vagyok meggyőződve róla, hogy ha egy tizenéves önkielégítést végez, az bűn, pláne halálos bűn, még ha az egyház így is tartja. De nem ez volt a kérdés.

2015. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem áldozol, bár akkor azt kérdezheti meg, hogy miért nem vetted az Oltáriszentséget, és abból lehet baj.

Azt mondd, hogy már nem emlékszel a bűneidre, amiket meggyóntál. Vagy azt, hogy a pap mondta, hogy minél gyakrabban menjél.

2015. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Aztán mehetsz a következő héten is gyónni, mert hazudtál. Mondd azt, hogy titok, hogy mit gyóntál meg, és akkor nem hazudsz, megkaphatod a feloldozást.
2015. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!