Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hittek az emberek a...

Miben hittek az emberek a Kárpát-medencében a "honfoglalás" előtt?

Figyelt kérdés
A már itt élők, nem a magyarok.
2008. szept. 8. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Hasonló sámán hitük lehetett mint a magyaroknak. A rómaiak meg a római istenekben.
2008. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz erre a kérdésre egyértelműen válaszolni, mert rengetegféle ember élt errefelé: germánok, szlávok, római leszármazottak, kelták... Meg aztán a kérdésben nem szerepelt, hogy konkréten melyik évszázadról van szó. Általában véve minden törzsnek, népcsoportnak megvolt a maga hitvilága, voltak sámánhívők (ázsiai eredetű törzsek), többistenhívők (pl. germánok, szlávok, kelták) ebbe a honfoglalás környékén már keresztény elemek is keveredtek.
2008. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert sokszor úgy érzem, hogy a kereszténység előtti élet valami kezdetlegesként él a fejünkben. Pedig lehet hogy sokkal életrevalóbb gondolkodásuk volt akkoriban az embereknek. Nem átszőve a "bűn" fogalmával. Egységben kellett élniük a természettel, és ez tükröződhetett a vallásukban is. (Földanya, stb.)

Csak ezekről általában nem sokat hallani.

Talán a kelták lehettek aktív ilyen vallásúak?

Még annyira nem mélyedtem el ebben a témában, úgy gondoltam, talán van itt valaki, aki ezt már megtette... :-)

De az egyéb régi vallásirányzatok is érdekelnek, biztos hogy mindegyikből tudnánk tanulni.

2008. szept. 9. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha érdekel a kelta vallás, látogass el a Wicca Egyház honlapjára, ott sok mindent leírnak. A magam részéről osztom a véleményed arról, hogy a kereszténység ott hibázza el a dolgokat, hogy abból indul ki: minden ember bűnös, és genetikailag kódolva van a rosszra. Szerintem az egész nagyon életellenes, bár most valszeg jön egy überkeresztény, aki egyrészt jól lepontoz, másrészt kijelenti, hogy Jézus engem is szeret, és térjek meg, hogy ne jussak a pokolra...

Azt tudom mondani, hogy a pogány vallásokkal értek egyet abban, hogy a megváltás kulcsa, ha észreveszed, hogy az ember a természet része, és nem uralkodója. Egyáltalán nem vagyunk különbek már élőlényeknél, és az sem igaz, hogy az ember a legintelligensebb lény a Földön. Lehet jönni lepontozni! :P

2008. szept. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:-)
2008. szept. 10. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel közvetlenül a honfoglalás előtt itt szlávok éltek, ezért logikusan gondolkodva, valószínűleg ugyanolyan volt a vallásuk, mint a többi szlávé abban a korban.

A szláv ősvallás talán leginkább a germán mitológiára hasonlít. Lehet, hogy a keltákéra is. Azt nem ismerem annyira.


Az ötödik lovas

2010. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azért kérdeztem, mert sokszor úgy érzem, hogy a kereszténység előtti élet valami kezdetlegesként él a fejünkben. Pedig lehet hogy sokkal életrevalóbb gondolkodásuk volt akkoriban az embereknek. Nem átszőve a "bűn" fogalmával. "

Az biztos, hogy az akkoriak sokkal földhözragadtabbak voltak. De nem a szó negatív értelmében. Ők nem annyira a túlvilággal foglalkoztak, mint az evilág megértésével.

Persze azért ez alól is vannak kivételek. Pl. az egyiptomiak.


Az ötödik lovas

2010. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!