Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet Istenben hinni,...

Hogy lehet Istenben hinni, amikor rengetek ártatlan ember szenved, éhezik, terrorizálják őket. Ha létezik Isten mért nem segít nekik?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 21:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
86%

A lübecki Krisztus szobor felirata:


Ti mesternek hívtok – és nem kérdeztek engem.

Útnak neveztek – és nem jártok rajtam.

Világosságnak hívtok – és nem néztek reám.

Életnek neveztek – és nem kerestek engem.

Bölcsnek hívtok – és nem követtek engem.

Hatalmasnak neveztek – és nem kértek engem.

irgalmasnak hívtok – és nem bíztok bennem.

igazságnak neveztek – és nem féltek tőlem.

Ha egyszer örökre elvesztek – ne okoljatok engem!

2015. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Roland G. ***** válasza:
34%

Íme egy tanmese,amin elgondolkodhatsz,s remélem segít a kérdésed megválaszolásához.


Egy ember elment levágatni a haját, és megigazíttatni a szakállát.

Ahogy a fodrász dolgozni kezdett, kellemes beszélgetésbe elegyedtek. Sok mindenről szót ejtettek, végül szóba került Isten is, mire a fodrász határozottan kijelentette:

"Én nem hiszem hogy Isten létezik."


- Miért ilyen biztos ebben? - kérdezte a vendég.

- Nos, csak ki kell nézni az utcára, hogy mindenki megértse, miért nem létezhet Isten. Most mondja meg őszintén, ha Isten létezne, hogy lehetne annyi beteg ember a világon? Hogy is hagyhatnának el szülők gyermekeket? Ha Isten létezne, se szenvedés, se fájdalom nem lenne. El nem tudok képzelni egy szeretettel teli Istent, aki hagyja mindezt körülöttünk.

A vendég gondolkodott egy kis ideig, aztán úgy döntött, hogy nem válaszol a fodrász feltevésére, mert nem akart vitába keveredni.

Miután a fodrász befejezte a dolgát, a vendég fizetett, majd elbúcsúzott tőle és kilépett az utcára. A következő pillanatban szemébe ötlött egy ember, akinek hosszú, gondozatlan haja és loboncos szakálla volt.


A vendég visszafordult, és megint belépett a fodrászüzletbe, ahol megszólította a fodrászát:

- Tudja mit? Nem léteznek fodrászok a világon!

- Hogy mondhat ilyet uram? - kérdezte a fodrász meglepetten.

Hiszen itt vagyok én, én fodrász vagyok, nem? Éppen most fejeztem be az ön hajának és szakállának rendbetételét.

- Nem, nem! - erősködött a vendég. - Fodrászok márpedig nem léteznek, hiszen ha léteznének, akkor nem lennének olyan hosszú, gondozatlan hajú és szakállú emberek az utcán, mint az az ember ott, látja?

- Ah, de hát attól még léteznek fodrászok! válaszolt a mester. Tehetek én arról, hogy az az ember nem jön be hozzám?

- Hát ez az! Isten is létezik! Tehet Ő arról, hogy az emberek nem fordulnak hozzá segítségért? Ezért van olyan sok fájdalom és szenvedés a világon.


Üdv!-Roland

2015. szept. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 r.sentinel ***** válasza:
0%

Kedves Roland G.!!!


A leirt pelda erdekes, akarcsak a teologusok minden eshetosegre valo magyarazata, a valosag viszont az hogy a fajdalomnak es szenvedeshez semmi koze "Isten"-hez, akarcsak az emberi bunben valo szuletese, mint ahogyn az ember mint "Isten" szolgaloja, akarcsak a papok ember es "Isten" kozotti kozvetito szerep, mind mind a hatalmi es iranyitasi erdek vezerli es segitokezkent jelen van a "josagos" szponzorkent letezo Vatikan. Csak az nem lat aki nem akar latni es csak vakon hinni egy olyan felre ertelmezett osi dogmaban melynek mar legalabb 100-200 eve meg kellettvolna szunnie, de ezt persze nem akarjak mert nem jobb az egyhaznak a szegenyeken es betegeken eloskodni es felelemben tartani, minthogy egyeduli vilaggazdasaggal letezni a Foldon es luxusbn elni es mosolyogni a komoly meggyozodessel rendelkezo hivokon, akik meg mindig hisznek a Mikulasban, Nyusziban, Isten-ben. A vilagunk kulonleges es komplex, ezt mindenki elismerheti, de ahogy en is alkothatok ismeretem szerint olyant amit meg mas nem alkotott vagy epp alkotott, ettol meg en nem leszek "ISTEN" csak Teremto. Az "Isten" jelzot annyifele modon hasznaljuk van amikor egy megfoghatatlan valami es mindennel hatalmasabb, maskor meg emberi jelzokkel irjuk korbe, igy nem si csoda hogy sokan a kettoseg miatt sokan erinto illetve erinthetetlen modon alkotnak kepet rolla, pedig a Bibliai irasokban kozvetlen modon viszonyul az emberekhez, akkor meg hogyan lehet erinthetetlen ? hat azert mert egy rakas dolgot rosszul ertelmezunk, primitivek voltunk akkor es azok vagyunk most is, csak a tudomany haladt a vallas primitiv modon alszik mig szet nem roppan a sok teves es rosszindulatu evengaliumoknak koszonhetoen.

2015. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
30%

13-as ajánlom hogy foglalkozz elmélyültebben a világvallásokkal - mert elképesztő tudati roncsolást végzett benne a marxista-leninista ideológia. Talán nem tudsz róla, mert ma a tudomány mögé bújva fejezi ki magát ez az ideológia, nem politikai ateizmus - aminek aljassága túl nyilvánvaló volt az embereknek, hát álcát kellett változtatni, de dől belőled az a torz és hamis ideológia!

Lehet így élni de nem érdemes. És halni - vagyis átlépni tudatosan a halál kapuján, mely minden világvallás különféle módon megfogalmazott célja-, meg nem is lehet. Csak állatként kimúlni, anyagdarabként elenyészni.

2015. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%

Olyan Isten biztosan nem létezik (nem létezhet), akiben az emberek hisznek. Sőt, a többi sem.

Magyarázatot az emberek helyzetére csak egy istentelen világ adhat.

2015. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Isten szerint a szenvedés nem rossz, és a haláluk után akarja kárpótolni őket.
2015. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Hol írja a Biblia, hogy Isten szerint a szenvedés nem rossz?
2015. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%

Isten szabad akaratot adott az embernek, ezért nem is kell beleavatkoznia az emberek közötti konfliktusba.

Egyébként nem is értem, az ateisták azzal vádolják a hívőket, hogy csak várják a csodát, de elvárnák, hogy Isten egy csapásra szüntesse meg a világ minden igazságtalanságát.


#13! Szerintem máskor keresd meg a gyógyszered kommentelés előtt.

2015. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Isten becsületesnek alkotta az embereket, de az emberek sok gonoszságot, sokféle tervet kieszelnek, hogy szenvedést okozzanak a földön.

Prédikátor 7:29 az Isten teremtette az embert igaznak; ők pedig kerestek sok kigondolást.



Mi a szenvedés oka?


1) A gonosz hatalmában van az egész világ.

1János 5:19 Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonoszságban vesztegel.


2) A gonosz emberek okozzák a szenvedést.

Prédikátor 8:9 uralkodik az ember az emberen maga kárára


3) Rossz döntéseink következménye is okozat szenvedést.

Példabeszédek 14:12 Van olyan út, mely helyesnek látszik az ember előtt, és vége a halálra menő út.


Isten nem akadályozza meg a szenvedést, de a Biblia által segít, hogy különbséget tudjunk tenni jó és rossz között.

Zsidók 5:14 - Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint a kiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre.


Ha minden ember alkalmazná az életében Jézus alábbi mondatait, akkor nem lenne szenvedés a földön:

Máté 22:37-39. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.


Isten a javunkat akarja, ezért is látott el minket bölcs tanácsokkal a Biblián keresztül.

Ésaiás 48:17 Így szól az Úr, Megváltód, Izráelnek Szentje: Én vagyok az Úr, Istened, ki tanítlak hasznosra, és vezetlek oly úton, a melyen járnod kell.


Szerinted Jézus szavai szerint, ha szeretnénk Istent, az hova vezetne? (1János 5:3: Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek). Nemde oda, hogy megtartanánk a törvényeit, alkalmaznánk a Biblia alapelveit az életünkben? És nem utolsó sorban az embertársaink iránt is szeretetet mutatnánk ki? Akkor vajon lenne szenvedés a földön? Lenne gonosz ember a földön, ha mindenkiben szeretet lenne, még egymás iránt is?


Sajnos a legtöbb emberben nincs meg a szeretet, ahogy a Biblia fogalmaz, kihűlt az emberekből a szeretet.

Máté 24:12 És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.


Egyébként a Biblia azt ígéri, hogy megszűnik a szenvedés:

Zsoltárok 37:9-11,29 Mert az elvetemültek kivágattatnak; de a kik az Urat várják, öröklik a földet. Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott. A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben. Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak.


Mivel Isten szereti az emberiséget, véget fog vetni a gonoszságnak és a szenvedésnek.

János 3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen

2015. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
69%

Mark Templer: The prayer of the righteous c. könyvéből idéznék, ami (még) nem jelent meg magyarul.

5. fejezetből, melynek címe: Isten letörli a könnyeket.

Isten is szenved

Az evangélium Isten szenvedésének a története. Ő alkotta ezt a káprázatos világot. Aztán mindannyian elutasítottuk. A gonosz szőlőművesek példázata (Mt 21:33-46) Isten elutasításának a történetét mondja el. Miután a szőlőművesek elutasították a szolgákat, egyiket a másik után, Istennek nem maradt más, csak a fiát tudta küldeni (35-36. versek). Így aztán elküldte a fiát (37. vers). Mi pedig meggyilkoltuk. Az eredmény? Isten össze volt törve, és vérzett. Érezte a fájdalmunkat. Megérti, mit jelent nem egésznek lenni.

Mivel Isten az embereknek szabad választási lehetőséget adott, szenvedés van a földön. Ez összetöri Isten szívét, de ő a mi hasznunkra fordítja. Amikor szenvedünk, az egy páratlan lehetőséget biztosít számunkra, hogy közel kerüljünk Istenhez. Egyedi kapcsolat van azok között, akik szenvednek, és azok között, akik vigasztalják őket a szenvedésben. Isten szeretne egy ilyen különleges kapcsolatot veled és velem. Szeretné letörölni a könnyeinket. Ugyanilyen kapcsolata van a fiával. Amint Jézus mondta: „Boldogok, akik gyászolnak, mert megvigasztaltatnak.” (Mt 5:4)


Rob Goldman beszámol egy olyan imáról, amelyet a ravensbrücki koncentrációs táborban találtak egy halott gyermek mellett. Ez a gyermek egyike volt az ott meghalt kilencvenkétezer áldozatnak.


„Ó, Uram ne csak a jóakaratú férfiakra és asszonyokra emlékezz, hanem a gonoszokra is. Ne csak a szenvedésre emlékezz, amit nekünk okoztak; emlékezz azokra a gyümölcsökre, amiket ez által a szenvedés által hoztunk: a bajtársiasságra, a lojalitásra, az alázatra, a bátorságra, a nagylelkűségre, a szív nagyságára, amely mindebből kinőtt. És amikor ítéletre kerülnek, legyen mindaz a gyümölcs, amelyet hoztunk, az ő megbocsátásukra.”


Szomorú, de a holocaust áldozatainak szenvedése nem mentheti meg a kínzóikat, akik nem tértek meg. De Krisztus szenvedése azt mondja nekünk, hogy ő megérti a szenvedésünket, és az ő fájdalmának gyümölcse a mi megbocsátásunk.

Hogyan válaszol Isten minderre a szenvedésre? Sóvárog, hogy véget vessen neki. Egy napon meg is fogja tenni. János ír erről a Jelenések 7:16-17-ben:

„Nem éheznek, és nem szomjaznak többé, sem a nap nem tűz rájuk, sem semmi más hőség, mert a Bárány, aki középen a trónusnál van, legelteti őket, elvezeti őket az élet vizének forrásaihoz, és az Isten letöröl szemükről minden könnyet.”

Amikor eljutunk a mennyországba, nem lesz több szenvedés. Nem lesz több sírás. Nem lesz több fájdalom. Amikor szenvedsz, értsd meg: Isten egy napon le fog törölni minden könnyet a szemeidről. Át akar ölelni, hogy vigasztaljon. Tudja, hogyan érzel. Ő már átment mindezen. Amint imádkozol, engedd, hogy Isten letörölje a könnyeket. Ő megért. „Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket.” (Zsolt 147:3) Engedd, hogy bekötözze a tiédet.

2015. szept. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!