Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem hisz Istenben milyen...

Aki nem hisz Istenben milyen tudományos bizonyiték alapján döntött igy?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy épülnek fel a sejtek, milyen elemek alkotják, de mégsem tudunk életet adni. Tehát nincs arra tudományos válasz hogy jött létre az élet. Ezek alapján miért olyan elképzelhetettlen hogy egy felsőbb hatalom hozta léter az életet a Földön.

2015. szept. 23. 08:52
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
0%

"Ellenben jó dolpg a vallás nagy tömegek irányítására és manipulálására..."

Ilyen pl. az evolúció vallása

2015. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:

Isten létét avagy nem létét nem tudod per pillanat bebizonyítani. Pláne hogy Istent hit által éli meg az ember.

Ez a Bibliában sincs máshogy. Aki azt mondja hogy tudja hogy Isten létezik vagy éppen azt monda hogy nem, az valamit nagyon félreért. Vagy csak hazudik.


Egyébként 20. válaszoló, ha nem tévedek előbb az RNS volt nem a DNS. Csak gondoltam korrigálom, ha nem baj.

2015. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:

"Aki azt mondja hogy tudja hogy Isten létezik vagy éppen azt monda hogy nem"

Ez az isten egyértelműen nem létezhet, mivel lehetetlen a létezése.

Más isten létezhet... de akkor hol van? Miért nincs a jelenleg elképzelt sok 100000 istenre egyetlen hiteles bizonyíték sem?

2015. szept. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

#23


Valamit te is félreérthetsz, ha Isten bizonyítékát mutatná hogy létezik. Akkor az embernek már nem lenne benne hite. Akkor tudná hogy létezik. Max Isten céljaiban maradna meg a hite ha azt nem közölné. Érdekes módon ami a Bibliában igen fontos, - hit - azt az ember elveszítené. Akkor már okafogyottá válna.


"Ez az isten egyértelműen nem létezhet, mivel lehetetlen a létezése. "

Melyik istenképre gondolsz ezzel kapcsolatban? Tudsz e olyan mutatni ami kizárja a létét teljes mértékben.

2015. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:

Te miért nem hiszel Zeuszban?


Nem láttad még vihar idején a villámokat, amiket dobál?

Na látod, a villámok léte a bizonyíték, hogy Zeusz is van!

2015. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Kicsi koromban sűrűn jártam templomba. Alapvetően mindig kíváncsi természetű voltam, sok kérdésem volt/van, tudálékos is voltam/vagyok, és sok minden érdekel. Sokat kérdeztem, és mikor a vallás és a Biblia meg az általam ismert tanítások nem tudtak logikus magyarázatot adni a kérdéseimre (a "mert Isten így akarta" nekem sosem volt elég), viszont a tudomány meg igen, így átpártoltam és tudós lettem, és elvetettem az öregurat.
2015. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim válasza:
Mert hülyeség miért hozta volna egy felsőbb hatalom létre az életet? Ez mind tudomány, volt a nagy bumm és a nagy bumm elindított egy reakciót amitől lettek élőlények amiből lettünk mi emberek csak már okosabbak vagyunk meg ilyenek akinek valamilyen vallása van azt pedig lelőném úgy ahogy van nekem nincs isten se semmi ilyesmi hülyeség és gyűlölök mindenkit aki egy kicsit is hisz az ilyesmiben...
2015. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

"Mert hülyeség miért hozta volna egy felsőbb hatalom létre az életet? Ez mind tudomány, volt a nagy bumm és a nagy bumm elindított egy reakciót amitől lettek élőlények amiből lettünk mi emberek"


Ez a tudományos magyarázatod? :) Jó akkor mi inditotta el a nagy bummot? Mi volt előtte? És hogy lettek az élőlények? Hogy lett élettelen anyagokbol egy élőlény?



"Sokat kérdeztem, és mikor a vallás és a Biblia meg az általam ismert tanítások nem tudtak logikus magyarázatot adni a kérdéseimre (a "mert Isten így akarta" nekem sosem volt elég), viszont a tudomány meg igen, így átpártoltam és tudós lettem, és elvetettem az öregurat."


Egy vallásos ember arra kérdésre hogy jöt létre az élet azt válaszolja hogy Isten termtette, egy ateista meg azt hogy még nem tudjuk. Akkor a "még nem tudjuk" válasz neked logikusabb?

2015. szept. 24. 09:10
 29/54 anonim ***** válasza:

#14 válaszával egyetértésben: a hit nem döntés kérdése. A hívő nem a döntése következtében hisz, nem is tud máshogy tenni, mint hogy hisz. Ki van szolgáltatva a hitének, hit dolgában nem a maga ura, a hit mintegy uralkodik felette.


És itt lehet igaza #11-nek, hogy a hívők és a nem hívők agyműködése lehet, hogy eltér - bár ez a "hihetőség központ", meg az, hogy bizonyos gondolatok átmennek ezen a központon, mások meg meg nem, kicsit neccesnek tűnnek - mi vezérli, hogy egyes gondolatok átmenjenek ezen a központon, mások pedig nem? Ennek a vezérlőnek fel kell ismernie, hogy melyik csoportba tartoznak a gondolatok, vagyis egy számunkra nem tudatos útválasztó logika lenne az agyban? Erre nem ismerek bionyítékot.

2015. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

Az agy működésének a többsége nem tudatos!

A tudat eleve egy előszűrt bemenetet kap, vagyis sok dologról, amit az agy felfogott, eleve nem is kap értesítést (pl. egy szobában az óra ketyegése, ha nem figyelsz rá). Bele is őrülne, ha nem így történne, és rázúdulna minden információ.

2015. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!