Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti mit gondoltok...

Keresztények! Ti mit gondoltok a muszlim bevándorlókról?

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy ha alkalmazkodni képtelenek, legalább nem akarják, hogy mi alkalmazkodjunk hozzájuk.

Egyébként semmi. Emberek. Van ilyen is, meg olyan is: biztosan.

2015. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Számomra ez a helyzet olyan mint Trója meg az a bizonyos faló.
2015. okt. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

nekem az irgalmas szamaritánius esete jut eszembe. azok, akik Isten emberének hiszikmagukat, gyűlölködnek, és kirekesztenek. egy keresztény kontinens keresztény pártjainak keresztény vezetői elfelejtik, hogy mi a dolguk. olyanok segítenek, akiknek nem lenne kötelességük.


beindult a rostálás, amit Jézus a saját népén hajt végre.

2015. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"olyanok segítenek, akiknek nem lenne kötelességük."


Tehát szerinted nem kell segiteni azoknak akik nem keresztények? Ez a kersztényi hozzáálás? Gratulálok.

2015. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt, hogy nagyon nagy baj van, nem tudom, mi lenne a megoldás (mert a bevándorlók sokan vannak, és nem tudom, hogyan tudnánk ellátni őket, segíteni rajtuk, ami minden embertársunk esetén kötelességünk). Azt gondolom, hogy a keresztény hit szerint az lenne a helyes, ha azon az áron is segítenénk a bevándorlóknak, hogy ezzel a saját boldogulásunkat nehezítjük vagy a saját előrejutásunkat kockáztatjuk. Nekünk nem magunkért kell aggódni, rólunk majd Isten gondoskodik.


Az pedig kifejezetten elszomorít, hogy a Magyar Katolikus Egyház nem áll ki a bevándorlók mellett olyan elszántsággal, amit én elvárnék. Nem tudom, mi lenne a megoldás, de egyrészt a sok okos egyházatya dugja össze a fejét és találja ki, másrészt meg szerintem helyes lenne minden mise végén elmondani egy Miatyánkot a bevándorlókért, ha ezen felül éppen nem is tudunk segíteni rajtuk. Lehet, hogy pesszimista vagyok, de az az érzésem, hogy az egyház azért lapított nagyon sokáig, mert nem akart a kormánnyal konfrontálódni és a mostanában szerzett privilégiumait elveszteni. Pedig az egyháznak is Istenre kéne bíznia magát, és nem lavírozni, hanem azt tenni, ami a helyes - a többit majd Isten elintézi.

2015. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én nem ezt mondtam.


a példázatban segített olyan, akinek nem lett volna kötelessége. ugyanis az első kettőnek kötelessége lett volna, a szamaritániusnak meg nem. én csak erre utaltam. :-)

2015. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarnak alkalmazkodni az itteni viszonyokhoz, hanem elvárják, hogy mi alkalmazkodjunk hozzájuk, talán még külön sarcot is fizessünk amiatt, hogy nem vagyunk muszlimok. Mintha ők lennének itt otthon, és mi lennénk a bevándorlók. Trójai faló + 1.
2015. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni:


[link]

2015. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem is trójai faló
2015. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!