Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítélik el a keresztények...

Miért ítélik el a keresztények a Harry Potter könyveket?

Figyelt kérdés

Olyan cikkekre bukkantam ma, ahol kersztény emberek minden rossznak elmondják a Harry Pottert, Isten ellenes, gyerekeket feketemágiára tanító, veszélyes, beteg könyvnek írják le, és azt hangoztatják, hogy aki hisz Istenben, annak a Harry Potter ellen kell fordulnia, mert a Biblia mindenféle mágia és hasonló dolgok ellen van.Ezen én enyhén szólva nagyon kiakadtam.Hogy mernek ilyeneket állítani olyan emberek,akik arra sem veszik a fáradtságot, hogy elolvassák és megértsék a köteteket?! Mert hozzátenném, egyik ilyen okostojás se olvasott még egy kötetet sem, elmondásuk szerint.

Hatalmas Harry Potter rajongó vagyok évek óta, és igenis jó érzés volt, hogy amikor rosszul éreztem magam tudtam, hogy a Harry Potter az, amire mindig számíthatok, egy saját kis világ.És egyáltalán nem szörnyű ez a világ.Olvastam olyan cikket is, ami bővebben kifejti, hogy a Harry Potter egyértelműen a Biblia tanait hirdeti, fő tanítása a szeretet és jóság fontossága.Ráadásul nem egy, Bibliából vett idézettel is találkozhatunk benne, például a Godric's Hollow-i temetős résznél, Rowling maga is elárulta, hogy keresztény.De vannak elvakult keresztény emberek, akik csak a rosszat látják benne, úgy téve, mintha más gyerekmesékben nem jelenne meg ugynúgy a rossz és a gonosz.

Azért esett ez ilyen rosszul, mert én is keresztény családból származom, és ugyanúgy vallásos vagyok, mint a szüleim, mégis eltérő a nézetünk ezzel a könyvvel kapcsolatban.Le akarnak beszélni róla, hogy ennyire rajongjak érte, azt mondják,sötét könyv és minden hülyeséget tanít nekem.Pedig ha ők is elolvasnák, látnák,hogy mekkora a párhuzam a Harry Potter és a Biblia tanításai közt.

Mit tegyek, hogy megértessem velük? Nektek mi a véleményetek erről?

Olyan emberek véleményét kérem, akik olvasták is a könyveket, és nem csak látatlanba szidják...

16/l



2015. okt. 10. 12:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
57%

Ez így nem állja meg a helyét, hogy a keresztények elítélik a HP-könvyeket és filmeket. Vannak olyan keresztények, akik elítélik, és vannak akik nem.


Több olyan könyv is megjelent ortodox szerzőktől amelyik tárgyilagosan elemzi a HP könyveket és kiemeli a pozitív értékeit is:

[link]

[link]

2015. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy itt mondtad ki a lényeget: "a Harry Potter ... fő tanítása a szeretet és jóság fontossága".


És ahogy az erőszak-monopóliumot az állam tartja fenn magának - csak ki is mondja, úgy a szeretet és jóság tanítását az egyház akarja fenntartani magának - csak ilyen konkrétan nem mondja ki.


Lehet, hogy az egyház korifeusainak nagyon nem tetszik, hogy egy az ifjúság körében hatalmas sikert akarató, nem vallásos könyv szeretre és jóságra ösztönöz, ami sérti az ő szeret-jóság egyeduralmukat? Tartanak tőle, hogy az emberek felismerik, hogy a szeretetnek és jóságnak nem kizárólag a tőlük származó tanítások a hordozói? Ez nyilván csökkenti az ő protékájuk eladhatóságát.

2015. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
85%

# 3


A szektaszerű gyülekezetek támadják leginkább a Harry Pottert, nem az "egyház". Ez az amcsiknál is így van, meg nálunk is.

2015. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
61%

pl a tanúknál TILOS elolvasni vagy megnézni harry mindegyik kalandját, mert spiritiszta, és démonok költözhetnek általa egy keresztény otthonába, mert a démonok észreveszik, hogy megnézed, ezáltal érdekel téged, és kitalálnak valamit, amivel behúznak mindenkit. van, akit jósokkal, van akit szexxel,stb.


:-)

2015. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

#3-as ez elég ésszerűen hangzik, csak azt nem értem, hogy miért elleneznének egy olyam dolgot, ami ugyanazt tanítja, mint ők.A lényeg az, hogy az emberek megértség a szeretet és jóság fontosságát, az lényegtelen, hogy hol tanulják ezt meg.

Szerintem az is közrejátszhat, hogy alapból ellene vannak a mágia miatt,és nem akarják elfogadni, hogy egy ilyen könyv ugynúgy szeretetet tanítson az embereknek.

#2-es bocs, nem akartam, hogy úgy tűnjön, általánosítok.Tudom, hogy nem minden keresztény van ellene, hiszen itt vagyok én is élő példának.

Kérlek mellőzzétek az #1-eshez hasonló kommenteket, én is keresztény vagyok,nem azt kértem, hogy szídjátok őket, nekem csak az elvakult keresztényekkel van bajom.

2015. okt. 10. 13:40
 6/47 anonim ***** válasza:
59%
Mondd meg nekik, hogy felnőtt emberek, olvassanak el egy-két könyvet, aztán ítélkezzenek. Ekkora észkombájnoknak csak nem kottyan meg 1-2 ifjúsági regény, ráadásul az első részek olyan rövidek, hogy 2 nap alatt lazán végigpörgethetőek.
2015. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
22%

Én azt nem értem, hogy mi a kérdés, amikor az első mondatoddal már meg is válaszoltad magadnak.


A keresztények ilyenek, nem tudsz velük mit kezdeni.

2015. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem ítéljük el, én személy szerint kifejezettem szeretem.
2015. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 yuda ***** válasza:
34%

Alapvetően, mint te is-gondolom azért írtál a vallás rovatba, mert a legtöbb, magát kereszténynek valló ember alapvető olvasmánya a biblia.

Keresztények a bibliát tartják Isten beszédének, Isten igéjének, Isten akaratának. Úgy is fogalmazhatjuk, hogy Isten hozzáállását tartalmazza a biblia minden dolog felől.

Így pl. a varázsláshoz, mágiához... minden okkultnak nevezett természetfelettihez, aminek nem Isten a forrása: az gonosz.

Nincs ebben semmi vita, vagy átmenet. Vagy Isten a forrása a természetfelettinek, vagy az ördög.

Biblia egyértelműen ír, kétség és bizonytalanság nélkül, hogy ez igaz.


A hívők pedig attól hívők, hogy számukra Isten akarata elsőrendű. Istené az elsőbbség az életükben. Akinél nem így van, az nem is hívő keresztény.


Harry Potter könyvben vannak pozitív hősök, negatív hősök. Ez tény, de van másik tény is:

- mint általában az emberek, szeretnek azonosulni a főszereplővel, aki egy varázsló fiú.


Visszautalva a bibliára: a varázslás Isten előtt egyértelműen és ingadozás nélkül utálatos dolog. Az ószövetségben, akik olyan természetfelettivel foglalkoztak, aminek nem Isten a forrása, -azt ki kellett pusztítani Izraelből, hogy ne fertőzze a tiszta, a szent népet.


Harry Potter könyvben még a legpozitívabbnak beállított főszereplő is mágus, varázslótanonc.

Emiatt a könyv alkalmas arra, hogy a igazság és gonoszság, megkülönböztetésében járatlan embereket, főleg a legképlékenyebb csoportot, a fiatalkorúakat megtévessze, átverje. A könyv alkalmas arra, hogy a rosszat jónak lássák a fiatalok, a jót pedig rossznak.

A könyv úgy van megírva egy elképzelt valóságról, mintha az valami egészen természetes lenne.


Idézek egy igét, ami meggyőződésem és tapasztalatom szerint is vitán felül működőképes és sokaknak megszívlelendő tanács:


Ézsaiás könyve:5:20 Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik...


Jézus Krisztust pedig azért szerette az Atya és azért kente őt fel, mert szerette az igazságot és gyűlölte a gonoszságot.


Zsidó levél:1:9 Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.


Emigyen tehát a keresztények, akik Krisztus követésétől keresztények, -követniük kell a Mestert ebben a dologban is és keresztény ember nem fog szeretni mágusokat, varázslókat, mégha édesdeden vannak is a karakterek kialakítva.

Isten embere nem szeretheti a gonoszt, hanem megveti és utálja azt, legyen az bármilyen köntösbe is becsavarva.


Kérdezhetném tőled, hogy kutyagumit nem szívesen ennél igaz?

- de ha szépen feldíszítve eléd adják fényűző körülmények között akkor csak megennéd igaz?

... és ha bármilyen fényűző körülmények között tálalják is, de előre szólnak, hogy az valójában a porcukor alatt egy közönséges kutyagumi? -akkor is megennéd?

-nem hinném. :)


Na így vannak a keresztények ezzel a könyvvel és sok mással is.

Be lehet a rosszat, a gonoszt, a törvénytelenséget sokféle köntösbe csomagolni, fel lehet díszíteni, de attól még az marad ami.

2015. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
73%
Katolikust még nem hallottam elítélni. De szerintem a történelmi egyházaknál sincs ilyen bolond.
2015. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!