Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kereszény és egy muzulmán...

Egy kereszény és egy muzulmán fiatal beleszeret egymásba, előfordul ilyesmi. Melyik család fogja hevesebben ellenezni a házasságot, és milyen indokokkal?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire hívők.

Hogyha nagyon, akkor egyik család sem nézné szerintem jó szemmel, de hogyha nem tartják a hitüket már 2 generáció óta, szerintem nagy nézeteltérés nem lenne.

2015. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amelyik retardáltabb


nekem a nagymamám keresztény, és ha zsidó lányt vennék el és nem keresztelnénk meg a gyereket, akkor is csak annyit mondana, hogy szeretetre neveljük

szerintem a muzulmánokat sem érdekli különösebben, hogy nincs tervben a kába kő meglátogatása

2015. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét vallásnak vannak erre nézve útmutatásai, de ettől függetlenül ez teljesen a konkrét esettől függ. Még csak nem is azt mondanám, hogy családoktól függ, sokkal inkább az érintett szülők személyétől.


Az iszlám vallás szerint az alaphelyzet az, hogy muszlim fiú elvehet keresztény vagy zsidó lányt, de a gyermekeket muszlimként kell nevelni. Muszlim lány viszont nem mehet feleségül keresztényhez vagy zsidóhoz, csak muszlimhoz.


A kereszténységnél nincs ilyen merev szabály, de erősen javallott az azonos felekezethez tartozó házastárs keresése.


Egyébként a gyakorlat azt mutatja, hogy ha nem is vallásosak a szülők, akkor is millió oka lehet a házasság ellenzésének, például a sima hétköznapi rasszizmus.

2015. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, hogy pontosan milyen felekezethez tartoznak és mennyire vallásosak.

Az iszlámnak vannak békés ágai, de egy dzsihádista, kereszténygyűlölő családból származó embernek a szülei szinte biztos, hogy nem engednék a gyereküket keresztény emberrel házasodni. Talán ki is nyíratnák a gyereküket. De egy békés ágban szerintem megértenék, hogy a gyerek így döntött, és engednék a házasságot.

Ehhez hasonlóan, a kereszténységnek is vannak elég merev ágai (pl. adventisták, jehovisták), akiknek sok szabályuk van. Nem tudom, ők mit mondanak a házasságról, de lehet, hogy mindkét felekezetnél tilos más vallásút elvenni. Vagy, ha nem tilos, akkor sem biztos, hogy a család örülne a dolognak. A kevésbé szigorú felekezeteknél szerintem engedékenyebbek lennének a szülők, de a muzulmánokról való sztereotípiák, előítéletek miatt ("minden iszlám terrorista") nem biztos, hogy jó szemmel néznék a házasságot, és megpróbálnák lebeszélni a gyereket, mert féltik.

2015. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 potyike ***** válasza:
egy római katolikus csak abban az esetben köthet pl.refomátussal egyházi esküvőt,ha nyilatkoznak arról,hogy a születendő gyermekek katolikusok lesznek.Gondolom ez a nyilatkozattétel más vallásúakra is vonatkozik.
2015. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Muszlim lány nem mehet, nem muszlimhoz.Muszlim fiú gond nélkül bárkit elvehet.Keresztényeknélviszont más, kereszténynek nem születünk

Ha megtérés előtt, együtt van valakivel azzal maradhat megtérés után is. De ha megtért akkor csak keresztény párja lehet ha nő ha férfi.Mert felemás iga lesz belőle.

Szóval keresztény fejjel nem lehet ilyen kapcsolatba belemenni.

2015. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
43%
Ha ismerőseim közt veszek egy túlbuzgó keresztény családot, azok rasszisták és iszlamofóbok, mint a s-gg. Ha szintén az ismerősi körömből veszem a legvallásosabb iszlám családot, ott azt mondták a gyereknek, hogy addig, míg a partnernek jó szándékai vannak, ők nem ellenkeznek. Ettől függetlenül nem vallás, hanem nézet meg viselkedés kérdése.
2015. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy Muszlim-férfi elvileg feleségül vehet egy ún.hitetlent-vagyis keresztényt illetve egyéb nem muszlim hitű lányt de viszont a kereszténynek vagy más vallású egyénnek a muszlim lány mint feleség az felejtős persze ha áttér a muszlim hitre akkor semmi gond sincs. Ami meg a párválasztást illeti tudomásom szerint a muszlimoknál az apa köteles tanácsokkal ellátni házasulandó leányát mindazonáltal nem tilthatja meg neki hogy hozzámenjen X-hez vagy Y-hoz ezért vagy azért... Lehet hogy hiányos a tudásom és ez inkább a liberálisabb nézetű muzulmánokra jellemző.Reméllem segitettem,ha gondolod irj privit a témával kapcsolatban.

Üdv.Tomi

2017. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!