Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény vallás...

Van olyan keresztény vallás ahol nem bűnről prédikálnak, hanem a szeretetről beszélnek?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez papfüggő, nem vallásfüggő. Katolikus papunk a 90-es években nem rossz dolgokról beszélt, nem bűnről, de olylan idejétmúlt dolgokkal példázott, hogy nagyon távol állt tőlünk. Majd jött egy fiatal, akkor 28 éves, focizott a gyerekekkel, napi aktuális témákkal magyarázta a régi tanítást, és jól beszélt. Ő sem bűnről prédikált. Nem tudom hol hallottál bűnről való prédikációt.


Egyébként ismerek evangélikus lelkészt is, ő sem arról beszét soha. (10 gyereke volt, 2-vel együtt buliztunk annakidején)

2015. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Roland G. ***** válasza:
A kettőnek egyensúlyban kellene lennie,hiszen a Bibliában mindkettőről szó van,de a legtöbb helyen megfélemlítik a hívőket,és ez már nem az eredeti üzenet,hiszen a lényeg,hogy a tanítások felszabadítsák az embereket a vádlás,bűntudat alól.Az Újszövetség legalábbis erről szól!
2015. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ákos13 ***** válasza:
A katolikusokra jellemző, hogy a bűnről prédikálnak folyamatosan (nyilván vannak kivételek). Mást se hallottam a helyi paptól, csak azt, hogy hogyan fognam égni az emberek a gyehennában a vétkeik miatt... Nem túl szívderítő. Én evangélikus vagyok, havonta legalább 2-szer megyek templomba, és minden igehirdetésben szerepel a szeretet és a bűn is egyaránt, de a szeretetre való buzdítás van túlsúlyban.
2015. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Katolikus valláson kívül szerintem bármelyik, de inkább nem "csak" a bűnről prédikálnak.
2015. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mindegyik ilyen :D ez az adott lelkipásztortól, és közösségtől függ, vagy az adott egyéntől, mert egy jó közösséget is megmérgez ám 1-2 erénycsősz
2015. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jézus szolgája ***** válasza:

minden vallásban ott van a bűn is és a szeretet tanítása is.

de ez szerintem nem is baj,hisz mind kettőről tudni kel.

ilt ismerni,hisz ez a vallás egyik alap elve.

tehát szerintem nincs olyan vallás ahol nem beszélnének a bűnről és a szeretetről.

2015. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk soha nem prédikálnak a bűnről, tényleg az Örömhírt hirdetik minden szertartáson.


A bűn az csak olyan szinten jön szóba, hogy tartsunk rendszeresen lelkiismeret-vizsgálatot, és ha kell bűnbánatot, de inkább kerüljük a bűnt. Ennyi azért kell, és bele is fér, senki nem érzi magát tőle lebasszuskulcsozva.


De amúgy sem prédikál sokat a papunk, a szentírási olvasmányok és a liturgikus imák és himnuszok szövegei úgyis elég mondanivalót hordoznak.

2015. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van is ilyen, akkor ott nagyon nagy baj van (pláne, ha csupán beszélnek a szeretetről).
2015. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kereszténységben mindkettőről prédikálnak. Mert fontos, hogy az ember igyekezzen elkerülni a bűnöket, de még fontosabb a bűnbánat. Ha valaki bűnt követ el, egyes helyeken azzal ijesztgetik, hogy a pokol tüzén fog égni örökké. Nem a pokoltól kell félni, hanem a bűnt kerülni, de, ha bűnt követsz el, teljes szívből meg kell bánni. Isten látja, hogy megbántad a bűnödet, ezért megbocsát.

A szeretet pedig az egésznek az alapja. Isten azért bocsát meg a bűnösnek, mert mindannyiunkat szeret. De nekünk is szeretnünk kell Őt és egymást. Van, aki azért akar jó lenni, mert fél a kárhozattól. Ez jó dolog, de nem eléggé - a legjobb az, ha valaki eljut arra a szintre, hogy azért akar jó lenni, mert szereti Istent, és nem akarja megbántani.

Ugyanígy, lehet, hogy azért nem szólok be valakinek, mert félek, hogy lekever nekem egy nagy pofont. De az még nem szeretet, csak félelem. Az emberekkel kapcsolatban is hasonló a dolog: ne azért ne akarjunk rosszat másnak / ne azért akarjunk jót másnak, mert félünk tőle, hanem, mert valóban jót akarunk neki, szeretjük őt.


A szeretet az alapja annak is, hogy Isten megbocsát; hogy mi kerüljük a bűnt; ha rosszat teszünk, megbánjuk; hogy Istentől és a másik embertől merünk bocsánatot kérni; és, hogy megbocsátunk a másik embernek.


A kettőt tehát nem lehet elválasztani: ha valaki prédikál az egyikről, akkor beszél a másikról is.

2015. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!