Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincsenek ellentmondások a...

Nincsenek ellentmondások a Bibliában? Néhány példa:

Figyelt kérdés

Tilos ölni?

-„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)

-„A ki úgy megver valakit, hogy meghal, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.12)

Csinálhatunk faragott képet magunknak?

-„Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál” (5Móz. 27.15)

-(Az Úr mondja) „Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat a fedélnek két végére.” (2Móz. 25.18)

Kell-e bűnhődnünk a szüleink bűneiért?

- 2Móz. 20,5 „... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen” (Megismételve: 5Móz 5,9)

- 5Móz. 24,16 „Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg.”

Békeszerető volt-e Jézus?

- Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”

-Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”

Több ellentmondás itt: [link]



2015. nov. 3. 18:18
1 2 3 4
 1/37 Roland G. ***** válasza:
9%

Nem tudom hányszor fogjátok ezt kirakni,de írtak erre egy válaszsorozatot amit közreadok.Jó lenne ha elolvasnád!


image.hotdog.hu/_data/members3/579/481579/doksi/ltajpoxyhv.rtf

2015. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
40%

Majdnem válaszoltam, mert azt hittem, hogy komoly a kérdés, de látom hogy komolytalan oldalról van copyzva.


Egyébként mit keres ez a vallási rovatban? Van valláskritikai rovat is, ez oda való. Legalább olvasni tanulnának meg, akik csak kekeckedésből írogatnak ide :)))

2015. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg van, de egy-kettő nem ellentmondás a felsoroltak közül.
2015. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
39%
De az első hozzászóló által linkelt szöveg egyenesen hányinger. Sok rosszat kinézek a keresztényekből, de azt nem, hogy a rabszolgaságot bármilyen formában is védené, idealizálná. Egyébként egészében a szöveg válasz lehet bárki számára arra a kérdésre, hogy "miért nem vagyok keresztény?".
2015. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

ezek a kérdések azért születnek, mert emberileg próbálnak meg érveket, vádaskodásokat a Teremtőnek adni.


Egyet azért tudni kell, hogy mi egyénenként nem látunk minden helyzetbe bele, ezért mivel Ő mindent felülről szemlél, és belelát a szívek indítékába, és tetteibe, mindig a legmegfelelőbb jogi következményeket hozza az embereknek.


A törvényeket nem véletlen hozta,, mi emberek is hozunk törvényeket, mert mi lenne azok nélkül?


Példának okáért az utolsó idézet nem a gyilkosságról szól. Hanem arról, hogy egy családban azok akik nem szeretnének keresztény életet élni, azok békétlenséget támasztanak azoknak akik Istennek tetsző életet akarnak élni.


Azonkívül, a keresztények már nincsenek a Mózesi törvények alárekesztve, mivel Jézus alapelvekben tanítja az embert, a törvényeket maguk az Izraeliták sem tudták betartani, annyi volt. Ezért hozta Isten az áldozat felajánlását érvénybe, azért hogy az ember ne felejtkezzen el arról hogy tökéletlenséget, és bűnre való hajlamot örökölt,


s hogy ne vegyük félvállról, magától értendőnek Isten irgalmát, mert bizony vissza lehetne élni vele.

2015. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
55%
Egészen pontosan 463 van. Itt össze vannak szedve. [link]
2015. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

elolvastad ezeket? döntő többségét különösebb gondolkodás nélkül is feloldom, pedig nem vagyok keresztény, tehát nem olyan nagy ellentmondás, a keresztényeknek szerinted ezek már az ókor óta nem tűntek fel, sőt előtte már a zsidóknak is? Nem találtak rá megoldást? Nyilván igen a válasz ezekre a kérdésekre is


ez a több mint 400-as lista meg nevetséges, gyakran szándékosan értetlen ahogy látom, miért nem lehet egymást tiszteletben tartani, vagy legalább értelmesen vitatkozni? A szekuláris gondolkodás nem kereszténycsesztetést jelent!

2015. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek ellentmondások a Bibliában? De vannak! Pl. Sátán állandóan ellentmond Istennek, a farizeusok meg Jézusnak, a kérdező meg a józan észnek és a tiszta lelkiismeretnek.
2015. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#RolandG

- Köszönöm a linket, elolvastam. Összegezve: nem győzött meg, de tanulságos látni, hogy látják a vallásos emberek ezeket az ellentmondásokat. Arra azért még kíváncsi lennék, hogy a római vagy görög katolikusoknak is ugyanez a véleménye, mint ami a word-ben van?

Egy külön megjegyzés a rabszolgatartáshoz:

". Itt olyan rabszolgatartás volt, hogy a rab az ő urának szolgált, és azért nem teljesen elképzelhetetlen, hogy emberi módon is bántak volna az urak a szolgákkal."

Szerintem a rabszolga tartás semmilyen formája nem elfogadható. Biztos az amerikai társadalomban is volt, aki normálisan bánt a rabszolgájával, de ez még nem legitimizálja azt. És itt csak olyan érveket látok, hogy "nem volt az olyan rossz a rabszolgáknak".


#2 Nem a szabadonébredőkről linkeltem :) Nézd meg a linket, azért mert nem a te oldaladat védi, attól még lehet, hogy nem hazugság van rajta.



Még a linkelt anyagból egy rész:


" Ha már megtapasztaltuk Istennek az életeket megváltoztató erejét, bízhatunk abban, hogy ezek valójában nem ellentmondások, hanem olyan dolgok, amelytől láthatjuk, hogy a Biblia valójában mennyire színes, és hogy mondanivalóját egyszerre több oldalról lehet szemlélni,"


Egyes igék színezik egymást ? Itt az ennél durvább ellentmondások vannak:

Júdás felakasztotta magát: Csel 1,18

Júdás telket szerzett magának és lezuhant kettérepedt és kifordultak a belei: Máté 27,5

Egyértelmű, hogy a Biblia emberek műve, semmilyen isteni sugallat nincs benne. Persze ez csak saját vélemény :)

2015. nov. 3. 22:27
 10/37 anonim ***** válasza:

@7: a szekuláris gondolkodás a kereszténycsesztetést is jelenti. Mèghozzá azért, mert a keresztények rossz bizonyítékok alapján hiszik amit hisznek. Az élet semmilyen más területén ez nem elfogadott. Pl. ha én azzal állnék elõ, hogy Elvis még életben van, egy csomó kérdést kellene meggyõzõen megválaszolnom, hogy higgyenek nekem. És ha nem sikerül, bolondnak fognak tartani. Az összes mai tudásunk kiállta a megkérdõjelezés próbáját. A szekulárisok ugyanígy kérdõjelezik meg a keresztènyek elképzeléseit, még ha valami miatt ez eszméletlen bunkóságnak is számít.


@kérdezõ: ezeknél százszor jobb érvek is vannak a Biblia ellen: a benne lévõ információ a könyv keletkezése korához képest se lenyügözõ, és ha mai szemmel nézve már-már abszurd és nonszensz sok része, nem azért van mert a benne foglalt "igazságok" annyira örök érvényüek lennének; a Biblia rossz választ ad a valaha felmerült legegyszerübb erkölcsi kérdésre (a rabszolgaságra); a benne foglalt parancsokat a saját véleményünk alapján bíráljuk fölül. (pl. a fejlett világban ma jóformán senki nem kövezi halálra a feleségét az apósa ajtaja elött mert nem szüz a nászéjszakán, pedig a Biblia kifejezetten erre utasít.) Ajánlott irodalom: Sam Harris - Tények és keresztények. Ajánlott videók: Hemant Mehta

2015. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!