Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagyok, bűnt követek...

Vallásos vagyok, bűnt követek el? Vagy rossz emberré válok, ha valakit egyszerűen nem kedvelek, és ezt ki is mutatnám?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy ismerősöm van, aki a rosszindulatú viselkedésével elérte azt, hogy bár megbocsátok neki, de nem tudok már jópofizni vele. Vagy simán, mosolyogva végighallgatni az élményeit. Egyszerűen belefáradtam.

Sokszor adtam esélyt annak, hogy kedveljem. De nem sikerült.


Nem szeretném elveszíteni Isten védelmét.

Rosszul érzem magam, ha arra gondolok, hogy sajnos nem sikerült minden emberhez feltétlen szeretettel közeledni.


Nála belefáradtam. Gond, ha többé nem kedvelem?



#Vallás. Isten
2015. nov. 9. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkivel jopofizni, plane ha meg sem erdemli.
2015. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindenki bűnös, nem tudsz bűntelen lenni, bárhogyan is igyekszel. Isten sem bűntelen életet kér tőled és ígér, hanem azt ígéri, hogy a hívők bűneiről elfeledkezik, eltakarja előtte Jézus áldozata, aki magára vállalta a bűneidért a büntetést. A számlád Jézus által lesz kifizetve, nem neked kell megfizetni.
2015. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A felebaráti szeretet nem érzelem. Nem azt jelenti hogy kedveled, hogy szimpatikus neked, hogy vonzódsz hozzá.


A felebaráti szeretet azt jelenti, hogy jót teszel vele, nem rosszat. Az, hogy mit érzel iránta, az teljesen más dolog.

2015. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

A felebaráti szeretet nem követeli meg a jótettet!

Megköveteli, hogy NE ÁRTS!

.

Ellenérzésed kimutatása helyett inkább kerüld.

2015. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Segítettek. :)

Az, hogy ne ártsak, az vonatkozik a szóbeli negatív megjegyzsekre is? Vagy jobb hallgatni.

Gondolok itt olyanra, hogy megmondani neki, hogy szégyellje magát.

2015. nov. 10. 09:38
 7/14 Jézus szolgája ***** válasza:
100%

mondhatsz véleményt neki,és nem muszáj vele jó pofizni.

egyébként is az már képmutatás.

én azt tanácsolom hogy ha valami nem tetcik vele kapcsolatban,azt megmondhatod neki.

és ha nem változtat,ha értelmetlen akkor egyszerűen ne is foglalkozz vele.

nem kel utálni,tiszteletben kel tartani mint embert de nem muszáj elviselni.

az ilyen emberek csak megmérgeznek,nem leszel rosszabb ember ha inkább távol tartod magad tőle.

attól még szeretheted mint felebarátodat.

Jézus is azt mondta mikor elküldte a tanítványait hirdetni az igét.


ebből most csak egy része.

bár hol ahol fogadnak titeket,oda menjetek be,de ahol nem,gyertek el onnan és még a port is seperjétek le a lábatokról.

2015. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# dubitus


"A felebaráti szeretet nem követeli meg a jótettet!

Megköveteli, hogy NE ÁRTS!"


Ez a buddhistáknál valóban így van.


De a felebaráti szeretet a kereszténységben megköveteli az aktív cselekvést is, a konkrét jótetteket.

2015. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Az, hogy ne ártsak, az vonatkozik a szóbeli negatív megjegyzésekre is?"


Igen, vonatkozik. Rosszat ne mondj se neki, se róla a háta mögött.


"Gondolok itt olyanra, hogy megmondani neki, hogy szégyellje magát."


Az építő jellegű kritika az más kategória. Az nem rossz, hanem jó dolog. Ezt tehát mondhatod.


De csak ha látod értelmét, hogy hátha magába száll. Ha úgy látod, hogy erre nincs sok esély, akkor kár olajat önteni a tűzre. Akkor inkább hallgass és kerüld el.

2015. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Rosszat nem mondhatok róla. Ez érthető. De akkor ha mondjuk édesanyámnak elmesélem azt, hogy milyen csúnyán ordítozik a gyerekével, trágár szavakat használ, akk ezt sem tehetem?

Ez csak egy példa.

2015. nov. 10. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!