Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus, már ha hiszünk a...

Jézus, már ha hiszünk a bibliában olvasható beszámolónak, Jeruzsálemről E/1-ben beszél, és múltidőben, ezek szerint ő a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés
más nyelveketn ez pláne kijön a nyelvtani sajátosságok miatt (mintha azt mondaná: ÉN hányszor akartalak már "sokszor a távoli múlt egyes pontjain is" egybegyűjteni titeket)
2015. dec. 7. 04:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
A Háromság egyik tagja. A Szentlélekről is személyként beszél mindig, a kereszteléskor is 3 személy nevében keresztelnek.
2015. dec. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Roland G. ***** válasza:
38%

1.Tim 3:16 "És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben..."


Magáért beszél!

2015. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

Jézus Isten nevében beszélt, s nem a maga nevében.


Jézus amit mondott és tett, azt úgy tette, mondta, ahogy az Atyja tette, mondta volna, ha Ő lett volna ott


Ha a Teremtő valakit felhasznál egy dologra akkor azt úgy kell venni, mint ha maga a Teremtő közvetlen mondaná

Lásd a kinevezett próféták, királyok, Istent képviselték, akik nem fogadtak szót, nekik, azt Isten úgy vette, hogy neki nem engedelmeskednek,

Hiszen Ő helyezte ezeket a közvetítőket erre a pozícióra.

Jézus pedig isteni, nem pedig maga a Teremtő Isten

2015. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

(János 8:28, 29) . . .semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket. 29 És aki küldött engem, velem van; nem hagyott magamra, mert mindig azt teszem, ami kedvére van.”


Jézusnak nincs saját kezdeményezése, mert alárendeltségben van az Atyához viszonyítva.


(János 5:30) 30 Én semmit sem tehetek a magam kezdeményezéséből. Ahogy hallok, úgy ítélek, és az ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, aki küldött engem.


(János 6:38) 38 mert én nem azért szálltam alá az égből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem.


Jézus mielőtt lejött volna hogy a feladatot elvégezze, hosszú századokon át tanítva lett mit hogyan tegyen, mondjon, korszakokat töltött Atyjával,

ezért sem ismerheti jobban senki a Teremtőt Jézusnál.


S ez nem azt Jelenti, hogy Jézus egyenlő az Istennel, jó lehet Isten hatalmával cselekszik,

Ha Isten nem adna neki hatalmat, nem tehetett volna semmit.

2015. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

1. és 2. a jó válasz. Számos helyen benne van a Bibliában, hogy Jézus a második isteni személy. Gyakorlatilag az egész Újszövetségnek ez a fő üzenete.


A 3. válaszoló jehova tanúja, csak elfelejtette odaírni. Ő azt írja, amit az Őrtorony is ír, nem azt amit az Újszövetség :)

2015. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Kései Sirató ***** válasza:
51%

Jézus pedig isteni, nem pedig maga a Teremtő Isten

"És mondá Isten: Teremtsünk embert, ami képünkre". Többes szám, az hogy teremtsünk. Már a Biblia elején is érzékelhető, hogy nem csak egy isteni személy van, hanem 3.

Jól írod, hogy isteni, azt viszont rosszul, hogy nem pedig maga Isten. Isten 3 személyből áll, tehát 3 megnyilvánulási formája van.

2015. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

"A 3. válaszoló jehova tanúja, csak elfelejtette odaírni. Ő azt írja, amit az Őrtorony is ír, nem azt amit az Újszövetség :)"


J. T. jól mondják. Ha mindkettő örök Isten, hogy döntötték el melyik az Atya és melyik a Fiú. Az USZ szerint az Atya Legfelségesebb Isten és nem Jézus, tehát jól tanítanak J.T. Az 1Tim 3, 16-ban pedig a görög nem Istent ír, hanem "AKI".

2015. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Tanúk, Jézus erről már beszélt anno, hogy Ti prófétának valljátok Jézust, mint aki Isten szócsöve volt:


Mt 16

13. Mikor pedig Jézus Czézárea Filippi környékére méne, megkérdé tanítványait, mondván: Engemet, embernek Fiát, kinek mondanak az emberek?

14. Ők pedig mondának: Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek; némelyek pedig Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül.

15. Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16. Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17. És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.


Csak ezt ugye nem az őrtorony nyilatkoztatja ki az embernek, hanem a mennyei Atya. Azzal meg ugye nem nagyon beszélgettek... :)

2015. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező! Azért, mert az ószövetségben lévő JHWH az maga Jézus. Aki megjelent a csipkebokorban, az maga Jézus, aki beszélt Mózessel, az Jézus volt, aki kivezette a népét Egyiptomból, az Jézus volt. Aki beszélt, és sétált az Éden kertjében az Jézus volt.


Korinthusbeliekhez írt I. levél 10. rész

1. Nem akarom pedig, hogy ne tudjátok, atyámfiai, hogy a mi atyáink mindnyájan a felhő alatt voltak, és mindnyájan a tengeren mentek által;

2. És mindnyájan Mózesre keresztelkedtek meg a felhőben és a tengerben;

3. És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;

4. És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, a mely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.

2015. dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Arról már nem is beszélve, hogy aki beszélt Ábrahámmal, és jött, hogy elpusztítsa Sodomát, az Jézus volt. Ugyanis az Istent senki nem látta, viszont:

Figyelj!


IMózes 18


1 Megjelenék pedig ő neki az Úr (יְהֹוָה JHVH) a Mamré tölgyesében, és ő ül vala a sátor ajtajában, a hő napon.


13 És monda az Úr (יְהֹוָה JHVH) Ábrahámnak: Miért nevetett Sára, ezt mondván: Vajon csakugyan szülhetek-e, holott én megvénhedtem?


És gyakorlatilag tucatszámra megjelenik a fejezetben, hogy a JHVH-val beszél közvetlenül, szemtől szemben, vele alkudozik.


Pedig:

Jn 1,18

Az Istent soha senki nem látta...


Tehát, akik a Tanúk a mennyei Atyának hisznek, az a JHVH, akit Ők Jehovának hívnak, az nem más, mint Jézus. Ezért van az, hogy azt mondja Jézus, hogy sokszor akarta már összeterelni a népét.

2015. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!