Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták állítanak karácsonyfá...

Ateisták állítanak karácsonyfát vagy megajándékoznak másokat karácsonykor?

Figyelt kérdés
A karácsony ma már sok mindenről szól, de eredetileg Jézus születésének az ünnepe. Sok olyan embert ismerek akik nem vallásosak de részt vesznek ebben. Ilyenkor mit ünnepelnek?

2015. dec. 22. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Bizony, és nem imádkozom közben! Ezt kapd ki!
2015. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Ja és ünneplem az együttlétet, a családomat!
2015. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Tévedsz, eredetileg a fény újjászületésének az ünnepe volt, ezért is esik a téli napforduló idejére. Csak ez a keresztény egyháznak nem tetszett, ezért kitalálták, hogy inkább Krisztus születését ünnepeljük ekkor, még akkor is, ha az igazából nyári időpontra esett.

A kereszténnyé tétele előtt is ünnepelték a karácsonyt, így semmi meglepő nincs abban, hogy ezt nem csak hívő körökben lehet ünnepelni. A "mit"-re a válasz pedig: a szeretet ünnepét.

2015. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

A karácsony egy igen - igen régi ünnep, valószínűleg messze a kereszténység előtti időkre vezethető vissza. A nappalok most kezdenek majd szép lassan hosszabbodni, ez egy természeti jelenség, a sötétség felett győzedelmeskedik a fény - egy ideig mindenképp. Ezt már megéri ünnepelni.


Én nem tartom 100 % - ig ateistának magam, de ez egy szép szokás, szép a feldíszített fenyő, illata kellemes a szobában, plusz a kislányom is dec. 24 - én született, most lesz kétéves, a gyerekeknek pedig igazi élmény a Karácsony, az ajándékok, a finom ételek, az ünnep hangulata stb.


Hívják a szeretet ünnepének is, ehhez meg nem feltétlenül kell vallásosnak lenni, az ateisták is ugyanúgy tudnak szeretni bárkit mint a vallásosak.

2015. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

"A karácsony ma már sok mindenről szól, de eredetileg Jézus születésének az ünnepe. "


Már ez a megállapítás is hibás. Eredetileg ugyanis már a kereszténység létrejötte előtt is tartottak ünnepet ez időpontban. A rómaiak pl. szaturnália ünnepet tartottak, a földművelés istenének ünnepét, a pogányok a téli napfordulót, de már a görögök és a mezopotámiaiak is ünnepet ültek ez időpont körül hasonló indíttatásból.

Én ateistaként hagyományból veszek részt a közös családi karácsonyozáson, ilyenkor tényleg összeül a tágabb családi körünk, és 10-15 fős nagyvacsorát rendezünk, több órás beszélgetéssel, ajándékozással egybekötve. Vallási felhangja egyáltalán nincs számunkra az ünnepnek.

2015. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Ateista vagyok, es nem a keresztenyseg alltal a regi unnep kore eroszakolt valamit unnepeljuk (mert nem eredeti kereszteny unnep...), hanem egyszeruen egymast, es igyekezunk oromet okozni a masiknak, es eltolteni egy kellemes unnepet egyutt, mindenfele korites nelkul.
2015. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hakapeszi, boldog másodikat neki :)
2015. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Köszi!
2015. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ákos13 ***** válasza:
60%
Én nem vagyok ateista, mégsem tartom fontosnak, hogy minden évben Jézus születését ünnepeljük. Megszületett, megszületett, kész. Látszik, hogy az egyház erőltette rá a rómaiakra, hogy kiirtsa Saturnus kultuszát, meg egyéb pogány rítusokat. Nekem az igazi ünnep a húsvét. A karácsonyt csak azért szeretem, mert ilyenkor téli szünet van, emellett kedvelem a karácsonyi ételeket, és a hangulat se utolsó ilyenkor.
2015. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy van ez, mindenki beleképzel valamit? Ateisták szerint ez akkor a szeretet ünnepe?
2015. dec. 22. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!