Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfogadhatom az ajándékot a...

Elfogadhatom az ajándékot a szomszédtól?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta folytatok Bibliatanulmányozást (3-4 hónap.) Ma a szomszéd néni karácsonyra áthozott egy üveg lekvárt és egy kis horgolt babát ajándékba, mindkettőt ő csinálta. Elfogadhatom? Hirtelen nem is tudtam mit mondani, így most itt van nálam.

2015. dec. 25. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Remélem ezt most nem komolyan kérded. Bár viccnek meg gyenge.
2015. dec. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak nem vagy paranoiás, mint én. Engem is kínáltak "idegen" süteménnyel, de biológiai fegyvert láttam benne.

Szerencsére a babáról nem a woodoo jutna eszembe, mert abba nem hiszek.

Amúgy meg elfogadhatod nyugodtan. A néni örülne neki és szerintem önzetlenül adta. Inkább azon járna a fejem, hogy én mivel lepjem meg.

Ha adnak fogadd el...Ismered, nem? A legtöbb embernél nem úgy megy, hogy lekvárt adtam, ezért holnaptól feladatod van, vagy te adsz nekem lekvárt...

2015. dec. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Nehhéz a felfogásom.
2015. dec. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Érdeklődő Barátom.


Javaslom kérdezd meg azokat akikkel tanulmányozol

Egyébként pedig a Néni nem tudja, hogy mi az állás pontod,

mindössze a saját módján kifejezte a kedvességét,


Nekem is egyszer egy kedves szomszédom névnapomra ajándékot hozott, mert nem tudta, hogy miként gondolkodom erről.

Elfogadtam, de előtte elmondtam neki, hogy kellemetlen ez nekem, mert Én sosem fogok ilyet tenni. s semmikép nem szeretném megbántani. /persze nem feledkeztem meg a viszont ajándékozásról,/

Viszont azt megteheted, hogy alkalomadtán, csak úgy viszel a néninek csak úgy kedvességből valamit, ajándékba, és akkor kedvesen elmondhatod a nézetedet, úgy hogy ne bántsd meg. :)

2015. dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Jehova tanúi és a nincskarácsony . Épeszű ember ezen nem dilemmázik. Ha a kedves kinai szomszédtól kapok ajándékot a kínai újév alkalmából, én megköszönöm.
2015. dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
A jehovista agymosás ilyen gyorsan megfertőzött? Mondjuk nem csodálom, tipikusan bizonytalan, elkeseredett emberek választják őket.
2015. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én sem akartam, akarom megbántani.

Úgyhogy majd valamikor viszonzom a kedvességét és beszélgetek vele erről! Köszönöm a jótanácsot!

2015. dec. 25. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Az Újszülött Jézus elfogadta a pásztorok hódolatát és a (feltehetően) szegényes ajándékukat is, pedig ő az emberiség Megváltója volt és Istenhez képest milyen csekélység a pásztorok ajándéka, de a még a napkeleti bölcsek aranya, tömjéne és mirhája is semmiség Isten dicsőségéhez képest. Akkor mi most itt miért problémázunk?
2015. dec. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
No például tavasszal feláshatnád a kis veteményesét, vagy megmetszhetnéd a gyümölcsfáit. Persze, ha értesz hozzá. Ha nem, akkor vihetsz neki két taliga tüzelőt, ha nagyon zordra fordulna februárban az időjárás. Vagy egyszerűen állíts be egy üveg pezsgővel Szilveszterkor, ha épp nincs jobb elfoglaltságod aznap délután. Tuti örülni fog bármelyik opciónak.
2015. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!