Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muzulmánok ti értettétek első...

Muzulmánok ti értettétek első olvasásra a koránt?

Figyelt kérdés

Fél éve érdekel az iszlám vallás, nem rég felvettem a kapcsolatot a magyar iszlám közösség egyik tagjával küldött nekem egy koránt ami magyarra van fordítva, meg egyéb könyveket is.


Értem a hit alapjait,szabályait stb stb, de a koránban a 2 szórában is annak már fura dolgok amiket nem teljesen értek vagyis nem jó szó hogy nem értek csak nem tudom összerakni, nehéz ezt megfogalmazni.


Veletek is hasonló játszódott le?



2015. dec. 26. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok muzulmán.


Sok vallás könyvét olvastam/olvasom.

Ezek nem olyan könyvek amiket ki kell olvasni és elsőre megérteni.

Ahányszor újra olvasol egy részt az mindíg új értelmet nyer.

Okulsz belőle, erőt merítesz belőle.

Nem lehet egy vallás szent iratát se így kezelni, hogy elolvasom megértem azt jónapot.

Ha tényleg azt akarod, hogy a hasznodra váljék a könyv, legyen az éjjeliszekrényeden és olvasgasd rendszeresen. Ha kell 10x vagy akár 100x ugyan azt a részt.

2015. dec. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia

Igen ezt kezdem én is felfogni.

Eleinte azt hittem elmeséli a teremtést,(amit lehe t el is fog) meg a vallás történeteket.

De látom ezek nehezebben értelmezhető írások.


Igen igy is teszem ott van és esténként olvasok pár 10 oldalt.

2015. dec. 26. 09:38
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsetlen Mohamed felrebeszeleseit nehez is lehet ertelmes kerek egessze tenni. Ott van mindjart pl., hogy muszlimoknak negy feleseget (szexrabszolgat) engedelyezett, neki meg lehetett 40 korul. A "profetanak" kell eloszor jollaknia, utana johetnek a kovetok, de csak mertekkel.
2015. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A pokol tüzén fogsz égni barátom.
2015. dec. 26. 10:51
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Senki nem ég a pokolban, mivel nem létezik.
2015. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Boldog karacsonyt! ;-) ;-) ;-)
2015. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
64%
Allahu akbar, haver.
2015. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy ne hívd őket "muzulmánoknak" mert sokuk számára ez sértő. A "muszlim" az udvarias megnevezésük.
2015. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha nagyon nem értesz valamit a Koránból, akkor próbáld meg egy másik fordításból elolvasni ugyanazt a részt.


Feltételezem, hogy neked ez van meg:

[link]


Ajánlani tudom még ezt is:

[link]


Ezek meg elektronikusan vannak meg:

[link]

[link]

[link]


Nyilán a legjobb az eredeti arab lenne, de hát nem tudhat mindenki arabul. :)

2015. dec. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Laszti64 ***** válasza:
56%
A Szentírások sajátossága hogy LEHETETLEN megérteni csupán a saját értelmünkre hagyatkozva.Egy olyan személy vezetésével kell tanulmányozni akinek van kellő megértése és megvalósítása is. Csak így lehetséges.
2015. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!