Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben, vagy...

Ti hisztek Istenben, vagy bármiféle nem evilági lényben? (+indoklás! )

Figyelt kérdés

2015. dec. 31. 00:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Én nem hiszek semmilyen "istenben". Én a tudományban hiszek.

Nekem semmire nem ad választ semmilyen isten, nem magyaráz meg semmit.

Viszont ha más hisz valamelyikben, az az ő meggyőződése, nálam vallásszabadság van.

2015. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Istenben nem, ugyanis nagyon idealista elképzelés.

Lett egy ember, aki ugye nem is ember, mérlegeli az emberek tetteit, hogy mennyire helyesek erkölcsileg, nincsenek célja, vagy valami amin egy ilyen hatalmas erejű lény, mint ő munkálkodna.


Űrlényekben akik agyhullámokon kommunikálnak? Igen, ugyanis kivitelezhető, semmi köze nincs hozzánk, testtel is rendelkezhetnek. Nekik ez olyan mint nálunk a beszéd és a hallás.


Szellemekben? Félig. Az biztos hogy nem kommunikálnak velünk illetve nem abban a testben vagy annak formájában élnek tovább mint amiben meghaltak. Nem lehet megidézni őket. Lelkek akik tanulnak, és azért kezdenek mindig más és új életet, hogy az összes tapasztalatot amit lehet megszerezzék, összerakják, és rájöjjenek dolgokra.

2015. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszek. Indoklás? Nincs bizonyíték semmire. Fiatalon bele voltam kényszerítve ebbe a vallásos dologba, voltam elsőáldozó, gyóntam, bérmálkoztam is, soha, mondom soha nem beszélt hozzám semmiféle módon semmiféle isten vagy egyéb entitás és nem is ismerek senkit, aki ilyet állított volna.
2015. dec. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Istenben hiszek, mivel az egész teremtés a létezését bizonyitja.
2015. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Én az emberi értelemben és logikában, a megismerés/megtapasztalás lehetőségében hiszek, ami a tudományban nyilvánul meg kézzelfoghatóan. A tudomány Isten anyagi megnyilvánulását kutatja, az intelligens forrást keresi, próbálja megérteni az emberi értelem segítségével, mi működteti/tartja fenn ezt a szabályos és logikus rendszert, amiben létezünk. Isten létére maga a tudomány létezése a bizonyíték.


[link]


Nyilván nem arról az "istenről" beszélek, amelyet a vallások dogmái említenek, azok hamis és logikátlan istenek, ahogyan a vallásaik is hamisak és logikátlanok.

2015. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Csatlakozom a 4-es válaszolóhoz, akit le nullázott valaki.


Vállalom a nullázást, de az igazságot, nem hamisítom meg más elképzelések miatt.

2015. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Istenben hiszek, igen. Az egyik előző válaszolóra reagálva én nem vonok ellentétet a vallás és tudomány között, mivel teljesen más kérdésekkel foglalkozik, szóval a tudományban is "hiszek".


Indoklás (mivel nincs időm könyvet írni, így csak általánosságban beszélek):

Egy olyan vitának nincs értelme, hogy létezik vagy nem létezik Isten, mivel ha létezik, akkor nincs hogyan tovább. Nem tisztáztuk hogy mit kezdjünk ezzel az információval , tehát hogy mi vagy ki is az az Isten, mit akar tőlünk, milyen is legyen a kapcsolatunk vele.

Én ezért eleve az ilyen kérdéseket kutattam először. Olvastam a Bibliát, beszélgettem vallásban járatos emberekkel, és számomra összeáll a kép, hiszek Istenben. Sőt, számomra inkább az a furcsa, hogy hogy tud valaki nem hinni Istenben! Nem hiszem hogy nem lenne több értelme az életnek, mint hogy egy halmaz kémiai reakció a világegyetem valamelyik szegletében öntudatra ébredt és élvezni akarja az életet...

2015. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem hiszek a "nem evilágban". Indoklás: minden evilági történésnek evilági oka van, nincs a "nem evilágnak" semmilyen módja, hogy hatást gyakoroljon ránk. Ez nem is történt meg soha, mióta az ok-okozati rendszereket következetesen vizsgáljuk, visszamenőlegesen sem. Ezen kívül nincs értelme kettéosztani az evilágot meg a nem evilágot, bármi létező ugyanahhoz az egy világhoz tartozik.
2015. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérlek, válaszoljatok. Miért jó az ha Isten létezik?
2016. jan. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugvást ad nekik a tudat, hogy jó lesz nekik a mennyben. Halál utáni képet ad nekik.

Illetve aki nem sokat szeret gondolkodni annak is elég a magyarázat, hogy egy lény megteremtett mindent, hogy kedve teljék benne.( azért ez elég érdekes...)

2016. jan. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!