Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Azért nincs bizonyíték Isten...

"Azért nincs bizonyíték Isten létezésére, mert akkor már nem lehetne hinni. " Kedves keresztények?

Figyelt kérdés

Nekem ezt keresztény hittérítők magyarázták, mikor megszólítottak én meg megmondtam, hogy ateista vagyok, mert nincs elég bizonyíték Isten létezésére.

Gyakorlatilag ezzel bevallották, hogy az egész vallásosságuk rekurzív, alaptalan? Ha ezt már ilyen nyíltan kijelentik a hívek is, akkor miért hisznek az emberek még mindig?



2016. jan. 17. 23:06
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
49%
Isten nem létezését sem bizonyította be még senki.
2016. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
63%

"akkor miért hisznek az emberek még mindig?"


90% mert a szüleik így nevelték őket, 5% olyan élmények miatt, amiket csak vallásos segítséggel tudtak feldolgozni, 5% mert ilyen társaságba kerültek, és beleszoktak.

A számokat természetesen én találtam ki tapasztalataim által kialakított véleményem alapján. De amit észre kell venni, az a 0% amit azoknak adtam, akiket meggyőzött a teleológiai érvelés vagy a Kalám kozmgológiai érvelés, vagy valami hasonló hülyeség. Az összes Isten melletti érvet arra találták ki, hogy a már meglévő hitüket igazolják, nem az igazság keresése közben. Így minden "érv" (értsd önigazolás) csak annyira jó, amennyire a hívő igényes. Akinek ilyen rossz érv is elég az önigazoláshoz, az nem megy tovább.


"Isten nem létezését sem bizonyította be még senki."


Ahogy a repülő spagettiszörny nem létezését sem bizonyította még be senki. Mi is következik ebből? Hogy létezik repülő spagettiszörny? Hogy megalapozott hinni a repülő spagettiszörny létezésében? Nyilván nem.

2016. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
81%

Ezt a mondatot csak butuskák mondják.

"Ha ezt már ilyen nyíltan kijelentik a hívek is"

kettő db szekta tag volt?

Olvassál komolyabb teológia műveket ( egyházatyákat, skolasztikusokat), akkor megérted, hogy ez azért nem ilyen faékszerű. És nem "bizonyítékok" kérdése, mert nem rendőrségi nyomozás.

A hit szívügy.

2016. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Valaminek a nem létezését nem lehet bizonyítani, erre már elég sok századdal előttünk rájöttek.
2016. jan. 17. 23:22
 5/56 anonim ***** válasza:
28%

Isten létezésének bizonyítéka a tudomány.


[link]

2016. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
65%
Szia, sziasztok, nem kívánok senkivel sem veszekedni én saját tapasztalatomat írom le. Ateista emberként éltem fiatal éveim első 2/3-át. Nagyon sokáig hasonló gondolataim voltak, mint a legtöbb Ateista embernek, és szerettem ha minden látható, és mérhető, bizonyítható... Aztán valami történt egyik napról a másikra, valamiért elkezdtem érdeklődni, Isten felé, persze nagyon zsenge és össze zavarodott, teljesen tudatlan voltam, hogy mit is kellene csinálnom, vagy miért tört rám az addig megszokott életemben egy új érzés, egy hiányérzet valami iránt amit nem tudtam megmagyarázni. Meg volt mindenem, amit akartam, jó formába voltam testileg, volt pénzem, nem panaszkodtam semmire sem, csak éppen parázna voltam a legrosszabbak közül, imádtam a testi vágyak kielégítését, szerettem a barátnőmmel minden vágyamat kielégíteni, és azt hittem ez mind tök jó, azt is éreztem, hogy az egy darabig, de valamiért mégis hatalmas űr keletkezett bennem, és kerestem valamit, valakit, hogy miért vagyok szörnyen, miközben mindenem meg van. Isten szólt, ma már tudom, és térdre kényszerültem, és féltem, láttam saját bűnös énemet, és tudtam, hogy elfogok pusztulni a bűneim miatt, előbb utóbb. De Isten nem akarta, hogy elpusztuljak, most sem akarja, pedig én nagyon ellene voltam, mostanság is sokszor még ellene vagyok, és elő tör bennem a régi énem. De már tudom, hogy létezik Isten, és nem kell ahhoz, hogy műszerekkel le tudjam mérni, vagy hogy láthassam magam előtt, mint egy fát. Tudom, hogy létezik, mert bizonyította nekem. Semmi olyat nem tudok mondani amivel megtudnálak győzni, hogy létezik, mert engem sem lehetett. Egyedül Isten tudja magát "megmutatni" és azután az embernek már nem lesz kétsége a létezése felől. Sziasztok.
2016. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
70%

A válasz egyszerű, mert belülről kell fakadnia, a lélekből, szívből, nem pedig azért mert fizikailag látod. Az nem ér semmit. Ahogy a szeretet sem kézzel fogható, hanem egy olyan érzelem, aminek vannak gyümölcsei. Hiába mondod a párodnak, hogy szereted, mert olyan feneke van, amit mindenki megirigyel, és te büszkén vonulsz végig vele az utcán, ha a szereteted itt ki is fullad,mert semmi más nem mutatja és belül sincs benned felé az az igazi szeretet, amiről Pál ír.

Az pedig nem igaz, hogy Jézus soha senkinek nem mutatja meg magát, vagy senki sem hallja a hangját. Attól mert te vagy más nem tapasztal meg valamit, az nem azt jelenti, hogy nem létezik.


Ha Jézus eléd állna, akkor a jelenlegi szíveddel hinnél benne? Kizárt. Nem is értenéd mit akar.

2016. jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 Jézus szolgája ***** válasza:
62%

2-es,ez a%-ék de erre annyit hogy pld a 0%-a,nos ez nem így van,talán csak a környezeted érezteti ezt veled.


kérdésre.

Isten létére nincs közvetett bizonyíték,de a nem létére sem.

a hívőknek Isten még is bizonyít,és ez a lényeg,mert a hívő tudja hogy van.

a tudomány sem zárja ki Jézust.

a tudomány is elismeri hogy volt egy férfi akire rá illik a Jézus ra való leírások.

de ha Jézus létezett,akkor Isten is létezik,hisz aki ismeri Jézus tanait az tudja hogy ha Jézus létezett, akkor biztos hogy az atya is igaz.

2016. jan. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
53%

#1 és #8: tévedtek.

Isten nem létezhet, mert lehetetlen a létezése. Már többször be lett itt bizonyítva, nem írom le még egyszer.


#2 jól elmondta az érveket, mit akartok még?

Hinni természetesen lehet benne, aki szeretne - de akkor miért nem egy olyan istenben hisztek, amelyik akár létezhet is?


"komolyabb teológia műveket"

Az igazán komolyak is azt írják, hogy nem lehet bizonyítani a létezését. Amelyik mást ír, az vagy hazudik, vagy téved.


#5, azt ugye tudod, hogy Einstein nem volt vallásos? Az a legnagyobb szemétség itt, hogy emiatt majdnem kiutasították Amerikából - viszont a hívők egy része szereti ezt hazudni, mióta ennyire híres lett.


#6 és #7: elmondtátok, hogyan keletkezik a hit.

Sajnos ez sokszor köszönő viszonyban sincs a valósággal.

2016. jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

"#5, azt ugye tudod, hogy Einstein nem volt vallásos? Az a legnagyobb szemétség itt, hogy emiatt majdnem kiutasították Amerikából - viszont a hívők egy része szereti ezt hazudni, mióta ennyire híres lett."


Naná, hogy nem volt a hagyományos értelemben vett vallásos ember, hiszen a józan ész és a logika embere volt, okosabb annál, hogy holmi emberek által állított bálványokat imádjon. Nem tudom, hogy észrevetted-e, de nem a jó öreg kaporszakállúról beszél az idézetekben, amit linkeltem.

2016. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!