Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Azért nincs bizonyíték Isten...

"Azért nincs bizonyíték Isten létezésére, mert akkor már nem lehetne hinni. " Kedves keresztények?

Figyelt kérdés

Nekem ezt keresztény hittérítők magyarázták, mikor megszólítottak én meg megmondtam, hogy ateista vagyok, mert nincs elég bizonyíték Isten létezésére.

Gyakorlatilag ezzel bevallották, hogy az egész vallásosságuk rekurzív, alaptalan? Ha ezt már ilyen nyíltan kijelentik a hívek is, akkor miért hisznek az emberek még mindig?



2016. jan. 17. 23:06
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim válasza:
20-as Tao egyszer azt mondta több nevem van mégis egy vagyok többiek a Világegyetem vagy a Föld megalkotásához olyan hatalmas "véletlenek" kellettek amelyek kizárják azt hogy ez az egész egy véletlen a világ pedig túl tökéletes ahhoz hogy puszta véletlenek szerencsés sorozatából jöjjön létre voltaképpen Einstein is ebben hitt a tudatos teremtésben és igen hívőként mondom volt evolúció
2016. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
18:08, egy szóval sem mondtam, hogy hinned kell akár az általam leírtakban, akár Istenben. Nem áll szándékomban téríteni, nem szándékozom a vitát döntésre vinni, nem szándékozom győzni egy Istenről szóló vitában, de te sem tudsz, mert nem vitatkozom. Nem várom, hogy te is hidd, amit én, azt viszont elvárom, hogy ne akard megváltoztatni a hitemet. Élj békében a magad hite szerint!
2016. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:

Én fontosnak tartom hogy az emberek megosszák egymással a véleményüket és ezáltal tanuljanak egymástól. Te miért nem? Illetve miért van az, hogy (feltehetőleg) az élet minden területén te is nagyon fontosnak tartod a véleménycserét, de amikor Istenre kerül a sor, akkor elzárkózol ettől? A véleménycsere, a vita az emberi fejlődés alapja, mind egyén, mind a társadalom szintjén. De amikor a vallásra kerül a sor, akkor a társadalom egy elég jelentős hányada egyszerűen úgy gondolja, hogy zárjuk csak le a vitát, és mindenki maradjon a maga véleményén és kész. Senki nem vall hasonló véleményt semmilyen más területen. Én konkrétan semmilyen eszme követőitől nem hallottam még olyat, hogy kívánatos nem megvitatni kinek van igaza, csak egyes vallásos emberektől.


Nekem ebből az az egyetlen logikus következtetés, hogy te tudatosan szeretnéd elkerülni, hogy közelebb kerülj az igazság megismeréséhez. És ez nem olyan vélemény, amit tisztelni tudok. Igenis megpróbálom megváltoztatni a hitedet, és mindenki másét is. Cserébe annyit tehettek, hogy ti is megpróbáljátok megváltoztatni az én véleményemet. Vagy elzárkózhattok, de az a ti döntésetek, rátok vonatkozik. Én nem fogom befogni ettől még. Így átadjátok a terepet egy olyan véleménynek, amivel nem értetek egyet.

2016. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:

21. Ha az összes isten ugyanaz akkor ez egy igazán skizofrén isten, még az ó és újszövetségi istenek között is óriási eltérések vannak, a többit inkább már ne is keverjük ide. De tételezzük fel hogy létezik valamilyen isten féleség akkor az nem hogy nem egyezik a földi vallások isteneivel de erősen kétlem hogy személy szerű lenne, vagy hogy az imáink valóban érdeklik, vagy hogy lennének bármilyen elvárásai felénk, szerintem az evolúció már éppen elég bizonyíték erre. De ha nem:

1. Miért nem fogalmazta meg elvárásait érthetőbben, egyszer és személyesen? Miért kellett ilyen sok egymásnak is ellentmondó hírnököt küldeni akik olyan formán adták át kéréseit hogy szinte bármit kilehet belőlük hozni?

2. Értem én hogy a háborúknak és a szegénységnek a szabad akarat az oka, de a járványok és természeti katasztrófák miért vannak?

3. Miért van ilyen kevés lottó ötös a templomba járók számához viszonyítva?

Ami a földi élet kialakulását illeti

1. szerintem éppen elég nagy ez a hely hogy meglegyenek a kellő feltételek akár még egyszer is, hiszen az univerzum végtelen vagy legalábbis nagyon-nagy

2. honnan lehet tudni hogy másmilyen környezetben nem jöhet létre élet? szerintem ha az univerzum más szabályok szerint működne akkor az élet kialakulására is más szabályok vonatkoznának, de az hogy más bolygón még nem fedeztünk fel életet, nem jelenti azt hogy ezen univerzum játékszabályai szerint sem jöhet létre élet.

3. Ha nem lenne élet nem vitatkozhatnánk.

2016. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 Topor G válasza:
89%

Nem értem, miért várják el egyes ateisták, hogy isten "bizonyítsa" előttük létét? Isten nem szorul rá erre. Ha nem akarsz hinni benne, hát nem hiszel és ennyi.

Ha én azt mondom neked: "Az enyém a legszebb kert a világon!" és erre azt válaszolod: "Biztos nem az, de bizonyítsd be!" akkor én nem foglak már behívni, megmutatni a kertemet. Engem ez a válasz sértett, Te viszont egy élménnyel szegényebb maradtál. Még ha nem is az enyém a legszebb...

2016. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 pelgrim ***** válasza:
53%

Ha már tudunk valamit azt nem hisszük, hanem tudjuk.


Isten létezését, lehet bizonyítani. A nehézség ott adódik hogy Isten létezését az ember csak saját magának tudja bizonyítani, senki másnak, márpedig azzal hogy vele azonosul. Ezen kívül más bizonyíték nincs.


A hívő aki Isten létezését bizonyítani akarja ezt előbb-utóbb belátja és feladja a törekvést, hogy másoknak bizonyítsa.


Azok pedig, akik nem hisznek létezésében meg se próbálják bizonyítani.

2016. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
pont hogy nem, érdemes Professzor John Lennox előadásait meghallgatni
2016. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 Jézus szolgája ***** válasza:

senkinek, akkor ezek szerint Kolombusz,

mért ők Istent keresték,és találtak rá bizonyítékot hogy nincs?.

igaz hogy pld Amerika szép Ország,de nem a meny.D

2016. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Bocs Magellánra gondoltam aki megkerülte a Földet és bebizonyította hogy a Föld nem lapos mint ahogy Isten szónokai hangoztatták.
2016. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 Jézus szolgája ***** válasza:

míg az emberiség abban a tudatban volt hogy a föld lapos,az minden emberre vonatkozott volt.

és ez nem azt jelenti hogy nincs Isten.

pld az akkori ateisták is azt hitték mint bárki más.

Gagarin sem azért ment a holdra mert Istent akarta cáfolni vagy igazolni.

ennek az egyetlen nyomatékos bizonyítéka talán csak a hit.

és a hit sokkal de sokkal erősebb mint azt gondolnánk.

akinek igazán van valamiben hite (és most nem feltétlen Isteni hitre gondolok)az bármire képes érte.

akár a halálra is.

ezért nem is érdemes a hiten vitázni.

2016. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!