Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Azért nincs bizonyíték Isten...

"Azért nincs bizonyíték Isten létezésére, mert akkor már nem lehetne hinni. " Kedves keresztények?

Figyelt kérdés

Nekem ezt keresztény hittérítők magyarázták, mikor megszólítottak én meg megmondtam, hogy ateista vagyok, mert nincs elég bizonyíték Isten létezésére.

Gyakorlatilag ezzel bevallották, hogy az egész vallásosságuk rekurzív, alaptalan? Ha ezt már ilyen nyíltan kijelentik a hívek is, akkor miért hisznek az emberek még mindig?



2016. jan. 17. 23:06
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
12%

"Nem értem, miért várják el egyes ateisták, hogy isten "bizonyítsa" előttük létét? Isten nem szorul rá erre."

Mégis úgy néz ki, mintha rászorulna.


"Ha nem akarsz hinni benne, hát nem hiszel és ennyi."

Ja: csak akkor megégetünk. Vagy legalábbis megpróbálunk.


"Ha én azt mondom neked: "Az enyém a legszebb kert a világon!" és erre azt válaszolod: "Biztos nem az, de bizonyítsd be!" akkor én nem foglak már behívni, megmutatni a kertemet. Engem ez a válasz sértett"

Az már a te bajod.

Tettél egy állítást, és azt várod, hogy fogadjuk el => akkor bizonyítanod kell!

Ennyire egyszerű a dolog.

2016. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 Topor G válasza:

Miért gondolod, hogy Isten rászorul létének bizonyítására előtted? Ez csak a Te elvárásod.

Megégetnek? Kik? Hol élsz te? Miért kell a csekély kisebbség viselkedéséből a békés többségre kivetíteni az általánosításodat, amit felállítottál magadnak?

A kertes példával is ezt az ellenséges magatartást próbáltam megmutatni. Számomra nem jár semmi haszonnal, ha meggyőzlek, de szívesen osztozom örömteli dolgokban olyanokkal, akik az örömöt látják benne. Ha te a bizonyításban látod az öröm forrását, akkor hajrá, a világon még számos dolog van, amit megmagyarázni és bizonyítani kéne.

2016. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

"Miért gondolod, hogy Isten rászorul létének bizonyítására előtted?"

Nem. TE szorulsz rá erre, ha ezt állítod előttem.


"Ez csak a Te elvárásod."

Csak a normális emberek várják így el, az igaz.


"Megégetnek? Kik? Hol"

Ja, hogy most már nincs hatalma az egyháznak ehhez... de az abortusz és az őssejtkutatás tilalmához ugye még van.

És most szerzi vissza a hatalmának egy részét: ezután már a kötelező hittérítéshez (vö: hittan, erkölcstan) is van.

Ha teheti, tovább is megy majd. Ez nem mérsékeltség kérdése, mert MINDEN vallás ezt csinálja, ha van hatalma hozzá. És ahogy a hatalma nő, úgy lesz egyre kevésbé mérsékelt. Amerikában már megpróbálják betiltani az evolúció tanítását, abortuszklinikákat robbantanak, orvosokat gyilkolnak.

2016. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 Jézus szolgája ***** válasza:
nem Isten szorul az emberek-re,hanem az emberek Isten-re,s annak a kegyelmére.
2016. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
68%
33-as te beteg vagy. Mi bajod? Miért szállsz teljes mellszélességgel ki a pusztításért? Te nem fogsz belepusztulni az Erkölcstanba, nyugi.
2016. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 Jézus szolgája ***** válasza:

Amerikában már megpróbálják betiltani az evolúció tanítását, abortuszklinikákat robbantanak, orvosokat gyilkolnak.


őszinte leszek,én ezt még csak most hallom tőled.

a mai civilizált életünkben nem hinném hogy ilyesmi előfordulna,hogy pld orvosokat gyilkolnának e miatt.

persze vannak vallások melyek szerint az abortusz bűn,de hogy pld meg gyilkoljanak orvosokat hogy ne legyen aki elvégezze.....

hát szerintem azért ezt te sem gondolod komolyan.

2016. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
57%

"abortuszklinikákat robbantanak, orvosokat gyilkolnak"

-te szerencsétlen, miket találsz ki? a tények azt mutatják, hogy idei művi vetélések: 2 millió felett vannak [link]

Szóval mindent megtesznek, hogy te felelőtlenül baszkolódjál. Arra persze nem gondolsz, hogy az orvosok a gyógyításra esküsznek fel a mai napig, nem pedig a te kényelmes terpesztésedet szolgálják.

2016. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
30. És Isten miért nem mondta meg papjainak hogy rossz dolgot tanítanak? Megvolna hozzá a hatalma. A Biblia szerint előtte minden jöttmenttel tartotta a kapcsolatot, most miért nem? Ezért mondtam azt hogy ha van is valamilyen isten akkor az nem csak hogy nem az amelyiket mi imádjuk, de szerintem nem is akar tőlünk semmit.
2016. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 Jézus szolgája ***** válasza:

előtte minden jöttmenttel tartotta a kapcsolatot, most miért nem?


már hogyne tartaná,akkoriban is csak azzal tudta tartani a kapcsolatot aki hajlandó volt meg hallgatni,elfogadni figyelni a szavaira és megérteni azt.

s betartotta.

ez ma is így van és nem is fog változni.

Isten senkit sem utasít el,bárki is legyen az,akármilyen jött ment.

Isten mindég is az volt aki,és az is marad.

2016. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

"Te nem fogsz belepusztulni az Erkölcstanba"

Tudod, #35, amíg az "erkölcstanban" benne van, hogy a homoszexualitás bűn (és még más, hasonló is a Bibliából) - addig legalábbis fura, hogy miért hívják erkölcstannak.

Azt sem igazán értem, hogy miért papok írják. Mi közük nekik a VILÁGI erkölcshöz?

2016. jan. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!