Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Azért nincs bizonyíték Isten...

"Azért nincs bizonyíték Isten létezésére, mert akkor már nem lehetne hinni. " Kedves keresztények?

Figyelt kérdés

Nekem ezt keresztény hittérítők magyarázták, mikor megszólítottak én meg megmondtam, hogy ateista vagyok, mert nincs elég bizonyíték Isten létezésére.

Gyakorlatilag ezzel bevallották, hogy az egész vallásosságuk rekurzív, alaptalan? Ha ezt már ilyen nyíltan kijelentik a hívek is, akkor miért hisznek az emberek még mindig?



2016. jan. 17. 23:06
1 2 3 4 5 6
 51/56 Jézus szolgája ***** válasza:

Jézus létét még a tudomány sem zárja ki,úgy hogy a létéről ennyit.

természetes hogy nem találkoztál vele,mert akkor mondhatnánk hogy őrök életű vagy a földön D.

ő elmagyarázta mindenkinek benne az apostolainak is.

akik parancsra tovább is adták,és akik nek tovább adták ők is ugyan ezt tették és így tov,stb.


és ezért is jött létre a biblia,melyhez köze van olyan személy nek is aki vele élt vele evet ivott aludt,tehát ő szem tanú volt....

tehát tökéletes átadta Isten üzenetét,melyet tökéletesen tovább adtak,nemzedékről nemzedékre.


ha kitanulsz egy szakmát,azt a szakma feltalálójától tanulod meg?

igen,de magától a személytől? nem,de tovább adta és így tanulhattad meg te is.

2016. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
46. De én pont azt kifogásolom hogy miért kellenek ilyen hírnökök, miért nem jön el személyesen? Gondold el, egy próféta esetében honnan tudjuk hogy az Isten igéjét továbbítsa és nem mondjuk a sátánét, vagy lehet az is hogy csak a saját véleményét mondja isteni köntösben, vagy csak szimplán megőrült. Meg had kérdezem meg, Isten miért teremtett olyan lényt amely ellent mondd a parancsainak?
2016. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

de hát mondom, 52, eljött... a nagy különbség az előtte lévő vallásoktól, hogy személyessé tette ezzel jelenlétét. Itt van köztünk azóta is. Ez a lényeg. A világ világosság bennünk van- mondta-, bennünk él Isten. Ne keresd a felhőkön, a kő alatt, a vízben, bennünk van.

A kedves tanítványa írja ezt:

1Jn1.1-4

Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit a szemünkkel láttunk, amit szemléltünk és amit a kezünkkel tapintottunk: az élet Igéjét hirdetjük nektek. Igen, az élet megjelent, láttuk, tanúságot teszünk róla, és hirdetjük nektek az örök életet, amely az Atyánál volt, és megjelent nekünk. Amit láttunk és hallottunk, azt nektek is hirdetjük, hogy ti is közösségben legyetek velünk. Mi ugyanis az Atyával és az ő Fiával, Jézus Krisztussal

vagyunk közösségben. S azért írjuk ezeket nektek, hogy örömünk teljes legyen.

*

2016. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

nos eme igen okos válasz után úgy érzem hogy eme beszélgetést inkább rábízom a pszichiáterekre

20., 24., 29., 38., 43., 45. és 52. voltam

további szép napot

https://www.youtube.com/watch?v=LS8vmnlXWB0

2016. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%
jó, 54 beszéled meg a rendkívül ellenszenves képű, szófosó Billikével együtt a pszichiátereddel.
2016. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 KZitus ***** válasza:
49%

Kedves kérdező:-)

Nagyon magukra hagytad a válaszolókat.

2016. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!