Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként melyik a...

Keresztényként melyik a helyes eljárás egy súlyosan beteg emberrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha valakinek egyik napról a másikra annyira lebénulna a szerette, hogy nem képes mozogni többet (nem képes tisztálkodni stb.), szinte teljesen siket/néma lesz az illető, akkor az ilyen embert életben kell tartani, ha csak a fizikai fájdalmak maradtak számára és a kevés öntudat, hogy a családja mennyire szenved ő miatta (első sorban lelkileg)?

Tehát ápolni kell az ilyen embert évtizedekig és éreztetni, hogy mennyire fontos? (Ha igen, mennyi időt kell vele tölteni és hogyan?)


Vagy jobb inkább átsegíteni az életből az örök békességbe?



2016. jan. 22. 22:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az első.
2016. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nincs hivatalos "keresztény álláspont". Szerintem a döntés a beteg joga. Agyhalottat "életben" tartani pedig értelmetlen... bizonyos szempontból a test meggyalázása.
2016. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az eutanázia Magyarországon törvénytelen!

Ha nem tudja kifejezni magát, nem tudhatjuk hogy mit akar. Az élni akarás mindenkiben ott van, mindenki fél a haláltól. Bizonyára el lehet jutni arra a pontra, hogy inkább azt választja valaki, de ha nem tudja tudtunkra adni, nincs jogunk dönteni helyette.

De ha "felhatalmaznak rá", akkor sem lehet ilyet tenni, mert börtön jár érte.

2016. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
Keresztényként el kell fogadnod, hogy a kezdet és a vég NEM A TE kezedben van!!!!
2016. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Keresztényként el kell fogadnod, hogy a kezdet és a vég NEM A TE kezedben van!!!!"

Azt elfogadom, hogy egy ember életéről nem én rendelkezem.

De azt nem, hogy azért mert az Isten dolga.

2016. jan. 22. 23:23
 6/21 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kell sajnálni, nem is várom el. Nem vagyok ilyen helyzetben. Inkább csak sajnálom, ha valaki ilyen helyzetbe kerül és belegondoltam, hogy mit okoznék a szeretteimnek, ha velem történne meg. Nem akarnám, hogy örökre mellettem szenvedjenek. Az meg fura volna, hogy akit a legjobban szeretek vágja el a torkom. Úgy meghalni, hogy tudom mit okoztam a szeretteimnek ezzel.


Ezért is a legjobb, ha mind felkészülünk a halálra és megértjük, hogy a másik ember mit miért tesz.

2016. jan. 22. 23:29
 7/21 anonim ***** válasza:

"Azt elfogadom, hogy egy ember életéről nem én rendelkezem.

De azt nem, hogy azért mert az Isten dolga."

Én pont fordítva vagyok ezzel.

2016. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy mivel Isten dolga, ezért elfogadod, hogy te rendelkezel mások életével?
2016. jan. 22. 23:37
 9/21 A kérdező kommentje:
Jó, értettem! Bocsánat!
2016. jan. 22. 23:40
 10/21 anonim ***** válasza:

Isten adott nekem életet és lehetőséget hogy helyesen vagy helytelenül döntsek. Ez hatalom. Azzal hogy megteszel valamit ugyanúgy hibázhatsz mint ha nem teszed meg.

Ha a "fizikai" élet fenntartása az embertelen szenvedés fenntartását jelentené, szerinted Jézus mit tenne?

2016. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!