Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért áltatja magát sok...

Miért áltatja magát sok keresztény azzal, hogy Isten mindenkit üdvözít, nem baj ha bűnben él, akkor is?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Talán mert ők sem bűntelenek, és ezzel nyugtatják a lelkiismeretüket.
2016. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, a legtöbb ember azért áltatja magát a bűnben, hogy üdvözülni fog, mert nagyon sok esetleg rendkívül erős agykontroll van jelen a világon bejegyzett legtöbb egyház, vallási felekezet, csoport, szekták közösségében. A legtöbb ember azt amit cselekszik Isten nevében lehet teljesen komolyan is gondol, mivel a gyülekezete által "kreált", tanított ismeretei alapján úgy gondolja, tökéletesen ellátja az Isten felé való szolgálatot. Mivel mi mindannyian emberek vagyunk, így végtelenül elutasítom azokat az egyházakat, csoportokat, szektákat akik biztosan merik állítani saját tévedhetetlenségét, igazságának való elképzelését. A legtöbb vallási felekezet, kimeri jelenteni, hogy a felkentjei Bibliai alapon lett kiválasztva, vagy éppen történelmi múltú alapon meri saját fölényességüket igazolni, de majd Isten elfogja dönteni, minden emberről, hogy igaz e. Mint mondtam az agykontroll és a félelem nagy erő. Mindenki döntse el magában valóban Istent szolgálja e, vagy a világosság angyalának kiadó Lucifert, mert csak úgy ahogy az őrült és zseni példázata is jól igazolja, sokszor nagyon megtéveszthető lehet egy két ember valódi elhelyezkedése a harcban, béke legyen mindenkire.
2016. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek semmit, csak tudom, hogy azt mondta Pál, hogy hiszi, hogy amit Isten elkezdett az emberben, azt be tudja fejezni az ÚrJézus napjára. Hiszem, hogy aki megtért, még ha nehezen is megy neki a megszentelődés, akkor is üdvözül és hiszem, hogy ahogy én sem vetem el a gyerekem, ha vannak hibái, hisz szeretem (kivéve, ha ő tagad meg engem), így Isten is így érez irántunk, mert szeret minket.
2016. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ennek két oka van a Szent írás Isten szava szerint


Félreértelmezett oktatás miatt azok is becsapottak, akik ezt terjesztik

a másik Jézus halála, amire azt gondolják, hogy magától értetődő. ezért halt meg...


a Biblia vers azon részét nem veszik figyelembe, és nem is tanítják, ami ezt cáfolja:

(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


kiemelem azt a részt, amit elfelejtenek ebből

"MIND AZ AKI HITET GYAKOROL BENNE"


Tehát csak azok akik gyakorolják, vagy is aktívan élik a keresztény életet. s nem passzív "elhiszem" alapján gondolkodik, de az élete messze elmarad az elvárásoktól

2016. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen Pál, ezt írta, de ő nem tanította azt, hogy bűnösként bárki is üdvözülni fog! Pár verssel később ugyanis azért imádkozik:


"Hogy megítélhessétek, hogy mi a rossz és mi a jó; hogy legyetek tiszták és botlás nélkül valók a Krisztusnak napjára;"


1 fejezettel odébb meg ezt írja:


"Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett nemzetség közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon."

2016. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Talán azért is, mert félre informálták Jézusról Őket

azt gondolva, hogy Jézus halála, és Jósága szeretete mindent elfedez. ez nevezik a megváltás félre értelmezésének, és komolytalannak tüntetik fel ezt a kiváltságot.

2016. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fenét.

Nem fog mindenki üdvözülni, miért is lenne így.

De ő mindenképpen üdvözülni fog. Ha senki más - ő akkor is.

Csak, mert.

2016. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jézus szolgája ***** válasza:

mert Jézus meg fizettet érte,de ez nem jelenti azt hogy mindenki fog üdvözülni.

Jézus csak lehetőséget adott az üdvözülésre,annak aki elfogadja őt és az atyát.

és ez sem azt jelenti hogy bátran élhetünk bűnben,pont hogy minden erőnkkel próbálni kel azon lenni hogy elkerüljünk a bűnt.

és próbáljunk Jézus tanai szerint élni.

mert csak így kaphatunk megváltást,általa.

2016. febr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Zsid 2,9

"Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált."

1Jn 4,14

"És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül."

DE! EZT olvasd el mindenképpen!:

Mk 2,16

"És a mikor látták az írástudók és a farizeusok, hogy együtt eszik a vámszedőkkel és bűnösökkel, mondának az ő tanítványainak: Mi dolog, hogy a vámszedőkkel és a bűnösökkel eszik és iszik?"

Mk 2,17

"És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bűnösöket hívjak megtérésre."

2016. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Miért áltatja magát sok keresztény azzal, hogy Isten mindenkit üdvözít, nem baj ha bűnben él, akkor is?"


Én még ilyet keresztény szájából nem hallottam és nem olvastam kereszténytől.


Üdv!

2016. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!