Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Lobenwein családnév zsidó...

A Lobenwein családnév zsidó eredetű?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy askenázi -értsd: közép-kelet európai "német"- zsidó név ,de nem biztos inkább csak szimplán német.


Először az pattant be ,hogy "löwe" ami németül annyit jelent ,hogy "oroszlán" ,de askenázi zsidó körökbe léviták neve ez. De végig olvasva a nevet -szerintem- inkább német.


Üdv!

2016. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Dettó, nekem is az oroszlán ugrott be, először azt hittem, hogy Löbenwein-nek kell kiejteni, de hallottam, hogy o-val ejtik. Neten nem találtam róla semmit. Érdekelne.
2016. febr. 9. 13:32
 3/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:


"Először az pattant be ,hogy "löwe" ami németül annyit jelent ,hogy "oroszlán" ,de askenázi zsidó körökbe léviták neve ez."


Ált.

Bár azt érdemes megjegyezni ,hogy az oroszlán ,héberül: אַריֵה ,ami a 12 törzsnél Jehuda törzsét szimbolizálja -Jehuda oroszlánja- ,míg a lévitákat -akik úgymond "kilógnak a sorból" törzseket tekintve- a kancsó jelképezi -emlékezve a Bejsz HáMikdósba betöltött szerepükért-.


Üdv megint!

2016. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Egyébként szívesen. :)


De ha érdekelnek lévita nevek akkor találhatsz itt:


[link]

2016. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

német:

Lob = dicséret ( fõnév )

loben = megdicsér, dicsér ( ige )


jiddis ( héber )

Löw = szív


Az igaz, hogy lévitáknak gyakran volt olyan nevük, hogy Lév, Löw. DE nem szükségszerû.

2016. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 BiTOPro97 ***** válasza:
Löwenthál/Lowenthal például csak is balti zsidó név, most nem emlékszem, hogy lett, vagy sokkal inkább litván zsidó eredetű - mindegy is. A német lovagrend volt akkor ott az úr, amikor ezt a nevet választották? Nem, már nem jiddisben lévő két értelműsége miatt lett ez, ami németben alnémetben finoman szólva is zavaros. Bár kevés honi "svábot" ismerek.
2016. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 BiTOPro97 ***** válasza:
Lobenwein az lehet udvari politikai címekkel elhalmozott neve. - tehát, akkor meg tuti nem zsidó, de amúgy igen valószínű. Mert itt Bécset szereti/kedveli, a két nemzeti szocializmus szülőhelyét a cionizmusét és nazi-musét.
2016. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 BiTOPro97 ***** válasza:
Amúgy a nem kantáros farmert, a magyar kékfestőknek, és a egy ex K und K-s levi-tána találékonyságának köszönhetjük. Az elsők Levi's néven kerültek forgalomba, és Levi Straussnak.
2016. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Mert itt Bécset szereti/kedveli, a két nemzeti szocializmus szülőhelyét a cionizmusét és nazi-musét."


What?

2016. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 BiTOPro97 ***** válasza:

#9 Tanul történelmet, és ne középiskolás könyvből és politika történetet.


Ben Gurion személyesen öt palesztin falút irtott ki, egy szabad csapatával mire több tíz ezer palesztin vér szerinti zsidó - csak muszlim hitre tért - menekül Szíriába.


Genetikusan a pár éve 3% más Y-kromoszómás, ennyi volt a félre kefélés Kohenita zsidóknál. Hozzájuk a palesztinok vannak legközelebb genetikusan. Nem lettek szőkék mint az orosz zsidók, vagy szögletes arcúak és zömökek, mint a német föld valaha jártak, bár nem egyszer a Volgáig jutottak és volt, hogy nem is száműzetésben, hanem a jó földek miatt, a volgai németekkel. Ott szegénység a sok gyerek miatt lett csak.


Kártágót soha nem szórták be sóval a zsidók, és a zsidókat sem kergették szét. Volt pár háború itt és ott és kész. Sok zsidó vissza sem tért Babilonból. Amúgy i.sz. ezerig csak kereskedelmi okokból volt zsidó népvándorlás. Sőt kb. 1150-ig. Hazánkban a mórokat váltották akkor például Budai Királyi Kincstárnál.


Jó az én felvidéki német őseim, és másik oldatalt szász őseim később jöttek. ;)


Amúgy az oszmán törökökkel szefárd zsidók vonultak vissza, már akik nem fegyveresen a majdani 25-50 év múlva várható felmentő seregre várva, a Budai várba vették be maguk. - ilyen volt az akkori szokás.


És Budai várat hősiesen védelmezték is, végül egy 10 emeletes dupla lépcsőházas ház méretű részt is leágyúztak a német és osztrák ágyúk a várhegyből, a laposra "bombázással". - így hívják szaknyelven. Sorry!

2016. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!