Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység és Ateizmus....

Kereszténység és Ateizmus. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok. Régebben hívő voltam,de komolyan is vettem,naponta olvastam a Bibliát,míg mások buliba mentek stb,aztán ateista lettem. Eleinte harcias voltam,lenéztem a hívőket,minden vallásost. Aztán rájöttem,hogy ez így nincs rendjén. Hiszek abban,hogy csak egy életünk van és ezt kell kihasználnunk,megragadnunk minden pillanatot,de nem szétdrogozni/inni az agyunkat és hiszek a szeretet erejében,hogy ez mindent megelőz a világon és ennél nincs fontosabb. Néhány haverom belém kötött,hogy nem hiszek Istenben,meg hogy a pokolra kerülök és a szokásos,mondták,hogy az én életem rossz,de így a legszebb szerintem,z élet múlandó és épp ezért különleges,mert egyébként értékét veszítené az egész. Ez persze csak magánvélemény. Szerintem van jó ateista és hívő,valamit rossz ateista és hívő,a harcias ateista ugyanolyan idegesítő és káros szerintem,mint az ugyanilyen vallás. Miért nem tudunk békében élni,engem például az ateista világnézet tesz boldoggá,de megértem,hogy valakit a vallás tesz azzá és épp ezért nem próbálom megváltoztatnia világnézetét. Persze a lényeg és hívőktől kérdem,ez az egész Pokol tanítás csak szerintem undorító? Bele nevelik az emberbe gyerekkorától fogva aztán nem meri otthagyni a vallását,szerintem ez visszataszító. Fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk és kész,ennyit szerettem volna mondani. 15/f

2016. febr. 14. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem rosszból írom, de tipikus 15 éves vagy, aki lázadni akar. Én is voltam ilyen, hiszen gimiben nem Bibliát menő olvasni, hanem bulizni, illetve minden nap olyan "bölcsességeket" hall az ember a kortársaitól, mint amiket te is leírtál. Mindenesetre amikor "érettebb" lettem, akkor ismertem csak meg igazán az Evangéliumot, illetve Istent. Ezek a "bölcsességek" hogy "az életet ki kell használni", meg "a szeretet bizony mindent legyőz" meg ilyenek már szánalmas közhelyeknek tűnnek most már.


Amúgy most 20 éves vagyok, tehát azért annyira nem állok én sem messze tőled. Ha szeretnél beszélgetni esetleg erről a témáról, akkor írj nyugodtan privátban...

2016. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkinek két élete van, kérdező. A második akkor kezdődik, amikor rájön, hogy csak ez az egy van. Nálad még időben megtörtént, vegyük úgy, hogy te vagy a szerencsésebb eset. De ezt a pokol dolgot nem jól látod. Aki hisz, nem azért nem lesz ateista, mert fél a pokoltól, hanem mert HISZ. Ahogy valamikor te is hittél. Állítólag van egy bizonyos pont az agyunkban, aminek a hőmérséklete (vérellátása) határozza meg, hogy hiszünk-e vagy nem. Én nagyon sokáig haragudtam a vallásra. Most már elfogadom. Mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja. Fogadd el te is, hogy vannak ilyen emberek, és ne rugózz rajta.
2016. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

1. fiatal vagy te még,és éppen ezért a közeged is, amiben vagy, éretlen

2. nagyon kérdést fel se tettél, csak konkrétan közölted, hogy "ennyit szerettél volna mondani"


Ennyit szerettem volna mondani😊

2016. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Én mindenképpen bátorítalak arra, hogy folytasd ezt az utat, amit elkezdtél. Szerintem fantasztikus dolog, hogy ilyen fiatalon ennyire éretten és tudatosan állsz a valláshoz.
2016. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtibi ***** válasza:
23%
szerintem te sohasem voltál meggyőződéses hívő, azaz nem találkoztál Istennel Jézus Krisztuson keresztül, különben soha nem lettél volna képes ateistává válni.
2016. febr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Jézus szolgája ***** válasza:
17%

Fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk és kész,ennyit szerettem volna mondani. 15/f


egyetértek,de tudod aki valóban megismeri Istent,aki valóban megtapasztalja a hatalmát a hatalmas szeretettét,megérti hogy CSAK ö ad megváltást csak ö az egyetlen aki az ami mindég is volt és az marad,akinek már csak a létezése miatt is hatalmas hálával tartozunk,

és hogy elfogad minket és szeret minket,egyszerű porszemeket,és minden egyes porszemre teljes odafigyelést fordít és felemel segít,CSAK ö menthet meg minket az örök kárhozattól.

aki tudja ezt és tapasztalja is Isten jelenlétében s Isten jelenlétét.

az nem a pokol miatti félelem miatt nem hagya el Istent.

hanem mert tudja hogy Isten az út az igazság a szeretet és az örök élet,a valódi élet.



és ha hívő voltál akkor amit most írok fogod érteni.

mert Isten nélkül nincs is igazi élet.

2016. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:
7%

Szia


Előre leszögezem, hogy tiszteletben tartom az álláspontodat, de a kérdésedről elmondom, idősebbként, azt amit gondolok, tudok, és megéltem.


Az összehasonlításod olyan, mintha azt kérdeznéd, melyik gyereknem jobb: aki családban nől fel, vagy aki állami gondozott.

Miért?

Nem tudom neked erről mi a véleményed: de a Bibliát olvasva egyértelmüen kiderül, hogy úgy lettünk "létrehozva", megalkotva, hogy szükségünk van isteni vezetésre, szeretetre, és támagatásra ahhoz, hogy HOSSZÚTÁVON boldog, kielégítő, elégedett életet éljünk. Most lehet, hogy ezt nem hiszed el. OK. Az egész világ Istentől el van idegenedve, nem ismerik, nem tudják azt, milyen az, amikor Isten védi, támogatja, óvja az embert. Ezért történnek a világban azok a borzalmas dolgok, amelyek jellemzik a mai életet.

Ahogyan teljesen más egy olyan ember gondolkodása, aki szerető, törődő családban nől fel, annyira más a gondolkodása egy olyan embernek, aki állami gondozottként csak fizikai szükségletek kielégítését kapja csak. De nem ismeri mi az anyai símogatás, ölelés, szeretet, az apa részéról is.


Nem tudjuk JÓL az életünket koordinálni, menedzselni Isten segítsége nélkül. Vagyis tudjuk, de a világ helyzetéből láthatjuk, hogy hová vezet.


Én a fél éltemet azzal a gondolkodással éltem, amit leírtál(ezért tudom bizonyos mértékig megérteni), mig a másik felét Istenre támaszkodva. Hidd el, azóta ÉLEK, tudom mi az élet célom, miért születtem, merre megyek én, és a világ is.... Azóta még inkább érzem, értem és elfogadom mit jelent: "Fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk és kész,ennyit szerettem volna mondani."

2016. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Olyan nincs, hogy valaki 15 éves kora előtt hívő volt, de már nem az. Gyerekkorban, kamaszkorban, de még fiatalkorban is csak ismerkedik valaki a hittel, és igyekszik hívővé válni.


Te csak lehettél volna hívő, úgy 20-25-35 éves korodra, ha az akartál volna lenni, de ezek szerint nem akarsz.


Nincs ezzel semmi baj, csak nehogy már azt gondold magadról, hogy hívő voltál. Nem voltál :)

2016. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen úton jutottál ide, de csak bátorítani tudlak, hogy folytasd. A haverjaid simán hülyék, szard le õket. A pokol kapcsán is igazad van, Hitchens jut eszembe, aki a mennyország-pokol- mindentudó Isten kapcsán mondta: "Tiszta Észak-Korea, tudják mit gondolsz és megbüntetnek érte. De amikor meghalsz, Észak-Koreát legalább otthagyod".

Ajánlom olvass is utána a dolgoknak.

Sam Harris: Tények és Keresztények.

Richard Dawkins: Isteni Téveszme

2016. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elõzõ vagyok. Ha valamit tudok segíteni privátban, írj. Mellesleg két youtube videót ajánlok, ha tudsz angolul:

Hemant Mehta:

-why hell is not as bad as people think it is

-why heaven is not as good as people think it is.

2016. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!