Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Szentgyónás...

Katolikusok! Szentgyónás során mi számít halálos vagy súlyos bűnnek? És mikor szabad Szentáldozni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 14 éves koromban gyóntam utoljára. Pár éve megtértem Istenhez, és azóta próbálok keresztény életet élni. Pár hónapja újra elkezdtem szentmisére járni, viszont a gyónással kapcsolatban felmerült pár kérdésem. Utánaolvastam, hogy a halálos bűnöket kötelező meggyónni, de mi számít annak? Ma megyek gyónásra, ezért lenne fontos a segítség. Áldozni mikor lehet? Ezen kívül még egy olyan kérdésem lenne, hogy miért fontos a Szentgyónás? A bűnök csak Szentgyónás alatt kerülnek megbocsájtásra? Ha elmegyek gyónni és később bűnt követek el, akkor az a bűn a következő Szentgyónásig nem lesz megbocsájtva? Köszönöm

2016. febr. 20. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a Tízparancsolatot szoktam lelki tükörnek használni. Továbbá arról is be szoktam számolni, ha meggyengül a hitem, vagy valamiért haragszom Istenre.

Nem baj, ha a főbűnt is keresed magadban.

2016. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amikor felkészülsz kérd a Szentlélek segítségét, hogy mutassa meg miben vétkeztél,milyen bűneid vannak és hogy ne maradjon ki semmi, amit el kell mondanod gyónás során.

Majd (én így szoktam, könnyebb) ha gondolod írd össze amit mondani fogsz. Tízparancsolat, lelki tükör segítsége alapján.A végén kérd (még otthon) a tökéletes bűnbánat kegyelmét Istentől.

Amit leírtál kérdést azt nyugodtan felteheted az Atyának is.


"Ha elmegyek gyónni és később bűnt követek el, akkor az a bűn a következő Szentgyónásig nem lesz megbocsájtva?"


Ha kéred Istentől a bűnbocsánatot, akkor amikor elkövettél valamit, meg lesz bocsájtva azonnal, viszont ha ez halálos bűn volt, akkor meg kell gyónni is ha áldozni szeretnél!! A szentgyónás alatt a gyóntató atya Jézus nevében és kiontott vére által feloldoz bűneid alól.

Szentmisére elmehetsz, csak áldozni nem lehet ha halálos bűnt követtél el és nem gyóntad meg, különben szentségtörést követnél el!!

Kérdezzél rá a gyóntató atyától, mik azok a bűnök amiket mindenképpen meg kell gyónni áldozás előtt?


Én két hetente járok gyónni és ha lehet egy héten többször is elmegyek szentmisére és áldozok is.

Nagyon nehéz volt eleinte, de az a meglátásom hogy ha sűrűbben jársz gyónni kevesebb bűnt fogsz elkövetni, tisztább életet tudsz élni Krisztussal - ez a szentség hatása. Akkor a megszentelő kegyelem állapotában tudsz maradni és a lelkiismereted is érzékenyebb lesz.

Én is hosszú éveket töltöttem el az egyház és Isten segítsége - szentségei - nélkül sajnos.


Sok kegyelmet kívánok Neked! :)

2016. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szp72 ***** válasza:
100%

A halálos vagyis a nagyon súlyos bűnöket kötelező meggyónni s addig nem áldozhatsz. Ilyenek a gyilkosság, házasságtörés, fajtalankodás, hitehagyás, rablás, nagy értékű lopás, súlyos csalás vagy hazugság, esküszegés stb.


Ha nem követtél el ilyen súlyosakat akkor nyugodtan áldozhatsz s elég utólag meggyónni. Az áldozásnak ugyanis van bűneltörlő hatása is.


A jelenlegi egyházfegyelem szerint évente egyszer húsvét táján akkor is el kell menned gyónni, ha nem követtél el halálos bűnt. A bűnök bevallása másoknak már önmagában gyógyító (Jak 5,16), de egy jó lelkipásztor tanácsai sem elhanyagolhatóak, s persze főleg a szentség megerősítő ereje.

2016. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. febr. 27. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!