Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szerepet töltött és...

Milyen szerepet töltött és tölt be szent Antal a vallásokban?

Figyelt kérdés

2016. márc. 2. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik, a Páduai, vagy a Remete Szent Antal?
2016. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A zsidóságban semmit.
2016. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Termèszetesen Paduai.Köszönöm.
2016. márc. 2. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:

a katolicizmusban egy példakép akivel sok ember tud azonosulni és példát venni róla, mint mondjuk a magyar kultúrában Petőfi Sándor vagy Kossuth Lajos, ahogy az említett történelmi a személyektől is sok utca iskola, tér stb el van nevezve Antalról is el van nevezve néhány templom, illetve vannak képek vagy szobrok amik őt ábrátolják, hasonlóan a történelmi személyiségekhez


A katolikusok úgy gondolják ,hogy a halottak továbbra is a keresztény közösség részei, ezért hallanak minket, és imádkoznak értünk, épp úgy mint az élők, ezért meg is lehet őket szólítani mint pl az élőket, tehát szent antalt is

2016. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyháztanító

[link]

2016. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem jönnek a vallaszok.Ebben a fontos kèrdésben több vállaszt szerettem volna kapni.Ne alljatok meg egy szonál vagy almondatnál, mert akkor a kèrdés hiábavaló.
2016. márc. 3. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor kérdezz, vagy ezzel a kérdéssel is katolikust akarsz oltani? Mert ha tényleg csak választ akarsz akkor annyi amennyit már olvashattál, azért nem jön több válasz mert minden szempontból kielégítőek a korábbi válaszok
2016. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A 7-nek:Mi az,hogy oltás te oltasz be èngemet megpedig droggal azert mert nemtudom milyen oldalon vagyok,mit olvasokkitől olvasom es milyen forum ez.Elképzelhetetlen ha egy kèrdès van már katolikus oltás.Szent Antal akörülöttem lèvö vallasokbol 3-ra tartozik.

Vagy ha hozzad tartozik mirt nem dicsekszel vele?

Egy jo munkát vegzett ember dicsekszik vele es büszke rá.Èn ahogy feleltél nemlennèk büszke. Èn büszke vagyok a vallásom minden rèszletére es kerdezhetsz bármit kellő alázattal felelek.

2016. márc. 3. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, idemásolhattam volna a belinkelt weboldalt, ahol le van írva, hogy ki Páduai szent Antal. Lett volna egy nagyon hosszú válasz. Ez nem az én stílusom, és te nem biztos, hogy elolvastad volna, így csak egy linket kaptál, azt nézd meg!
2016. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kezd fárasztó lenni a kérdés, kérdezz valami konkrétat, mert konkrét kérdésedre már mindent megkaptál


vagy ez valami neoprotestáns nyavajgás? A föld alól is keríteni akarsz egy olyan választ ami alapján azt mondhatod hogy a katolikusok kvázi-istenként imádnak egyes szenteket?

2016. márc. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!